PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 169 adet yazlığı varmış, 224 tane konutu varmış, hadi içeri atalım bunları :)

Sayfa : 1 2 3 4 [5] 6

İHTİYAR
05 Aralık 2012, 15:23
Hani bir söz vardır, seyh ucmaz mürid ucurur diye.

Bir kölenin sahibinin kim olduğu, kölenin köle olduğu gerçeğini değiştirmez.

Tebaanın seçim özgürlüğü olamaz o sahibinden memnundur. (Stockholm sendromu)

En azından zihninde bile özgür düşünceyi tatmamış birisi için özgürlük tehlikeli birşeydir

Sıradan halk için Osmanlı idaresinde yaşamak ile Bizans vs idaresinde yaşamak arasında temelde hiç bir fark yoktur.

Lucas
05 Aralık 2012, 15:31
Tarihinden ders almayan çok az millet vardır ki, biride bizim milletimizdir.
Kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim boşa yazılmamıştır günümüze ışık tutmaktadır, dünyada hayat sonlanana kadar da bizlere rehber olacaktır zira, Gençliğe Hitabeyi de günümüzü anlatan güzel bir örnek olarak kabul etmek lazımdır bence.

Barış Şuşut
05 Aralık 2012, 18:04
ne güzel gidiyosunuz..

Osmanlı...
çağ açığ çağ kapatan bunu yapabilmek için tahta geçerken kardeşlerini boğdurtan, tamamına yakını cavur türk melezi olan çok ırklı bir hükümranlıktı..

viyanayada onlar dayandı, ingiliz genarale kılıcı istanbulda onlar teslim etti..

Türkiye cumhuriyeti çok mu farklı.. 3-4 cephede ordusu olmadan şu anda ki misakı millli sınırlarını alanlar da bizim atalarımız..pkk lı teröristi meclise sokanda biz değilmiyiz.. Yarın doğuda kurulacak kürt devletine de topraklarını biz elimizle verecez...

kısacası viyana kapısına dayanan da biziz pkk ile başaçıkamayan da

birileri bişi yapar nasılolsa diye bekleyin .. en son bu ülkenin başkentinde elinde Türk bayrağı yürüyen, amacı Türkiye Cumhuriyeti' nin kuruluşunu kutlayıp kurucusunun mezarını ziyaret etmek isteyen kalabalığa tazzikli suda sıkıldıya sözün bittiği nokta o oldu.

beyler bayanlar bazı olgular vardırki biz buna kısaca milli irade diyelim, partiler üstüdür.. sen x partiye sempati duyarsın ben y partisine duyarım bazıları ise z den hoşlanır. zemin türk milli iradesi üzerine bina olmadığı sürece inanın hiç bir parti bizi esaret altında yaşamaktan öte götüremez..

haojin2005
05 Aralık 2012, 19:33
[QUOTE=haojin2005;2877398]ALLAH'TAN BAŞKA kimse kimsenin dinini,imanını bilemez.BU ÜLKEYİ KURTARAN KİŞİ DE İSLAM DÜŞMANI FALAN DEĞİLDİ.İslam düşmanı olduğunu kim söylüyor?Tamam ibadetimizi,dini vecibelerimizi özgürce yapmamızı sağlayan kişi mi islam düşmanı?Yoksa zamanında 40.000 Alevi kardeşimizi katledenler mi islamın koruyucusu.O İslam'ın koruyucusu dediğin Osmanlının padişahı olan V.Murad'ın ve üç tane mason şeyhülislamının mason olması da mı tesadüf.Allahaşkına böyle mi İslam'ı savundular.(İnanmıyorsan git mason kaynaklarından bak).Ama ATATÜRK hakında mason diye bir masal uydurdunuz,masonlara sorsan hiçbiri kabul etmez bunu.Onlar bile kabul etmezken sizin bu çabanız niye.
Ayrıca konuyu açan arkadaştan özür dilerim konuyu dağıtanlardan biri olduğum için ama adam burada ülkenin kurucusuna hakaret etmiş be ne yapayım?[/QUOTE arkadaş ben ülkenin kurucusuna hakaret etmiyorum ülkeyi kurmuştur. dogrudur benım itirazım. kimsenın başörtüsüne karışamaz. ben kimsenin acık giyindigine karışmadıgım gibi. başörtüsüne düşman olan benim anlayışıma göre din düşmanıdır.atatürkün annesi kız kardeşi nin başı örtülümüydü? sanırım evet atatürkü sevenler hep tessettürlü lere düşman neden acaba? dinimizde ölen bir meftaya benim bildigim KURAN I KERİM okunur ama atayuı sevenler kuran okumasını bile bilmiyorlar sanırım biz anneleri başörtülü insanlar kuran okudugumuzda tüm ülke büyüklerine tüm gelmiş gecmiş hakkı rahmetıne kavuşmus devlet buyuklerimize fatiha okuruz. şimdi kim atayı seviyor. belli oluyor.
Çok şüfür Atatürk'ü de seviyorum,Kur'an I Kerim okumasını biliyorum.Sen rahat ol 23 Nisanda,29 Ekimde,10 Kasımda Atatürk' e ve şehit olan atalarımıza fatiha okurum,okumayı borç bilirim.

ero__
05 Aralık 2012, 20:49
[QUOTE=besikcioglu;2878644]
Çok şüfür Atatürk'ü de seviyorum,Kur'an I Kerim okumasını biliyorum.Sen rahat ol 23 Nisanda,29 Ekimde,10 Kasımda Atatürk' e ve şehit olan atalarımıza fatiha okurum,okumayı borç bilirim.

Zaten o konuyu hiç deşme dostum. Zira bu sene bunu da gördük yok kutlama yasak yok 19 mayıs yasak o yasak bu yasak. Ne kadar seviyorlar yasaklamayı.A.K.P.

haojin2005
05 Aralık 2012, 22:07
[QUOTE=haojin2005;2878992]

Zaten o konuyu hiç deşme dostum. Zira bu sene bunu da gördük yok kutlama yasak yok 19 mayıs yasak o yasak bu yasak. Ne kadar seviyorlar yasaklamayı.A.K.P.
Aynen öyle hocam..

polo34
05 Aralık 2012, 23:59
şöyle bir adamın ağzından tekbir duyarsam düşünürüm...

http://galeri2.uludagsozluk.com/208/allah-ne-kadar-s%C3%BCper-lan_300618.jpg

okuyoruz kardeşim..maide 51 i okuyoruz...
“...Ey Muhammed, inkarcılarla ... savaş, on*lara karşı sert davran” (Tevbe Suresi, ayet 73)
Enfal Suresi’nde, “... (inkarcıların) boyunlarını vurun, parmaklarını doğrayın” (Enfal Suresi, ayet 12) diye ekler. Tevbe Suresi’nde, “...müşrikleri nerede görürseniz öldürün” (Tevbe Suresi, ayet 5) dedikten sonra, ehl-i kitab’a (yani Ya*hudilerle Hıristiyanlara vd...) karşı, İslami kabul etmelerine ya da “cizye” (kafa parası) vermelerine kadar savaşılmasını emreder ve şöyle der:

“Kendilerine kitap verilenlerden Allah’a ve ahret gününe inan*mayan, Allah ve Resulünün haram kıldığını haranı saymayan ve hak dini (İslam dinini) kendine din edinmeyen kimselerle, küçü*lerek elleriyle cizye verinceye kadar savaşın” (Tevbe Suresi, ayet, 29).

Senin güdümlü dediğin radikal isalmcılar bu ayetlere göre hareket ediyolar ki en azından kuran ı kerim in emrettiği gibi yaşıyolar arkadaşım...onun için sizde savaşın inkarcılarla, boyunlarını vurun bence ki radikaller kadar samimi olun en azından...

bu okudukların bana yetiyo dostum...yanlış yorumluyosun dersen de "biz kuran ı apaçık anlaşılsın diye yolladık" ayetini ve kuran ın anlaşılması için herhangi bir rehbere gerek duyulmadığını belirten bir sürü ayet gösteririm....

sizin amacınızı anlayamadım, ancak cımbızla çekme olayına karşıyım:

müşrikleri nerede görürseniz öldürün” (Tevbe Suresi, ayet 5) böyle demişsiniz ama ayetin esası aşağıdaki gibi:

http://www.kuranmeali.org/9/tevbe_suresi/5.ayet/kurani_kerim_mealleri.aspx

O haram aylar çıktığında artık müşrikleri, kendilerini bulduğunuz yerde öldürün. Yakalayın onları, kuşatın onları, tüm geçit noktalarını tıkayın onların. Bunun ardından tövbe eder, namazı gereğince kılar, zekâtı verirlerse, yollarını açın onların. Kesin olan şu ki, Allah Gafûr'dur, Rahîm'dir.

diğer yazdıklarınızı da siz kontrol edin, mantığınızın almadığı yerler zaten kitabımızda yok, tercüme hataları çok var, doğru kaynaklardan yararlanın, mesela Yaşar Nuri Öztürk'ün kitaplarını okuyabilirsiniz, kitabını okuyacağınız kişi mutlaka profesör olsun, başka bir sürü kitabı olsun, ben eminim tercüme hataları yapmamış olacaktır ...

acayüp
06 Aralık 2012, 02:36

müşrikleri nerede görürseniz öldürün” (Tevbe Suresi, ayet 5) böyle demişsiniz ama ayetin esası aşağıdaki gibi:

O haram aylar çıktığında artık müşrikleri, kendilerini bulduğunuz yerde öldürün. Yakalayın onları, kuşatın onları, tüm geçit noktalarını tıkayın onların. Bunun ardından tövbe eder, namazı gereğince kılar, zekâtı verirlerse, yollarını açın onların. Kesin olan şu ki, Allah Gafûr'dur, Rahîm'dir.

diğer yazdıklarınızı da siz kontrol edin, mantığınızın almadığı yerler zaten kitabımızda yok, tercüme hataları çok var, doğru kaynaklardan yararlanın, mesela Yaşar Nuri Öztürk'ün kitaplarını okuyabilirsiniz, kitabını okuyacağınız kişi mutlaka profesör olsun, başka bir sürü kitabı olsun, ben eminim tercüme hataları yapmamış olacaktır ...

