PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Zevkler tartısılmaz ama ( Enduro )

Sayfa : 1 2 3 4 [5] 6 7 8

lycantrophic
18 Ekim 2012, 15:38
Arada bikaç tane farklı motor var ama asıl racing budur. :queen:

NW0Opwl-01Y

ytcksl
18 Ekim 2012, 15:45
bu başlık, cahil adamla tartışılmaza çok güzel bir örnektir. birileri doğruları bin kerede yazsa birşey değişmeyecek.

tigermbz
18 Ekim 2012, 16:06
Yağız delikanlı diyorlar senin için, Namın sordum pala tiger dediler... Gel sana benim SüperMotoyu satalım...

nedendir bilmem, enduro sürmeye başlayalı bıyıklarım pala çıkar oldu, irkek motoruymuş :P
3. motoru da alırsam dayak yerim evde, namımız iki paralık olur :mrgreen:

HELLAS
18 Ekim 2012, 16:15
RACEING hele arkada erkek taşıyorlar kırılıyorum ya nija kaplumbağ gıbı kamburları da cıkıyorlar

valla ...komık yavvvv :queen:

buarada SERES ı bana tanıtma ıstersen 40 yılda bır yarış olur onuda ayıp olmasın dıye

Soykan67
18 Ekim 2012, 16:28
bu başlık, cahil adamla tartışılmaza çok güzel bir örnektir. birileri doğruları bin kerede yazsa birşey değişmeyecek.

Hangi doğruları? Senin doğruların mı?

Abovv maksimum 1-2 sayfa sürmesi gereken konu nerelere gelmiş :)

Hadi millet dağılın, herkesin zevki ve düşüncesi kendine.Bu kadar tartışmaya bile değmez.

ytcksl
18 Ekim 2012, 16:46
tabikide herkesin kendi zevki vardır fakat, başlığı baştan sona doğru okursanız enduro kullanan arkadaşların ss motosikletlere ve kullanıcılarına attığı boklar ile tartışmaların başladığını görürsünüz. aslında tartışmada değil sidik yarıştırma. hatta bazı arkadaşlar olayı okadar abarttıki, ss kullananlar ibne oldu, çünkü motoru kullanırken domalıyorlarmış. tabiki endurocular daha erkek..

bu forumdaki modlar nerede ben asıl onu merak ediyorum.

Syanur
18 Ekim 2012, 16:49
nedendir bilmem, enduro sürmeye başlayalı bıyıklarım pala çıkar oldu ::pala:: , irkek motoruymuş
3. motoru da alırsam dayak yerim evde, namımız iki paralık olur

SM nin tadına bakınca eve de gitmezsin zaten dert etme :) Bu insanlar boşuna tartışıyorlar, ahanda buraya yazıyorum :bounce: ; Her Endurocu da SS'cisi de birgün son noktayı SüperMoto ile koyacak ::144::

Sloganımız, "SüperMoto alayına gider ::gleam::"

:mrgreen:

ErknOzyurt
18 Ekim 2012, 16:54
Abi forumda savas çıkardım :) motosikelt dünyasını ikiye böldüm :)) konunun buralara kadar gelceğini hiç tahmin etmezdim.Cevap vermekten yoruldum o yüzden alıntı yaparak millete cevap vermicem dalın birbirinize :) :P

NoMotorNoCry
18 Ekim 2012, 16:59
Ben çoğunlukla motosiklet sürerken erkeklik ispatından uzak durma taraftarıyım.

Fakat madem çok talep var buyrun:

http://www.youtube.com/watch?v=VHpbRbiF__g

27.14'den itibaren izleyiniz gerçek enduroyu.

Slmlr
Brkn

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:33 ----------

Körler ülkesinde tek gözlü adam kral oluyor.

Klavye başındaysa motosikleti vitrinde görmüş adam, GP pilotu/Dakar şampiyonu oluyor.

Bıktım bu bilip bilmeden atıp tutmalardan.

Daha enduro'nun ne olduğunu bilmeyen adam, enduro/motosiklet felsefesinden bahsedince bana da geldiler artık.

Bu nedir yahu?

20 senedir yanlış biliyorsa, biz öyle değil böyle diyince kabahat mi oluyor?

Hem cahil, hem yaygaracı, hem de hep mağdur profile gıcığım arkadaş.