Bence bu gösterdiğiniz tercümede de mantık hatası var. buraya göre onları ölüm tehdidi ile dolaylı olarak zorla müslüman yapın , hakkı ile olurlarsa salın olmazlarsa öldürünmü demek istiyor.
Müslümanlığın mantığına aykırı değilmi bu .
Daha çok özrü kabahatinden büyük gibi bir açıklama olmuş sanki.

Gerçi konu bu değil ama görmüşken yazım dedim.

alp_tunay
06 Aralık 2012, 02:39
Bence bu gösterdiğiniz tercümede de mantık hatası var. buraya göre onları ölüm tehdidi ile dolaylı olarak zorla müslüman yapın , hakkı ile olurlarsa salın olmazlarsa öldürünmü demek istiyor.
Müslümanlığın mantığına aykırı değilmi bu .
Daha çok özrü kabahatinden büyük gibi bir açıklama olmuş sanki.
Aynen ağzımdan aldın.....
Bu nasıl çelişki...

Allahın verdiği canı allahtan başkası alamaz diye biliyoruz...
Sırf müslüman olmadı diye adam öldürmek...
Bencede bir yanlışlık olmalı...

COQ
06 Aralık 2012, 04:55

..

Allah var alptunay ve acayüp benden daha detayli düsünmüsler haklarini teslim etmem lazim.
Ben daha farkli algiladim olayi.
Yani çok basit kaçacak ama ben okur okumaz anladigim tek sey su oldu.
Ulem ölü adam nasil tövbe edip namaza niyaza baslayacak?

Yani yanlis anlasilmasin,
diger detaylara dikkat edip ya o mevzu ölenler için degil,diye olabilecekleri de düsündüm.
öldürmeyi basaramadiklariniza da ambargo uygulayin,
sanayag, gaz kuyruklari olsun,
filtreli sigara için günlerce kuyruk beklesinler,
gazyagi benzin bulamasinlar,
ekmek karne ile satilsin,
mecburen demirele oy versinler,
ertesi gün bolluk bereket olsun
gibi bir anlama geldigini de idrak ediyorum.
Bana yabanci gelmedi çünkü çocuklugumun büyük bölümü kuyruklarda geçti.

Netice itibariyle baktik ki pabuç pahali
kelime-i sahadet getirip müslüman olduk.

Yani konuyu dagittim biliyorum ama özellikle yaptim.
Inanci tartismanin kimseye faydasi yok arkadaslar.

Adi üstünde inanç
yani inanilan sey.
ispat vesaire gerekmez.
Bunla alay da edilmez.
Tartisilmaz da.

Tartisilacak olan sey sudur.
Ben böyle inaniyorum ve sen de eger yasamak istiyorsan benim gibi inanmalisin söylemidir.
Baska dünya yok.
Yani ben burayi begenmedim bir müsade geri gideyim beni baska yere tayin edin gibi bir sansiniz yok.
Ya da ulem herkes söyle düsünüyor, ben niye öyle düsünmüyorum?
Dur ben de onlar gibi düsüneyim deme sansiniz da yok.
Zaten insanoglunun böyle bir opsiyonu olsaydi ve her yeni dogan, daha öncekiler gibi düsünseydi hala atesi odunlari birbirine sürterek yakiyor olurdunuz.
Bu durumda sigaranizi yakmak için ates istediginiz adamin yedi sûlalenize edecegi küfrü forum kurallari geregi yazamiyorum.:P
Kisacasi her fikri kiyasiya tartisalim.
Hatta birbirimizin agzina ziçalim.
Ama lütfen birbirimizi dogdugumuzdan beri bize dikte edilen ve sirf anamiza babamiza ya da baska büyüklerimize olan güvenimizden dolayi inandigimiz degerlerden vurmayalim.
Ama lütfen bizim tercihimiz olmayan ve anne babamizin bir anlik zevk ugruna nesebimizi belirledigi irk üzerinden birbirimizi vurmayalim.
Sizin birbirinizi yediginiz irk ve din mevzulari hakkinda dünyaya yeni gelen bebegin en ufak bir fikri yok.
Ve o irk ve din odakli savaslarin ve pustluklarin hiçbirinde o bebegin suçu yok.

dentcan
06 Aralık 2012, 06:08
asgari ücretli, yada işçi hatta memur diyorsunuz... Herkes subay olabilirmi ? Bu kadar ucuzmu? Akıllı ve çalışkan olacaksın ki okulunda başarılı olacaksın.Sonra sınavlarda dereceye gireceksin. Çakı gibi delikanlı olacaksın ;1.50 m yada şiman yada renk körü olmayacaksın. Temiz anan baban olacak ki atanı, Atatürk' ü bileceksin. seni yetiştirenlerin hayattaki önderi 500-600 yıllarında yaşamış islami arab liderler değil; 90 yıl önce vatanını işgal eden ingilizden, yunandan, italyandan, fransızdan, ermeniden, rusdan geri alan öz be öz TÜRK liderler olacak. Ülkeni ve halkını seveceksin onlar için her görevi vatanın her yerinde yapmayı kabul edeceksin. Daha saatlerce sana Türk subayının meziyetlerini sayarım ama sen ve senin gibilere değmez... SENİN BU MEZİYETLERE SAHİP HİÇ KOMŞUN VARMI HATTA AKRABAN YADA TANIDIĞIN? CEVAP BELLİ - YOK.................. OLMAZ DA....

ARKADAŞLAR........PARA KAĞITTIR DEVLETİN MATBAASINDA BASILIR EĞER ADİL DAĞITILIRSA SINIRSIZ BASABİLİİRSİN... TEK KURAL DENGEDİR ..............HERKESE YETER........... ......HER İKTİDAR KENDİ YANDAŞINI ZENGİN EDER..... OLSUN VATAN SAĞOLSUN.
()

tigermbz
06 Aralık 2012, 10:52
demirele oy versinler,

vaay, coq emmi de demirelci çıktı!
diyebilir miyim bu durumda?
işte bir Ayeti seçerken sizin yaptığınız da böyle bir şey

yoksa bakın aynı Kuran ne diyor:

Mümtehine suresi
Bismillah
8. Allah, sizi, din konusunda sizinle savaşmamış, sizi yurtlarınızdan da çıkarmamış kimselere iyilik
etmekten, onlara âdil davranmaktan men etmez. Şüphesiz Allah, âdil davrananları sever.
9. Allah, sizi ancak, sizinle din konusunda savaşan, sizi yurtlarınızdan çıkaran ve çıkarılmanız için destek
verenleri dost edinmekten men eder. Kim onları dost edinirse, işte onlar zalimlerin ta kendileridir.

okuyun arkadaşlar Kuranı, tamamını okuyun
ufkunuz açılır, bakışınız değişir
her dara düştüğünüzde ilaçtır, yol göstericidir

tevbe suresinde yakaladığınız yerde öldürün dedikleri, müslümanlara binbir eziyet yapıp medineye göç etmelerine neden olmuş azılı müşriklerdir
bugün ortadoğudaki amerikan işgal kuvvetleridir
japonyada kendi halindeki budist skinoski tamba sama değildir

ne yapacaktık yani, pamuklara mı saracaktık, katillerimizi, tecavüzcülerimizi?

İslam "sana tokat atana öteki yanağını dön" diyen bir din değildir
islam "sana tokat atana tokat atma hakkı tanır, ama ona iyi muamelede bulunursan da bunu över"
ancak seni öldüren, yurdundan çıkaran, dinine hücum eden karşı tek emri vardır, onunla ölesiye savaşacaksın
büyük resimde abd askerinin şeytanın ordularından olduğunu, hedefte olanın İslam coğrafyası olduğunu algılayamayışınız sizi bu tür yorumlara sevk ediyor
ve dahası da anlamak gibi bir derdiniz yok

İslamı savunuyorum algısına kapılmayın, iyi biliyorum onun bize ihtiyacı yok
bizim ona ihtiyacımız olduğundan anlamaya, anlatmaya çalışıyorum

Sinan Er
06 Aralık 2012, 10:56
dentcan
Herkes inancında hürdür. İstediğine inanabilir. İnancından dolayı kimseyi suçlamaya hakkın yok. Bugünün mimarı senin gibi gereken saygıyı göstermeyenlerdir.

Sen hala asker ocağını ayrı bir zümre olarak toplum üzerinde tutmaya çalış. toplum kendi ordusunu kendi içinde bak nasıl kurmuş.
"minareler süngü kubbeler miğfer
camiler kışlamız müminler asker "

Devleti ayakta tutanda yere yıkanda kendi halkıdır. Halkın herşeyin üzerinde olduğunu unutmamak lazım.

erro
06 Aralık 2012, 10:59

neyse vazgeçtim yazmaktan....

sağlıcakla...

Deli Çerkes
06 Aralık 2012, 15:32
Başbakan IQ 'sunu konuşturmuş yine.

Mersinde bir ağaç dikimi etkinliğinde fidanları görünce ""Bunlar fidan olmaktan çıkmış, ağaç olmuş. 15 yaşındaymış, yakında evlendireceğiz" ifadesini kullanmış.Bakacak Promter olmayınca normal böyle şeyler demesi, Allah seni başımızdan eksik eylemesin başbakan.Neşe kaynağımızsın. Seni başımızıza musallat edenlerinde , gelmişini geçmişini , soyunu sopunuuuu, hep merak eder dururdum zetan , Bu zeka seviyesinde insanlara böyle siyaset yakışır. Herkez layığını bulur..

YÖRÜK
06 Aralık 2012, 15:47
Sen hala asker ocağını ayrı bir zümre olarak toplum üzerinde tutmaya çalış. toplum kendi ordusunu kendi içinde bak nasıl kurmuş.
"minareler süngü kubbeler miğfer
camiler kışlamız müminler asker "

Benim bildigim süngü,savasilan tufegin ucuna takilan,mühimmat bitince göğüs göğüse savasarak düsmani etkisiz hale getirmeye yarayan bicagi andiran sivri ve delici bir alettir...ayrica migferi de, savasan askerlerin baslarina giydikleri herhangi bir mermiden ya da etrafa sicrayip dagilan sarapnel yada diger cisimlerden korumaya yarayan celik yada kompozit maddeden yapilan bir baslik olarak bilirdim..simdi cahilligimi bagisla sinan er ama sizin toplumun kurdugu ordu savasirken camide ictima edebilirler hadi kabulum ama dusman saldirirken migfer olarak kubbeleri sungu olarak da minareleri kullanarak nasil karsilik verecekler dusmana?

KUVVETMİRA
06 Aralık 2012, 15:50
Seni başımızıza musallat edenlerinde , gelmişini geçmişini , soyunu sopunuuuu, hep merak eder dururdum zetan , Bu zeka seviyesinde insanlara böyle siyaset yakışır. Herkez layığını bulur..

ne demek istiyorsun deli çerkeş?
başbakan seçimle göreve gelmiştir, senin IQ seviyen de bu yaptığın çirkinliğe mi yetti?
ben de senin gelmişini geçmişini merak ediyorum.
napacaz?

Lucas
06 Aralık 2012, 16:10
Başbakan IQ 'sunu konuşturmuş yine.

Mersinde bir ağaç dikimi etkinliğinde fidanları görünce ""Bunlar fidan olmaktan çıkmış, ağaç olmuş. 15 yaşındaymış, yakında evlendireceğiz" ifadesini kullanmış.Bakacak Promter olmayınca normal böyle şeyler demesi, Allah seni başımızdan eksik eylemesin başbakan.Neşe kaynağımızsın. Seni başımızıza musallat edenlerinde , gelmişini geçmişini , soyunu sopunuuuu, hep merak eder dururdum zetan , Bu zeka seviyesinde insanlara böyle siyaset yakışır. Herkez layığını bulur..

Bende neden insanların oy verdiğini merak eder dururum da, yazdığın pek olmadı be hocam. Bırak büyüklerimiz birbirine deve desin kutup ayısı desin, bize yakışmaz.

Deli Çerkes
06 Aralık 2012, 17:43
Bakın beyler,

Elbette kim oy verir neden verir bu kavram görecelidir. kişiden kişiye oy vermenin sebepleri değişir. Herkezin kendince sebepleri vardır ve bu sebepler sadece kişiyi ilgilendirir. gelmiş ve geçmiş ve soy sop kelimelerini kullanmamam gerekirdi.Bunları yazarken bu şekilde algılanabileceğini düşünemedim. Bunun için özür diliyorum.

Ağaç dikiiminden 15 yaşındaki ağaçların evlendirimesi meselesi basının önünde dile getirilmiş bir sözdür.Bunu söyleyen ülkenin başbakanıdır.
Bir obama veya yunan başbakanı veya esed birebir aynı kelimeyi etse ilk ilk aklınıza gelen şey veya tepkiniz ne olurdu?

Ya haber uydurma, ya bunu söyleyen yalancı diye düşünebilirdiniz. Bu söz mersinde kadın kollarının ağaç dikiminde basının önünde söylenmiştir. ve bir ülkenin siyasetcisi , hele hele yütürenin başı böyle bir söz söylüyorsa , müsaede edinde hicvedebileyim.

soy sop meselesi için tekrar özür diliyorum..

besikcioglu
06 Aralık 2012, 18:12
ben ak partiye neden oy verdim. 2004 de fransadan kesin dönüş yaptım. izmite geldim heryer harabe bislik diz boyu birde şimdi izmite bakın. yıllarca istanbulda hava cöp su sorunu olurdu şimdi yok.kücüktüm evimizin oldugu caddede bir elin parmak sayısı kadar binek arac yoktu. şimdi park etmeye yer bulamassın.hastaneye giderlerdi doktor muhayne haneme gel orda bakayım denirdi. ilac almak icin sıra beklerdin. yollar köstebek yuvasıydı.hollanda fırmasında tır soforuydum. türkiyeye yuk var derlerdi hem sevinir hem üzülürdük nedenmi yollar büyük problemdi. hasta anana bakarsın devlet para verir. sakat cocugun var devlet para verir.okullar başlıcak veliler nasıl alacaz şu kitapları denirdi.sanki başı kapalı olan bu ülkeden degil sen okul okuyamassın başını ac denırdı imamhatıp okursun polis asker olamassın. anan namaz kılar asker olamassın ama namaz kılanın cocugunu er yaparsın. başı kapalı olandan vergi alırsın. egerki bu hukumetin yaptıklarınıda görmüyosanız.ya ben körüm yada siz bu ülkede yaşamıyorsunuz. biz bu ülkenin başına kim geldiyse dogruya dogru yanlışada yanlış dedik. ama ak parti karşıtlarını bir türlü memlun edemedik.cok develasyon cok iflaslar gordü türkiye. begensenizde begenmesenizde %50 ilen gelen bir iktidar var.

Sinan Er
06 Aralık 2012, 22:16
soy sop meselesi için tekrar özür diliyorum..

Herkesin oy verme nedeni farklıdır ve bundan dolayı suçlanamaz.

Genel olarak yorumlarını ve bakış açını beğeniyorum. Sinkaflı konuşmak pek bilgili insanlara göre değildir. Sana yakışan özür dileyebilmekti, yakışanı yapmışsın.

IQ meselesine gelince, sana katılmıyorum. Başbakanın konuşmalarına dikkat edersen eeeeee demez. Çünkü konuştuğu konuya hakim insan konuşurken aynı zamanda hızlıca düşünür. Sonraki cümleleri hep hazırdır. BaşbakanPrompterı tvde ulusa seslenişlerde kullanıyor. ( benim tahminim )

Başbakanın canlı konuşmasına ve yorumuna defalarca şahit oldum. Canlı yayınları takip ettiysen propter kullanmadığını anlayabilirsin.