Tam şu andaki siyasi havaya uygun tartışmalar...

Biraz internet dışındaki kaynaklardan nisbeten sağlıklı bilgileri okuyalım, atıp-tutmadan önce öğrenelim, iki kere düşünüp bir kere yazalım diyorum.

Slmlr,
Brkn

Ben de genellikle erkekliğimi yatakta gösterenlerdenim.Motosikletle erkeklik olmaz.Ancak yukarıda arkadaşa "pistte bir iki dizlik erit de erkekliğini görelim" demenize binaen öyle dedim.Gerçek enduro dediğiniz KTM'ye gelince ben bu motoru beğenmedim.Selesi dar , enduro cross karışımı bir motor.150 kilo olması güzel ama ben honda'dan başka motora tövbeliyim.Honda dışında başka markalardan canı yanmış biriyim.Transalp'e bi kaç kere parça lazım oldu 3 gün sonra aradılar buyrun gelin parçanız hazır dediler.Transalp zaten sorunsuz motor.Servis de 10 numara.İşim olmaz KTM'yle falan.

Endurocu tanımına gelince endurocu asfalta bağlı kalmayı sevmeyen , traktör yolu , dağ yolu , kafasının estiği her yola girebilmeyi seven.Gerektiğinde de otobana girip 150-160 km hızlarda gidebilen , 10 saat motorun üstünde kalsa bile orasını burasını ağrıtmayacak motordan hoşlanan , rahatlık ve konforu seven kişidir.Bunu söyleyebilmek için kitap okumaya gerek yok.Ben kendim endurocuyum ordan biliyorum.Ben asıl sizin endurocu tanımınızı çok merak ediyorum.Endurocuyu selenin üstünde yayılmış patates çuvalına benzeten , 70 km hızla otobanda reflektörlü kıyafetle amele gibi gezinen kişi olarak tanımlayan kişi bakalım nasıl yapacak endurocu tanımını?

ErknOzyurt
18 Ekim 2012, 17:01
Arada bikaç tane farklı motor var ama asıl racing budur. :queen:

NW0Opwl-01Y
Güçü kontrol etmek zordur kardeşim. Bu enduro değilki gazı kökleyince yavas yavas gitmesini bekle.Tekere gelirsen 3.vitese kadr buda 220 km 200 km demek arka sağa sola atar gücü zaptetmek zordur ve zoru racingle aşarsın.

LIDYALI
18 Ekim 2012, 17:04
yanlışlık oldu.

ErknOzyurt
18 Ekim 2012, 17:10
Eh işte, bir de yazılanlar, ses tonu ve mimikler ile desteklenmez durumda olunca maalesef söylenenler yanlış da anlaşılabiliyor, bu da tartışmaları iyice saptırıyor falan :) Oluyor forumda böyle şeyler :)

Ben dediğine katılıyorum.Yanlıs anlasılmak istememistim.Konuyu yine okursanız sadece 1 soru sordum ve olay tartısmaya döndü yok enduro kötü değil yok racingciler böyle sadece sorduğum , enduro buysa ben zevk alamadım.Enduro bu mu arkadaşalr dedim.Forum birbirine girdi anlamadım idrak edemedim

erro
18 Ekim 2012, 17:13
alakalı mı iblmiyorum ama göstergedeki r1100gs ye ait olup mil cinsinden verilmiştir...

http://yhelteljel.ee/wp-content/uploads/2009/02/img_8413.jpg

Levsy
18 Ekim 2012, 17:25
alakalı mı iblmiyorum ama göstergedeki r1100gs ye ait olup mil cinsinden verilmiştir...

http://yhelteljel.ee/wp-content/uploads/2009/02/img_8413.jpg

Şimdi topladım, çarptım, karekökünü alıp Pi rakamı ile çarptım ve 150 milin 240 km yaptığını gördüm, iyi, fena hız değil :)
Yok be yalan söyledim, yakın gözlüğünü takınca kadranda görüyorun zaten...

takendy
18 Ekim 2012, 17:35
Şimdi topladım, çarptım, karekökünü alıp Pi rakamı ile çarptım ve 150 milin 240 km yaptığını gördüm, iyi, fena hız değil :)
Yok be yalan söyledim, yakın gözlüğünü takınca kadranda görüyorun zaten...

o değilde, 442.261 mil toplam yapılan yolu görünce gözlerim pörtledi....

dur bende büyüteç takayım yoksa toplam 44226,1 mil mi ?

Levsy
18 Ekim 2012, 17:42
Adamlar bizdeki gibi cep telefonu misali zırt pırt motor değiştirmiyorlar ki :)
Hatta cep telefonunu bile kolay kolay değiştirmiyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:37 ----------

dur bende büyüteç takayım yoksa toplam 44226,1 mil mi ?
Ha dediğin gibi olabilir, doğru.
Ama benim söylediğim de halen doğru :)

izmir3535
18 Ekim 2012, 17:55
race çileer bir gün hepiniz endrucu olacaksıınz.yaşlanınca falan değil.yaşım 36. 25 yaşındam beri endrucuyum. aralarda al satta fazer da aldım choper da .racing de bindim.arkadaşımındı. endrudan başkası kesmedi kesmiycek.bu arada hı zdan bahsediyorsak tdm900 247 hız yapıyor.kitapçığındaki hız ı 225km. al sana hız.daha ne olsun .

NoMotorNoCry
18 Ekim 2012, 18:02
Dersi kaynatmayın arkadaşlar.Mil falan boşverin şimdi.Birazdan altın elbiseli adam enduroya binmiş patates çuvallarının kitabını yazacak.

pistolpitt
18 Ekim 2012, 18:29
Hellas kardeş, madem Komotini'desin arada bir Serres'e piste uğra.

Şöyle biraz dizlik erit de görelim ne kadar erkeklik durumu varmış.

Ben hep görüyorum yollarda, viraja giremeyen, baston gibi süren "ERKEK" leri.

Ne fren yapmaktan haberleri var, ne motorda oturuştan.

Patates çuvalı gibi seleye yayılıp, gözlerini sürat göstergesinden alamadan motor üstünde durmaya çalışma hali.

Sonra da herkese bir ahkam kesmeler.

Ne kibirmiş arkadaş enduro sahiplerinde?

Yüksek seyahat motorları harika tabii, giyersin karayolları işçisi gibi sarı yeleği, saatte 70 km'yle cehalete yolculuk.:wiinkk:

Slmlr,
Brkn

ben de sizi aklı başında biri sanırdım. hesabınızı hackleyen birisi yazmıyorsa bu satırları yanılmışım demek ki.

Soykan67
18 Ekim 2012, 19:04
Hellas kardeş, madem Komotini'desin arada bir Serres'e piste uğra.

Şöyle biraz dizlik erit de görelim ne kadar erkeklik durumu varmış.

Ben hep görüyorum yollarda, viraja giremeyen, baston gibi süren "ERKEK" leri.

Ne fren yapmaktan haberleri var, ne motorda oturuştan.

Patates çuvalı gibi seleye yayılıp, gözlerini sürat göstergesinden alamadan motor üstünde durmaya çalışma hali.

Sonra da herkese bir ahkam kesmeler.

Ne kibirmiş arkadaş enduro sahiplerinde?

Yüksek seyahat motorları harika tabii, giyersin karayolları işçisi gibi sarı yeleği, saatte 70 km'yle cehalete yolculuk.:wiinkk:

Slmlr,
Brkn

Size hiç yakışmadı bu laflar Barkın Bey.Yahu herşeyi geçtim sarı yeleğe bile laf atmanız gerçekten acınası olmuş.

Bende görüyorum yollarda.Hatta bugün iki tane motosikletçi gördüm; biri SS sürüyordu, diğeri enduro. SS süren abimiz de doğal olarak kask yoktu ve etrafa hava atma peşindeydi. Enduro sahibi abimiz de sarı yeleğini giymiş, trafikte kurallara uyarak aheste aheste giden, selamını da eksik etmeyen biriydi.Asıl kibir "sonradan görme" SS sahiplerinde.

Hani bu saçma tartışmaya hiç girmeyecektim fakat bu hakaretler gerçekten hoş değil ki, endurocu olmamama rağmen bana hoş gelmedi.