Khutuck
06 Aralık 2012, 22:24
Sinan Er'e katılıyorum, başbakan çok iyi bir hatip. Yalnız doğaçlama giderken bazen başbakan olduğunu unutuyor, kahvedeymiş gibi konuşuyor. Muhteşem Yüzyıl'dan ananı da al gite kadar hepsi doğaçlamadan kaynaklı.

ero__
06 Aralık 2012, 22:32
ben ak partiye neden oy verdim. 2004 de fransadan kesin dönüş yaptım. izmite geldim heryer harabe bislik diz boyu birde şimdi izmite bakın. yıllarca istanbulda hava cöp su sorunu olurdu şimdi yok.kücüktüm evimizin oldugu caddede bir elin parmak sayısı kadar binek arac yoktu. şimdi park etmeye yer bulamassın.hastaneye giderlerdi doktor muhayne haneme gel orda bakayım denirdi. ilac almak icin sıra beklerdin. yollar köstebek yuvasıydı.hollanda fırmasında tır soforuydum. türkiyeye yuk var derlerdi hem sevinir hem üzülürdük nedenmi yollar büyük problemdi. hasta anana bakarsın devlet para verir. sakat cocugun var devlet para verir.okullar başlıcak veliler nasıl alacaz şu kitapları denirdi.sanki başı kapalı olan bu ülkeden degil sen okul okuyamassın başını ac denırdı imamhatıp okursun polis asker olamassın. anan namaz kılar asker olamassın ama namaz kılanın cocugunu er yaparsın. başı kapalı olandan vergi alırsın. egerki bu hukumetin yaptıklarınıda görmüyosanız.ya ben körüm yada siz bu ülkede yaşamıyorsunuz. biz bu ülkenin başına kim geldiyse dogruya dogru yanlışada yanlış dedik. ama ak parti karşıtlarını bir türlü memlun edemedik.cok develasyon cok iflaslar gordü türkiye. begensenizde begenmesenizde %50 ilen gelen bir iktidar var.

Ben oylarda oynama yapıldığına inanıyorum. Ayrıca başı açıktan vergi mi alınmadı? Bizden niye alınıyor? Hemde maaşımızı elimize almadan! Vergimi geç ödeme lüksüm yok ama vergisi affedilen tonlarca BAŞI KAPALI var.

Ayrıca ülkede yapılanların hiç biri başarı değil. Zira başarı olacaksa o IMF ye olan borç nedir? Bunları yapmak için ülkeyi sömürecek, borç batağına sokacak, dünyanın en pahalı benzini dayayacak sonra biz yaptık. Yok yapmadınız aslında içine ettiniz. Dini eğitim almış adamın askerlikte işi ne? O zaman sana göre din ve devlet işleri aynı kefede ? Gayet güzel karıştırılabilir değil mi?

Başbakan önce ATA'ya Gazi Mustafa Kemal değil ATATÜRK demeyi öğrensin.

IQ meselesine gelince, sana katılmıyorum. Başbakanın konuşmalarına dikkat edersen eeeeee demez. Çünkü konuştuğu konuya hakim insan konuşurken aynı zamanda hızlıca düşünür. Sonraki cümleleri hep hazırdır. BaşbakanPrompterı tvde ulusa seslenişlerde kullanıyor. ( benim tahminim )

Başbakanın canlı konuşmasına ve yorumuna defalarca şahit oldum. Canlı yayınları takip ettiysen propter kullanmadığını anlayabilirsin.

Başbakanın halka seslenirken de prompter kullandığına da ben şahit oldum. Bir ülke başbakanının yapacağı şaka değildir ağacı evlendirmek. Aklı fikri evlilikte o zaman derim ben de.

Eee dememek için de kurslar var. Hızlı okuma kursu gibi. Çok kolay aşılabilen bir problem. Ben de eeee demiyorum günlük hayatımda.

Eee demek dememek değil olay, dünya dili olan ingilizceyi öğrensin bana kalırsa. Eeee dememekten daha önemli. Ayıp değil mi halen yanında tercüman taşıyor!

Halil Karamanoğlu
06 Aralık 2012, 22:35
başbakanın ''15 yaşına gelmiş evlendirelim bunları'' şeklindeki sözünü ..ünden anlayıp saçma sapan yorumlara girenler olmuş. halk arasında böyle bi kullanım vardır bi süredir görmediğin o yaşlarda yeğenin kardeşin filan varsa ya da her kimse artık ilk görüşünde hoş beş ederken oo amma büyümüşsün artık evlendiririz diyerek takılırsın insani bişeydir yani. tutup çocuk gelin edelim demek değildir nerde yaşıyorsunuz bilmem ki?

Okan Sinan Ocan
07 Aralık 2012, 00:15
Aşağıda forum kurallarından alıntı yapıp yazıyorum ama , kurallara göre silinmesi gereken gayet siyasi ve polemik yaratabilecek bir konuya moderatörümüz Barış ŞUŞUT bile pervasızca yorum yazabildiğine göre bu forumun moderasyonun rengide açıkça bellidir. Umarım mesaj gereken yere ulaşır.

http://i1184.photobucket.com/albums/z334/oocan/konud131015F01310.jpg

COQ
07 Aralık 2012, 00:23
vaay, coq emmi de demirelci çıktı!
diyebilir miyim bu durumda?
işte bir Ayeti seçerken sizin yaptığınız da böyle bir şey

Ulem ben bisey demiyorum.
Hep erronun basinin altindan çikti bunlar.:P

yoksa bakın aynı Kuran ne diyor:

okuyun arkadaşlar Kuranı, tamamını okuyun
ufkunuz açılır, bakışınız değişir
her dara düştüğünüzde ilaçtır, yol göstericidir

Bu paragraf iyi olmus.
Su bir gerçek ki Kuran'daki din ile bugün genel kabul gören ve yasanilan islam dini uyusmuyor.
Yani Kuran belki tartisilabilir ama en azindan biz müslümaniz diyen milyarlarca insanin verdigi kötü intibadan çok uzak bir içerige sahip oldugunu biliyorum.
Fakat yine de (burada tartismalara yol açtigi için yaziyorum),
Herhangi bir dinin kutsal kitabini okumanin burada kimse için vay be adam dogru söylüyormus, ya da
ulem bide bize kakalayacakti gibi bir sonuca ulastirabilecegini düsünmüyorum.
Kuran ya da diger kutsal kitaplar hakkinda yorum yapabilmek için tarafsiz bir gözle okumak gerekiyor.
Yani islam kûltürü ile beslenerek büyümüs bir fert Kuran'i eline alip okudugunda,
ondaki kendi sekillenmis olan görüslerini tasdik edecek ayetler bulacak ve kendinisini bir kez daha tebrik edip,
ne kadar zekiyim bak gördünmü diyecektir.
Ayni sekilde islam karsiti bir çerçevede büyümüs bir birey kurani okudugunda kendisini hakli çikaracak bir çok ayet bulacak ve salaklar nelerle ugrasiyorlar diye düsünüp kendini hakli çikarabilecektir.

Yani olayi istersen cevizin içinden Allah yazisi çikti der kelimei sahadet getirirsin
http://www.islamdenizi.net/veli-kimdir-veli-kime-denir-veliler.html
Istersen 19 mucizesinden girersin.
http://www.aliaksoy.net/2007/04/03/kuranda-19-mucizesi/#more-394
Istersen de kuran saçmaliyor der isin içinden çikarsin.
http://www.kuranmeali.org/33/ahzab_suresi/53.ayet/kurani_kerim_mealleri.aspx

Yani olayin tarafsiz bir tarafi yoktur.

"Biz iste postlarimizi böyle linklendirerek detaylandiririz.
umulur ki linkleri tiklayarak dogru yolu bulasiniz."
(Sazan 12/6)

YÖRÜK
07 Aralık 2012, 00:36

ah beşikcioğlu ahh..
bak keşke senin düşündüğün gibi olsa herşey...benim yaşadığım yerde ve memleketimde hala yollar köstebek yuvası gibi..siz şimdi duble yollar yaptı diyeceksiniz ve karadenizi göstereceksiniz ancak bakın karadenizdeki sahil yolunun başlangıç yılına..akp hükümetinden öncesine dayanır.bunun gibi birçok projeyi sizin parti sadece devam ettirdi..keşke bahsettikleri gibi enflasyon tek haneli olsa..tabi ülkemizin yüzde ellilik kısmı buna inanıyor herhalde ancak şuan bana göre gerçek enflasyon kesinlikle tek haneli rakamlarda değil.enflasyonun belirlenmesinde kıstas alınan maddeleri bir araştırsan bunların insanlarımızla vatandaşlarımızı ne kadar ahmak yerine koymaya çalıştıklarını anlarsın..etin fiyatına benzin fiyatına ve daha farklı çok tüketilen maddelerin fiyatlarını kıstas alarak hesap edilse ne kadar çıkar enflasyon hiç düşündün mü?

izmit depreminden sonra başımızdakiler sadece bir seneliğine ötv diye bir vergi alacaklarını bu vergi ile de deprem yaralarının sarılacağını söylediler..şimdi bırak bir defayı hemen hemen her tür satın alınan malzemelerde ötv var..deprem vergisi aldılar yıllarca sonra van da deprem oldu..nerde bizden aldıkları vergiler?hani deprem olunca kullanacakları paralar?yok!! neden? yüzsüzler açıklıyor; biz o vergileri seçim ve yol yapımında kullandık..sonra yine başımızdakiler türkcell avea ve vodafone'a müşterilerinize sms yollayın da bağış yapsınlar deprem için..kardeşim neden her defasında halkı sömürme niyetine giriliyor..ben zaten deprem vergimi ödemişim..neden bir daha bağış yapayım?ha bağış yaparım yapmam o bana kalmış.ancak benim verdiğim vergileri sen başka yerde çarçur edersen o zaman bu işin içinden çıkmak için halktan medet ummayacaksın..geçenlerde renault scenic fiyatı almak için bayiye gittim..bana en fulü ve dizeline 72 bin lira dediler ve çıktı verdiler bir tane..çıktıya bakınca bir kez daha küfür ettim..arabanın fabrika çıkışı satıl fiyatı sadece 38 bin tl..72-38=34. evet geri kalan 34 bin liranın hepsi vergi..yazık günah yaa..insanların cebindeki üç kuruş parada bu kadar mı gözü olur bir hükümetin..bizim başka ülkelerden ne farkımız var?biz kendi kendimiz zavallı yapıyoruz..şimdi diyeceksiniz ki önceden de vardı bu vergiler diye..ya önceden ülkemize çalışan öz kaynaklarımız fabrikalarımız birçok işletmemiz vardı.birazcık araştırma yapsanız hepsinin değerlerinin çok çok altında sizin kardeş dediğiniz benim ise gavur dediğim yabancılara satıldı..satılmadı resmen peşkeş çekildi...eskiler "hazıra dünya dayanmaz" derler..sata sata birkaç yıl daha ekonomiyi düzgün gösterebilirler ondan sonra satılacak tesis kalmayınca ne olacak??

ha bu arada yakında illerin içinden değil de dışından geçmek için kullanılan çevreyollarını da satacaklarmış..artık otobanımsı olan geniş çevre yollarını da ücretli olarak kullanacakmışız..hadi bakalım daha ne kadar sinkaf edebiliriz milleti diye düşünceleri devam ediyor..işin içinden çıkamayınca yayla havası almaya bile temiz hava ücreti alırlar böyle giderse...yakında olursa hiç şaşmayın..

bak kulaktan duyma ya da insanların sadece senin duymanı istedikleri söyledikleri için yanlış bilgilere sahip oluyorsun..ve sen de bu şekilde bunları konuşarak hiç bilgisi olmayan insanları yanlış etkiliyorsun..namaz kılan insanların çocuklarını asker yapmazlar ama bunların çocukları er olur gibilerden bişi bahsetmişsin...sen cidden er olmayan rütbeli kesimin nasıl insanlar olduğunu düşünüyorsun?paristen gelme mösyö tipler falan mı?senin benim gibi insanlar veya bu insanların çocukları..yani araştır etrafında bak bakalım rütbeli askerlerin annelerinin namaz kılma oranlarına...benim halamın oğlu asker ancak halam hacıya gitmiş gelmiş bir kadın..ve gördüğüm en milliyetçi ve yurtsever orta yaş üstü kadınlardan biri..araştırsan bir sürü örnek bulabilirsin...ancak kocaman yaşlı teyzedir,elini öpmeye çalışırsın öptürmez uzatmaz ve engel olur..neden çünkü nikah düşermiş..yaw senin yaşın kaç senin elini öpmeye çalışan insanların yaşı kaç..böyle ahmakça bir zihniyet olur mu??böyle zihniyete sahip insanlar yüzünden biz kurtuluş savaşında ne kadar çok şehit vermişiz biliyormusunuz?bırakın böyle insanların çocukları da asker olmasın zaten..çanakkale savaşında cepheye gönüllü gitmeye çalışan, yaralı askerlerin tedavisine yardımcı olabilmek için hemşireler ve hemşirelik okuyan genç kızların sadece yüzde yirmisi cepheye söylenenlere aldırmadan gitmiş..neymiş söylenenler biliyor musun??sakallı ne idüğü belli olmayan şuan ama günümüzde bile oturup eteğini öpmeye can atan zavallı insanların olduğu şıhlar ya da nasıl tabir ediyorsanız artık hemşireleri nasıl geri çevirmiş biliyormusunuz? cepheye giderseniz orada tanımadığınız erkeklerin vücuduna dokunacaksınız,nikah düşer size başka gözlerle bakarlar günaha girersiniz demişler..bu zihniyetlerin yüzünden belki çok fazla şehit verdik..

toplantılarınızda ya da sohbetlerinizde size ne anlatıyorlarsa sizde bunu gördüğünüze anlatıyorsunuz...biraz araştırarak insanların günahlarını almadan konuşalım..

ayrıca sadece başı kapalı insanlardan alınan vergi ne vergisiymiş anlat da bizde bilelim..merak ettim açıklar mısın??

bir de terör mevsuzu var..adam apo ile görüşüyor,sonra sen nasıl apo ile görüşürsün denildiği vakit kendinden çok emin bir şekilde böyle bir şeyi söyleyen de kanıtlayamayan da şerefsizdir diyor..aradan çok geçmiyor,başka bir demeçinde apo ile görüştük gerekirse yine görüşürüz diyor..ama kimse bu adamın bu kadar tükürdüğünü yalayan biri olduğunu göremiyor..van minüt diyor israilin ağzına zıçıyor "güya" ,birkaç hafta sonra elemanlarla sıkı fıkı oluveriyoruz..dünya bize bir tarafıyla gülüyor farkında olduğunuzu zannetmiyorum..adamlar cümbür cemaat ben dünya da yerini bile duymadığım haberlere çıkınca merak edip haritadan baktığım ülkeye gidiyor neymiş oradaki müslüman "kardeşlerimiz" sıkıntı içindeymiş tv lerde ağlaşıyorlar..böyle bir soytarılık olabilir mi?camilerde o ülke için yardım toplanıyor. neden önce kendi açığımızı kapatmıyoruz?kendi açlarımız doyurmuyoruz da elin gavuruna yardım etmeye çalışıyoruz..bunu fransa italya almanya gibi gelişmiş refah içinde yaşayan ülkeler yapsa anlarım da..bizim etimiz budumuz ne kardeşim??günümüzde 700 tl ile ev geçindiren insanlar var..ama başımızdakiler bu insanların cebine giren ve anında çıkan 700 tl yi bile nasıl alırız da vergilendiririz onun hesabını yapıyorlar..yazık günah ya..memura yüzde 4 zam veriyorlar..bu da ortalama 80-100 tl yansıyor maaşlarına..maliye bakanı da yüzde 5 olsun diye isyan eden memurlara yüzde 5 olursa bunu nasıl olsa vergi ve zam olarak geri alacağız diyor..bunu da alenen söyleyebiliyor..bu mu hakkaniyet?devletin parasını çarçur eden zihniyet sıkışınca birkaç zam ve yeni vergi çıkartırız açığı kapatırız diyor..bizim yüzde ellilik kısmımız bir çok şükürcü olmuş,polyanacılık oynuyor..bunlar haktan reva mı???her defasında müslümanlıktan bahsederler,günahtan bahsederler ama en büyük günahlardan biri olan kul hakkını yemekten geri kalmazlar..ben sana daha çok fazla örnek veririm bunun gibi ancak ne kadar çok örnek verirsem vereyim sen yine bizi bu ülkede yaşamayan kendini de gözü açık biri olarak ilan edeceksin..o yüzden biz bu ülkede yaşıyoruz ama sen bence köreltilmiş gözlerle bakıyorsun ülkemize..

her hafta cuma namazlarını kaçırmayan biri olarak yemin ederim senelerdir giderek dinden soğumaya başladım bunların yüzünden..ya bizi yıllarca uyutmuşlar cennet var cehennem var günah sevap diye birşeyler var diye,eğer varsa bunların yaptığıyla neden çelişiyor kitabımızda anlatılanlar..ya da bunların gerçekten öteki dünyada yatacak yerleri yok..

lütfen bunları görün at gözlüklerinizden kurtulun artık diyecem ama beni at gözlüklü olarak göstereceksiniz..ben şahsım adına devlete değil ama başımızdakilere tırnağım kadar hakkım geçtiyse ki fazla fazla geçti,hiçbirini helal etmiyorum..

erro
07 Aralık 2012, 00:48
@yörük;

dediklerine ek olarak ben şurda kamu ihale yasalarında değişen maddelerden girip ihalelerin nasıl yapıldığını yazsam, hangi kurumların denetime tabi olmadığını, hangi kuruların ne gibi imtiyazları olduğun yazsam burdan oraya yol olur ama enerjim bitti artık...senin bahsettiklerin çıtır çerez niyetine gümlük mevzular...

GaCCaLL
07 Aralık 2012, 00:56
@yörük;

dediklerine ek olarak ben şurda kamu ihale yasalarında değişen maddelerden girip ihalelerin nasıl yapıldığını yazsam, hangi kurumların denetime tabi olmadığını, hangi kuruların ne gibi imtiyazları olduğun yazsam burdan oraya yol olur ama enerjim bitti artık...senin bahsettiklerin çıtır çerez niyetine gümlük mevzular...