Saygılar,

tcs
18 Ekim 2012, 19:44
çetin çatışma çıkmış burda : )

NoMotorNoCry
18 Ekim 2012, 20:02
Al işte endurocu o kadar kusursuz ve aklı başında motorcudur ki komplekslerinden dolayı endurocuya saldırmaya ve mok atmaya çalışanların düştüğü hali görüyosunuz.Hele bide bu kişi altın elbiseli adam olunca ben hayretler içerisindeyim.Demek ki enduroculara karşı bu kadar çekememezlik varmış.Motorlarımız yüksek ve yolda bizi mercedes konforunda giderken gördüğünüz için bu kadar fesatlanmaya gerek yok.

[Turan]
18 Ekim 2012, 20:06
birbirimizi yemeyi amma çok seviyoruz he :)

enduro kullananlar ayrı dünyaların insanları.

ss kullananlar ayrı dünyaların insanları.

niye biri diğerinden üstün olmaya çalışıyor onu anlayamadım :silent:

roadmaster
18 Ekim 2012, 20:07
vay be nerelere geldi mevzu benim için artık kapandı bu sayfa race , enduro ve diger modellere gönül vemiş bütün motor dostu güzel insanlara kolay gelsin

D-Rat
18 Ekim 2012, 20:22
Evet, herkesin ortak fikri oldugu gibi konu cok fazla uzadi... SS ve Enduro cok farkli tiplerde motorlardir... Fakat bir gercek varki, SS hem surucusunun hemde cevresindeki insanlarin hayatini tehlikeye atiyor. Pistte surecekseniz, zevktir. Enduro'da tadamiyacaginiz seyleri tadarsiniz. Ama trafikte bunlari yapmayi denerseniz size: Apaci, kro, okuz, salak, aptal, ..., ... ... ... ... ... ... gibi pek cok laf soyleyen cikar, basta ben kufur ederim kusura bakmayin. Enduro icin boyle bir dert yok, Turkiye genelinde kullananlar zaten akli selim insanlar nerde basip nerde duracaklarini iyi bilen insanlar oldugu icin sorun yok. Baran Bey'e pistte olmak sartiyla, hiz zevkinin farkli oldugu dusuncesinde katiliyorum... Ama altini ciziyorum PISTTE

Lucas
18 Ekim 2012, 20:32
Ulen memleketi yıllarca bölmeye çalıştılar, hala da çalışıyorlar, siz kendi aranızda bölündünüz bile iki dakikada. Allah akıl fikir versin ne diyeyim.