Anlatta bilelim bugün vay yazardım yoruldum, vay bıktım,
yazda bilgilenelim olm işte ne güzel.

erro
07 Aralık 2012, 01:22
Anlatta bilelim bugün vay yazardım yoruldum, vay bıktım,
yazda bilgilenelim olm işte ne güzel.

hacı en son 9 milyarlık fatih projesi kapsam dışına çıkarıldı, et balık kurumu nun adını ve yapısını değiştiriyolar. onun da alımları kanun kapsamına çıkarıldı, botaş alımları, kültür ve tabiat varlıklarını koruma kanunu kapsamında yapılan mal ve hizmet alımları, vakıf kültür varlıklarının onarım ve restorasyonuna ilişkin mal ve hizmet alımları, elektrik sektöründeki kit’lerin diğer kamu kurumlarından yapacağı enerji ve yakıt alımları, gençlik ve spor müdürlüğü ile özerk spor federasyonlarının ulusal ve uluslararası sportif faaliyetlerine ilişkin mal ve hizmet alımları yasanın dışındaki istisnaların sadece bir bölümü...

türkiye ile ab arasındaki kamu alımları faslı yasanın kapsamı sürekli değiştirildiği için açılamıyor. açılış kriterleri arasında ‘pek çok kanunda yer alan ve ihale rejimine yönelik olan tüm istisnaların yürürlükten kalkması’ var. son olarak yayımlanan ilerleme raporunda da bu duruma dikkat çekildi. yapılan son bir değişiklikle türkiye kömür işletmeleri kurumu genel müdürlüğü’nün alımlarının da yasa dışına çıkarıldığı vurgulanan raporda, “türkiye’nin, kamu alımlarında rekabeti ve etkililiği azalttığı için, ab müktesebatına aykırı olan istisnaları kaldırması gerekecektir” yazmakta...

daha önce çıkan haberleri ve ihbarları da değerlendirerek ihaleler üzerinde denetleme yapma yetkisi olan kamu ihale kurumu’un bu yetkisi geçen yıllarda kaldırıldı. kurul, şu anda sadece ihaleye katılıp mağdur olduğunu belirten isteklinin şikayet ettiği unsunları inceleyebiliyor. ancak kapsam daraltıldığı için, kamu ihale kurumu’na gelen ihalelerin büyük bir bölümü basit hizmet alımlarına dönüşmüş durumda. kurulun şu anda en çok değerlendirme yaptığı ihaleler, güvenlik, ulaştırma, yemek, çevre düzenlemesi ve hastanalerin yaptığı bazı alımlar olarak sıralanıyor.

bildiğim kadarıyla bunun TOKİ kısmı da var...kusura bakmadıysan gazetelerden alıntı yaptım yazmaya üşendim valla...

TOKİ Nin yetki genişlemelerini de yazdırma şimdi bana, sorgusuz sualsiz gördüğü araziyi imara açma vs...ama yaz diyorsan yazarım la arkadaşımsın nihayetinde..:) ama bilgileniriz yaz la diyip, gidip zıbardıysan sorarım sana...

makseli
07 Aralık 2012, 01:30
hacı en son 9 milyarlık fatih projesi kapsam dışına çıkarıldı, et balık kurumu nun adını ve yapısını değiştiriyolar. onun da alımları kanun kapsamına çıkarıldı, botaş alımları, kültür ve tabiat varlıklarını koruma kanunu kapsamında yapılan mal ve hizmet alımları, vakıf kültür varlıklarının onarım ve restorasyonuna ilişkin mal ve hizmet alımları, elektrik sektöründeki kit’lerin diğer kamu kurumlarından yapacağı enerji ve yakıt alımları, gençlik ve spor müdürlüğü ile özerk spor federasyonlarının ulusal ve uluslararası sportif faaliyetlerine ilişkin mal ve hizmet alımları yasanın dışındaki istisnaların sadece bir bölümü...

türkiye ile ab arasındaki kamu alımları faslı yasanın kapsamı sürekli değiştirildiği için açılamıyor. açılış kriterleri arasında ‘pek çok kanunda yer alan ve ihale rejimine yönelik olan tüm istisnaların yürürlükten kalkması’ var. son olarak yayımlanan ilerleme raporunda da bu duruma dikkat çekildi. yapılan son bir değişiklikle türkiye kömür işletmeleri kurumu genel müdürlüğü’nün alımlarının da yasa dışına çıkarıldığı vurgulanan raporda, “türkiye’nin, kamu alımlarında rekabeti ve etkililiği azalttığı için, ab müktesebatına aykırı olan istisnaları kaldırması gerekecektir” yazmakta...

daha önce çıkan haberleri ve ihbarları da değerlendirerek ihaleler üzerinde denetleme yapma yetkisi olan kamu ihale kurumu’un bu yetkisi geçen yıllarda kaldırıldı. kurul, şu anda sadece ihaleye katılıp mağdur olduğunu belirten isteklinin şikayet ettiği unsunları inceleyebiliyor. ancak kapsam daraltıldığı için, kamu ihale kurumu’na gelen ihalelerin büyük bir bölümü basit hizmet alımlarına dönüşmüş durumda. kurulun şu anda en çok değerlendirme yaptığı ihaleler, güvenlik, ulaştırma, yemek, çevre düzenlemesi ve hastanalerin yaptığı bazı alımlar olarak sıralanıyor.

bildiğim kadarıyla bunun TOKİ kısmı da var...kusura bakmadıysan gazetelerden alıntı yaptım yazmaya üşendim valla...

TOKİ Nin yetki genişlemelerini de yazdırma şimdi bana, sorgusuz sualsiz gördüğü araziyi imara açma vs...ama yaz diyorsan yazarım la arkadaşımsın nihayetinde..:) ama bilgileniriz yaz la diyip, gidip zıbardıysan sorarım sana...

yuh. olaya bak.

KUVVETMİRA
07 Aralık 2012, 01:41

alıntı yaptığın gazete haberini de yazmalıydın.
emeğe saygı;
http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetayV3&ArticleID=1082558&CategoryID=80

o bucak bucak kaçtıkları kamu ihale kanunu 2003 yılında yani akp iktidarında yürürlüğe girmiştir.
kanundan öncesi texas, kim kamuya kaç paraya hangi malı satıyor, kimin eli kimin cebinde belli değil.
o günleri mi özlediniz?

erro
07 Aralık 2012, 01:50
alıntı yaptığın gazete haberini de yazmalıydın.
emeğe saygı;
http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetayV3&ArticleID=1082558&CategoryID=80

o bucak bucak kaçtıkları kamu ihale kanunu 2003 yılında yani akp iktidarında yürürlüğe girmiştir.
kanundan öncesi texas, kim kamuya kaç paraya hangi malı satıyor, kimin eli kimin cebinde belli değil.
o günleri mi özlediniz?

gazeteden aldığımı belirttim ama link vermedim...arayınca bulunuyo zaten...

2003 yılında AB iktidarında yürülüğe girdi ve amacı da niyeti de iyiydi...sonra ne oldu da bütün kurumlar bir bir kapsamdan çıkarıldı...biz özlemesek bile o günleri özleyen birilerinin olduğu açık ve net değil mi?

İktidara AB parolasıyla giren iktidar neden AB müktesebatında fasıl olan bu ihale faslını açmamakta diretiyo, neden AB ile uyumlu hale getirmiyo ihale kanununu...? olay önce kurumu kurup, sonra içini boşaltıp, takdir beklemekle olmuyo maalesef..

http://www.medyatutkunu.com/2012/02/15/akp-sistemin-hosuna-giden-yanlarini-degistirmiyor/

YÖRÜK
07 Aralık 2012, 01:50
doğru söylüyorsun şimdi kimin eli kimin cebinde belli..alenen söyleniyor zaten öyle değil mi?

KUVVETMİRA
07 Aralık 2012, 02:03
gazeteden aldığımı belirttim ama link vermedim...arayınca bulunuyo zaten...

2003 yılında AB iktidarında yürülüğe girdi ve amacı da niyeti de iyiydi...sonra ne oldu da bütün kurumlar bir bir kapsamdan çıkarıldı...biz özlemesek bile o günleri özleyen birilerinin olduğu açık ve net değil mi?

İktidara AB parolasıyla giren iktidar neden AB müktesebatında fasıl olan bu ihale faslını açmamakta diretiyo, neden AB ile uyumlu hale getirmiyo ihale kanununu...? olay önce kurumu kurup, sonra içini boşaltıp, takdir beklemekle olmuyo maalesef..

http://www.medyatutkunu.com/2012/02/15/akp-sistemin-hosuna-giden-yanlarini-degistirmiyor/

yasa 10 yıldır oturmadı, çok eksiği var.
amacın neden gerçekten kendi belirttikleri gibi "süreci hızlandırmak" olduğuna inanmıyorsun?
biri süreci hızlandırmak adına ihale kanunun kapsamını değiştiriyor, diğeri bunun hırsızlık ve peşkeş için yapıldığını iddia ediyor.
yani devran her zamanki gibi dönüyor.

erro
07 Aralık 2012, 02:11
amacın neden gerçekten kendi belirttikleri gibi "süreci hızlandırmak" olduğuna inanmıyorsun?
biri süreci hızlandırmak adına ihale kanunun kapsamını değiştiriyor, diğeri bunun hırsızlık ve peşkeş için yapıldığını iddia ediyor.

sen sürecin hızlandırılması için kuruma sadece güvenlik ve temizlik ihalelerinin kaldığına inanıyosan diyecek bişeyim olmaz..süreç hızlandırma meraklıları kurumu kapatırsa hıphızlı bir süreç olur...bunu da değerlendirsinler bence...yasanın 10 yıldır oturamaması gibi bi durum olamaz...eğitim sistemi zırt diye değişip oturması bekleniyor, başkanlık sistemine zırt diye geçilmesi planlanıyor ve oturması düşünüyor, sınav sistemleri değişiyor vsama önünde hazır duran ab muktesebatını ve kriterlerini oturtamıyosun...gerçekten çok ilginç...

muhalefet bu konuda iktidar kadar suçludur..değiştirmek onların da işine gelmiyo....

http://duzceyerelhaber.com/kose-yazi.asp?id=6486&ahmet_altan-sel_gider_sistem_kalir

KUVVETMİRA
07 Aralık 2012, 02:20
sen sürecin hızlandırılması için kuruma sadece güvenlik ve temizlik ihalelerinin kaldığına inanıyosan diyecek bişeyim olmaz..süreç hızlandırma meraklıları kurumu kapatırsa hıphızlı bir süreç olur...bunu da değerlendirsinler bence...yasanın 10 yıldır oturamaması gibi bi durum olamaz...eğitim sistemi zırt diye değişip oturması bekleniyor, başkanlık sistemine zırt diye geçilmesi planlanıyor ve oturması düşünüyor, sınav sistemleri değişiyor vsama önünde hazır duran ab muktesebatını ve kriterlerini oturtamıyosun...gerçekten çok ilginç...

muhalefet bu konuda iktidar kadar suçludur..değiştirmek onların da işine gelmiyo....

http://duzceyerelhaber.com/kose-yazi.asp?id=6486&ahmet_altan-sel_gider_sistem_kalir

ithal yasa bu kadar işte.
medeni kanun ithal edince medeni olunmadığı gibi.
yinede memur alımlarında ve kamu ihalelerinde eskiye nazaran daha adil olunduğunu düşünüyorum.

erro
07 Aralık 2012, 02:26
yinede memur alımlarında ve kamu ihalelerinde eskiye nazaran daha adil olunduğunu düşünüyorum.

bi kaç ihale sürecini de yazardım da ispat edemedikten sonra çamur at izi kalsın olarak algılanır...memur alımları nispeten adaletli denilebilir..neyse ki bi sınav sistemi var ama kpss skandalları da ortada...

bu arada 10 yılda çıkan bütün kanunların %90 ı ithal...hepsi AB kriteri..gerçi onun da esamesi okunmuyo artık....keza ilerleme raporları ortada..bizimkiler kızıp bi de raporu kameralar önünde çöpe atmalar, şova kalkışmalar falan...arada maneviyat bakanlığı kurulsun gibi orjinal fikirler de çıkıyo da kendimize has yasalarımız olmasının önü açılıyo...

KUVVETMİRA
07 Aralık 2012, 02:30
bi kaç ihale sürecini de yazardım da ispat edemedikten sonra çamur at izi kalsın olarak algılanır...memur alımları nispeten adaletli denilebilir..neyse ki bi sınav sistemi var ama kpss skandalları da ortada...

bu arada 10 yılda çıkan bütün kanunların %90 ı ithal...hepsi AB kriteri..gerçi onun da esamesi okunmuyo artık....keza ilerleme raporları ortada..bizimkiler kızıp bi de raporu kameralar önünde çöpe atmalar, şova kalkışmalar falan...arada maneviyat bakanlığı kurulsun gibi orjinal fikirler de çıkıyo da kendimize has yasalarımız olmasının önü açılıyo...

diyanet işleri başkanlığı var da maneviyat bakanlığı neden olmasın? aynı mantık :)
bkz: saatleri ayarlama enstitüsü (http://tr.wikipedia.org/wiki/Saatleri_Ayarlama_Enstit%C3%BCs%C3%BC)

ero__
07 Aralık 2012, 02:35
başbakanın ''15 yaşına gelmiş evlendirelim bunları'' şeklindeki sözünü ..ünden anlayıp saçma sapan yorumlara girenler olmuş. halk arasında böyle bi kullanım vardır bi süredir görmediğin o yaşlarda yeğenin kardeşin filan varsa ya da her kimse artık ilk görüşünde hoş beş ederken oo amma büyümüşsün artık evlendiririz diyerek takılırsın insani bişeydir yani. tutup çocuk gelin edelim demek değildir nerde yaşıyorsunuz bilmem ki?

Ben götümden anladım evet. Benim gibi bu ülkede götünden anlayan bir sürü insan var. B.şbakan dediğiniz şahsiyetin halk ağzı ile konuşmaması gerektir. Köy kahvesi mi orası? Ha hoş meclisi de kahvehaneye döndürdüler orası ayrı.

Ülkeye soktukları sığınmacılara yaptıkları DEVLET YARDIMInın 10 da 1 ini ne gölcük'e ne de van'a yapmadılar. Ulan herifler klimalı binalarda, her ne hikmetse! 1 ayda şehir haline getirilen yerde ekmek elden su gölden yaşıyorlar. Biz de burada 4000 tl lik motosiklete 15.000 tl lik otomobile bineceğiz diye anlama organı olarak kullandığım götümüzü yırtıyoruz. Ayen beyan benim hakkımı alıp başkasına yediriyorlar. Kimse din kardeşi vs. ayağı yapmaya kalkmasın ağzımı daha fazla bozarım. Biz de müslümanız ya! Hani bize beleş yemek? Beleş yer? Ama yok sen benim alacağım benzinin fiyatını 3 e katla, benim şeyimle gerdeğe gir sonra!??! Yok öyle yağma...!

Süreci hızlandırmak değil bunun adı... Bunun adı süreci istediğin gibi şekillendirmek. İşine geldiği zaman tedbirden çıkar ooh ne ala!!

Tabi tabi kimlerin nasıl memur olduğunu ben çok iyi biliyorum. Eşim hakkı olmasına rağmen (hem işi gereği bilgisi yeteriden üzeri hem aldığı puan olarak 2. sırada olmasına rağmen!) 3 kişinin alınacağı 6 kişinin mülakata çağırıldığı Merkez Bankası sınavını geçemedi! (geçmesine engel olundu!) Sebep ? Aslında basit... İlçe gençlik koluna üye ol kpds ye bile girme icabında...

Nitekim 10 sene de yasa yerleştiremedilerse şimdi öbür türlü YERLEŞTİRMEYİ deniyorlar. Sizin gibiler de müsaade ediyorsunuz ya bravo!

Ha sahi, bir ara bizi AB ye alıyorlardı ne oldu? ALDIK MI ...yı? :)

Daha geçen gün arkadaşımın altınova/yalova daki arazisinin belediye tarafından el konulduğuna dair haber geldi. Apar topar gittik, meğer arazi daha öncede imara açık değilmiş. Sonra imara açıkken almış arkadaşım şimdi tekrar imardan çıkartmaya kalkmışlar!!! Ama yemedi, yiyemediler! Zira 1 kere tekrardan imara açıldığında çıkartma gibi bir durum olmuyormuş... :) Kısaca belediyenin içinde patladı, benim de kına yakasım geldi... (Bilmeyenler için söyleyeyim o bölgede 3. köprü inşası olayı kesin gibi birşey şuan)

erro
07 Aralık 2012, 02:39
diyanet işleri başkanlığı var da maneviyat bakanlığı neden olmasın? aynı mantık :)
bkz: saatleri ayarlama enstitüsü (http://tr.wikipedia.org/wiki/Saatleri_Ayarlama_Enstit%C3%BCs%C3%BC)

olursa garipsemem zaten...diyaneti devlet tekeline alınırsa maneviyat da çok rahat alınır...

bkz: 1984 (http://tr.wikipedia.org/wiki/Bin_Dokuz_Y%C3%BCz_Seksen_D%C3%B6rt)

cbr125cbr
07 Aralık 2012, 02:42
Herkesin oy verme nedeni farklıdır ve bundan dolayı suçlanamaz.

Genel olarak yorumlarını ve bakış açını beğeniyorum. Sinkaflı konuşmak pek bilgili insanlara göre değildir. Sana yakışan özür dileyebilmekti, yakışanı yapmışsın.