iptaluyelik02
18 Ekim 2012, 20:52
"Yazmayacağım" demiştim ama yazmak zorunda kaldım;
Motorcuları kimse sevmiyor deriz ya "birbirinin tarzından bile nefret eden motorculardan diğer sürücüler nefret etmezse bu şaşılacak bir durum olurdu.
Birbirine,hatta hiç tanımadığı motorculara bile seviyesizce davranan insancıklara başkalarının saygı göstermesini istemek sadece aptalca bir beklenti olacaktır
konudaki seviyesizlik ile zirve yaptık!
Motorun tarzı ile cinsel kimlik bağdaştırmaları,aşağılamalar,belden aşağı ve aptalca sözler gırla gidiyor.
Şurada aramızda iki hanım arkadaş var,onları da diğerleri gibi forumdan uzaklaştırmak icin elimizden geleni yapıyoruz sanki,
bi sakin olsak,buradaki toplumun motor ve erkeklerden değil,kadın ve erkeklerden oluştuğunun ayırdına varabilsek,
hele onların gözüyle de motora nasıl bakıldığını öğrenebilsek fena mı olurdu?
Bu forumda motorculuğun bu kadar belden aşağıya indiği başka bir konuya rastlamadım.
Motorla erkekliğin kaçınılmaz bir bağı varsa,bizden daha iyi motor kullanan hanımlar ne olacak?
Psikolojiye azıcık kafa yoranlar bilir ki,bir cismin erkeklik sembolu olarak yüceltilerek kişisel farklılık icin bahane edilmesi,sürekli erkekçe söylemlere konu edilmesi aslında erkeklik konusunda ciddi bir sorunla karşı karşıya olunduğunun bariz işaretidir.
Kaba olacak belki ama,yeri gelmiştir,motorla taslanacak erkeklik,pantolon cebinde patlıcan taşımaya benzer.
Aha koskoca adam neler söylüyor demeyin,seviyesizlik bulaşıcıdır,ben de nasibimi aldım:)
Motorculuğunu ve bilgisinin seviyesini asla eleştirmeden testlerini severek izlediğim Barkın bile kendisinden hiç beklemediğim şekilde bu yarışa dahil olup camiadaki yerini yıkmayı göze aldığına göre (ki hiç bir motorcu platformunda burada söylediği sözlerin arkasında duramayacaktır)konu vahim noktalara gidiyor demektir.
Gözönünde olan insanların yılların emeğiyle geldikleri yerler, kibrit çöpünden saraylara benzer,korunursa harikadır,ancak tek bir çöpün çekilmesi ile yıkılabilecek kadar narindir.
Hiç yapmak istemezdim ama bu kez forumun teknik altyapısındaki bir özelliği kullanmak zorunda kaldım.
hakaret,saygısızlık ve seviyesizlik kime karsı yapılırsa yapılsın, yapanı irtibatlarımdan siliyorum.
irtibatlarımdan silinenler kendi gibilerle diyaloguna devam edebilir.
Hem bana cevap yetiştirmek icin boşa zaman harcamaz.Hem artık irtibatı olmadığında bir kaybı da olmayacaktır
Beni iyi kötü tanıyanlar bilir ki bu ego gösterisi filan değildir,kisiler hayatlarını ve zamanlarını dilediği kişilerle dilediği şekilde gecirmekte özgürdür.
Başka türlü anlayan olursa da onun fikridir.Beğenmeyen de beni irtibatlarından silerse buna da saygı gösteririm.
biz forumları bilgi paylaşalım,görgümüzü arttıralım,zamanımızı hoşça gecirelim diye kullanıyoruz ya
bu konudan çıksa çıksa sadece karşılıklı hakaret çıkar,özel mesajla tehdit çıkar,tatsızlık çıkar ama hiç bir işe yarar sonuç çıkmaz.
Geçmişte bunun örneklerini çokça gördük,birbirine dayılananı,erkeklik taslayanı,söveni,forumdan atılanı,başka nickle yeniden kaydolup işi kavgaya vardıranı da oldu.
Oraya vardığında da başımız göğe erer artık.motorculuğumuza ve insanlığımıza negatif mertebe kazandırmış oluruz.
Hürmetler.

Sinan Er
18 Ekim 2012, 21:31
Bende bunu anlamıyorum arkadaş. Tanıdığım nekadar karşı cins varsa hepsi kadın erkek eşitliğinden bahseder. Tanıdığım nekadar hemcinsim varsa karşı cinse öncelik-özellik tayin eder. Hani eşittik ?

lycantrophic
18 Ekim 2012, 21:58
Motosikletçiliği niye erkeklikle bağdaştırıyorsunuz ki? Ne alaka? Ne idüğü belirsiz bir adam geldi ortaya bir laf attı siz de alınıyorsunuz. Barkın beye hiç yakışmadı böyle gaza gelip de enduroculara saçmasapan yakıştırmalarda bulunmak. Kendisinin bütün motorculara karşı eşit seviyede olmasını isterdim ama endurocular için sarf ettiği patates çuvalı gibi oturan belediye işçisi kılıklı adamlar lafı olmadı hakikaten. Bu arada erkeklik racing kullanıp dizlik eritmekle mi olur ya da bayanlar racing kullanıp da dizlik eritemez mi? Ne saçma sapan maço kurtlar vadisi tripleri bunlar. Bir de işin garibi bir yunan ajanı kılıklı adamın gazına gelip söyleniyor. Olmadı. Umarım ilerde söylediklerinizden pişman olmazsınız motosiklet camiası içerisinde. Şahsen bir daha programlarınızı izlemem siz burda özür dilemedikçe.

baysamin
18 Ekim 2012, 22:02
Bi deli kuyuya taş atmış cümle alemin akıllısı çıkartamamış. :king:

ErknOzyurt
18 Ekim 2012, 22:11
Ulen memleketi yıllarca bölmeye çalıştılar, hala da çalışıyorlar, siz kendi aranızda bölündünüz bile iki dakikada. Allah akıl fikir versin ne diyeyim.