Bir de şöyle bir durum var. Başbakan konuşurken çok yavaş ve aynı tonda konuşuyor. Tonlama yaptığında da ya birilerine laf atıyordur ya da işin şov kısmındadır diye düşünüyorum. Ne diyor diye dinlerken bile rahatsız oluyorum ben zorla sonunu getiriyorum. Belki de o yüzden (!) çok fazla sevmiyorum ve yaptıkları konusunda takdir etmiyorum.

erro
07 Aralık 2012, 02:43
Tabi tabi kimlerin nasıl memur olduğunu ben çok iyi biliyorum. Eşim hakkı olmasına rağmen (hem işi gereği bilgisi yeteriden üzeri hem aldığı puan olarak 2. sırada olmasına rağmen!) 3 kişinin alınacağı 6 kişinin mülakata çağırıldığı Merkez Bankası sınavını geçemedi! (geçmesine engel olundu!) Sebep ? Aslında basit... İlçe gençlik koluna üye ol kpds ye bile girme icabında...

gençlik kolu dedin de aklıma geldi..

http://www2.tbmm.gov.tr/d24/7/7-12968s.pdf

ero__
07 Aralık 2012, 02:47
Bir de şöyle bir durum var. Başbakan konuşurken çok yavaş ve aynı tonda konuşuyor. Tonlama yaptığında da ya birilerine laf atıyordur ya da işin şov kısmındadır diye düşünüyorum. Ne diyor diye dinlerken bile rahatsız oluyorum ben zorla sonunu getiriyorum. Belki de o yüzden (!) çok fazla sevmiyorum ve yaptıkları konusunda takdir etmiyorum.

RTE'nin ekranda kalma süresi 2 sn. :) RTE'siz ekran paha biçilemez :)

gençlik kolu dedin de aklıma geldi..

http://www2.tbmm.gov.tr/d24/7/7-12968s.pdf

Sence cevap verebilecek mi? :) Ha hoş verir, ilçe listesinden çıkar elemanı olsun bitsin :) Hastaneye mesaiye de gitmesine gerek yok :) Maaş yatar zaten ;)

İlçe gençlik kolu derken mürid ol demek istemiştim tabi. Bunu da belirtmeden geçemeyeceğim...

Taner YILMAZ
07 Aralık 2012, 03:09
Ulem ben bisey demiyorum.
Hep erronun basinin altindan çikti bunlar.:P

Bu paragraf iyi olmus.
Su bir gerçek ki Kuran'daki din ile bugün genel kabul gören ve yasanilan islam dini uyusmuyor.
Yani Kuran belki tartisilabilir ama en azindan biz müslümaniz diyen milyarlarca insanin verdigi kötü intibadan çok uzak bir içerige sahip oldugunu biliyorum.
Fakat yine de (burada tartismalara yol açtigi için yaziyorum),
Herhangi bir dinin kutsal kitabini okumanin burada kimse için vay be adam dogru söylüyormus, ya da
ulem bide bize kakalayacakti gibi bir sonuca ulastirabilecegini düsünmüyorum.
Kuran ya da diger kutsal kitaplar hakkinda yorum yapabilmek için tarafsiz bir gözle okumak gerekiyor.
Yani islam kûltürü ile beslenerek büyümüs bir fert Kuran'i eline alip okudugunda,
ondaki kendi sekillenmis olan görüslerini tasdik edecek ayetler bulacak ve kendinisini bir kez daha tebrik edip,
ne kadar zekiyim bak gördünmü diyecektir.
Ayni sekilde islam karsiti bir çerçevede büyümüs bir birey kurani okudugunda kendisini hakli çikaracak bir çok ayet bulacak ve salaklar nelerle ugrasiyorlar diye düsünüp kendini hakli çikarabilecektir.

Yani olayi istersen cevizin içinden Allah yazisi çikti der kelimei sahadet getirirsin
http://www.islamdenizi.net/veli-kimdir-veli-kime-denir-veliler.html
Istersen 19 mucizesinden girersin.
http://www.aliaksoy.net/2007/04/03/kuranda-19-mucizesi/#more-394
Istersen de kuran saçmaliyor der isin içinden çikarsin.
http://www.kuranmeali.org/33/ahzab_suresi/53.ayet/kurani_kerim_mealleri.aspx

Yani olayin tarafsiz bir tarafi yoktur.

"Biz iste postlarimizi böyle linklendirerek detaylandiririz.
umulur ki linkleri tiklayarak dogru yolu bulasiniz."
(Sazan 12/6)

Kuran-ı kerim asla tartışılamaz ve tarafsız gözle okunamaz çünkü İslamiyet teslimiyet dinidir.
İçinde varsa inanırsın yoksa inanmazsın. Af edersin ama öyle bir okuyayım bakalım bu kuran ne diyor diye kuran okumanın hiç bir faydası yoktur çünkü kuran ne hikaye kitabıdır nede felsefe.

Ahzab suresinin 53. ayetindeki saçmalığın ne olduğunu anlayamadım ve çok merak ettim. Açıklarsan sevinirim.

COQ
07 Aralık 2012, 03:21
Ahzab suresinin 53. ayetindeki saçmalığın ne olduğunu anlayamadım ve çok merak ettim. Açıklarsan sevinirim.
Lem nerde bende o kapasite.
Ben o linkleri alin size kapak olsun diye koymadim.
Farkli bakis açilarinin nerelere kadar gidebilecegini anlayasiniz diye koydum.
bari sen yapma yahu!!!!

Taner YILMAZ
07 Aralık 2012, 03:22
Dediğim gibi İslamiyet teslimiyet dinidir. Aslında en güzel ıspatıda sen kendin yapmışsın.
Ahzab süresi 53. ayetinden teslim olan birinin çıkartacağı yorumla teslim olmayan birinin çıkartacağı yorum birbirinden çok farklı olur.
O yüzden dedim kuran hikaye kitabı değil. Bakalım ne yazıyor bunda diye okursan hiçbir faydasını görmezsin.
Ama inanarak okursan çok şeyi görebilirsin.

Taner YILMAZ
07 Aralık 2012, 03:24
Lem nerde bende o kapasite.
Ben o linkleri alin size kapak olsun diye koymadim.
Farkli bakis açilarinin nerelere kadar gidebilecegini anlayasiniz diye koydum.
bari sen yapma yahu!!!!

Evet aynı şeyi söylemişiz demek ki. O zaman bende son yazdığımı sana değil arada sendeleyenlere ithaf ediyorum abi. :)

dentcan
07 Aralık 2012, 04:32
O taraf, bu taraf..... Bizim taraf, sizin taraf... Böl, parçala, yönet... Dostlar YETERİN ARTIK... 80 li yıllardaki hoşgörü nerede kaldı? Lütfen... Kötü insanlar dine inansa ne olur? inanmasa ne olur? İyi insanlar iyi müslüman olsa ne olur? müslüman olmasa ne olur? Biz Yunus Emre olalım, Mevlana olalım, Aşık Veysel olalım, hatta Anamızın hayır duasını alalım yeter bize... Cennet' i neyleyeyim; anama, yavruma, yuvama doyamadıktan sonra... Dostumla Cumaya da gitsem cennet; rakı-balıkta da olsam cennet. Kim nasıl öğrenir benimser eyvallah... Ben oğluma Atatürk öğreteyim sen HZ. Muhammet (S.A.V.). İçinde varsa birazcık merhamet TÜRKLÜĞÜN tüm değerlerine dua et. Eğer geleceği birazcık ta olsa görebiliyorsanız; yıkıcı değil yapıcı birleştirici olmamız gerektiğini anlarsınız... Evlatlarımız gelecekte bizler gibi yaşayacakalar... Bizler gibi mi tartışsınlar yoksa hoşgörüyle mi ? Bizler gibi mi siyaset yapsınlar? Yoksa hoşgörüyle mi? Bizler gibi mi bölünsünler? yoksa birleşsinler birlik mi olsunlar? Düşman değiliz hiç olmadık... Dindar kardeşlerimizin dini inancları gereği ve dini kurallar gereği hatta dini farz ve sünnetleri uygulamalarından gelen kazanımları gereği BENCE daha hoşgörü örneği ile bizlere örnek ve yol açıcı ve yol gösterici olmaları gerekir.... Ancak son yıllarda gördüğüm bir husus ta şudur ki dindar kardeşlerimiz daha bir ateşli savunmacı ve hatta agresif tartışmacı hal içindedirler. Oysa özellikle ANADOLU HOŞGÖRÜ sü en değerli meziyettir. Dindar olmayan kesim 50 türlüdür ve o kesimden hoyratlık beklenilebilir... Sert üslup dindar kardeşlerimizde nahoş kaçıyor...

Levsy
07 Aralık 2012, 04:49
Dentcan, gerçekten güzel şeyler yazmışsın, teşekkürler.

Ancak gene de takıldığım 2 konu var ki, birini atlayıp ikincisine değineceğim.

Yukarıda kullandığın ifadede olduğu gibi şu "Atatürk ile Hz. Muhammed'i karşı karşıya getirir ifadelerden" artık kaçınılması gerektiğini düşünüyorum

Ne Hz. Muhammed "Türk milletinden Mustafa adlı bir Deccal çıkacak" dedi, ne de Atatürk Hz. Muhammed ve İslam hakkında en ufak kötü bir imada bulundu. Tam tersine İslamı ve onun peygamberini yüceltti.

Bugün bu forumda Atatürk sayesinde Kur'an' dan ayetler Türkçe mealleriyle paylaşılıyor. Biraz araştıran beni onaylayacaktır sanırım.