Bunuda konu sahibine yani bana yıkmayın ben yazdım.Cevabımı aldım artık konuya cevap yazmayın :) kavga çıktı ben çekildim artık karayolları işçileri. :))) :PP Arkadaslar hepimiz aynı hobiyi paylasıyoruz.Ben enduro sevemedim bu yüzden sevmedım yazdım.Enduro arkadaslar racing kullanan ben dahil bazı kisilere erkeklikleri yok ! gibi şeyler yazmıslar yani ben endurocu arkadaslara nasıl hitap ettiysem onlarda bana çok daha farklı yaklastılar.Hani diyorsunuz ya endurocu aklı basında falan filan bırakın abi hepimiz insanız ! Ben ne race kullanıp kasksız dolasınıda kaskın alasınıda takanı gördüm.Enduro kullanıp kask takmayan fakat en basit çene açılır kask takan arkadaslarıda gördüm " zaten enduro kullanıp 500 liralık kask takana rastlamadım :) " her neyse uzatmaya gerek yok.

Racing kullananlar endurocu arkadaslar tarafından serseri , aptal gözüyle görülüyorsa sivil vatandas ne düşünüyordur vay halimize !

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:05 ----------

Bi deli kuyuya taş atmış cümle alemin akıllısı çıkartamamış. :king:

1.Ben deli falan değilim:) gayet mantıklı bir soru sordum. / "Böyle benzetmeler yaparak örnekler vermeyin"
2.Millet hırsını çıkarmıs benim suçum yok ! özel mesajlarda hakaret içeren cümlelerden sıkıldım artık. . .

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:07 ----------

Evet, herkesin ortak fikri oldugu gibi konu cok fazla uzadi... SS ve Enduro cok farkli tiplerde motorlardir... Fakat bir gercek varki, SS hem surucusunun hemde cevresindeki insanlarin hayatini tehlikeye atiyor. Pistte surecekseniz, zevktir. Enduro'da tadamiyacaginiz seyleri tadarsiniz. Ama trafikte bunlari yapmayi denerseniz size: Apaci, kro, okuz, salak, aptal, ..., ... ... ... ... ... ... gibi pek cok laf soyleyen cikar, basta ben kufur ederim kusura bakmayin. Enduro icin boyle bir dert yok, Turkiye genelinde kullananlar zaten akli selim insanlar nerde basip nerde duracaklarini iyi bilen insanlar oldugu icin sorun yok. Baran Bey'e pistte olmak sartiyla, hiz zevkinin farkli oldugu dusuncesinde katiliyorum... Ama altini ciziyorum PISTTE

Cümlene iyi baslamıssın iyi gitmissin Fakat kelimesinden sonra sende 1.paragrafa tamamen aykırı şeyler söylemissin :) Tebrikler

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:09 ----------

Al işte endurocu o kadar kusursuz ve aklı başında motorcudur ki komplekslerinden dolayı endurocuya saldırmaya ve mok atmaya çalışanların düştüğü hali görüyosunuz.Hele bide bu kişi altın elbiseli adam olunca ben hayretler içerisindeyim.Demek ki enduroculara karşı bu kadar çekememezlik varmış.Motorlarımız yüksek ve yolda bizi mercedes konforunda giderken gördüğünüz için bu kadar fesatlanmaya gerek yok.

Hocam endurocu racingci nedir ! biz ayrı bir türmüyüz ! konuya bakarsan endurocu arkadaslar cevap vermek yerine - Haa racingde eğilmekten daha mutluysan sür demiş.Ya dicekleri evet enduro o sağa sola zıplar dağa çıkar gezer.Yıldızları seyrederiz evet bu endurodur bunlar zevklidir.Sana zevkli gelmemis sana enduro uygun değil diyeceğine direk laf sokmussunuz :)

ytcksl
18 Ekim 2012, 22:17
ErknOzyurt cia ajani bence. bizi ayristirmaya calisiyorlar. bu arkadasi gercek hayatta taniyan varmi? :Pp

ErknOzyurt
18 Ekim 2012, 22:34
ErknOzyurt cia ajani bence. bizi ayristirmaya calisiyorlar. bu arkadasi gercek hayatta taniyan varmi? :Pp

Hahhaha :)) motor dünyasını ikiye bölüp hem enduro hem race karısımı motor çıkarıp milyonlarca satıp tartısmaya noktayı koyucaz. FBI :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:24 ----------

"Yazmayacağım" demiştim ama yazmak zorunda kaldım;
Motorcuları kimse sevmiyor deriz ya "birbirinin tarzından bile nefret eden motorculardan diğer sürücüler nefret etmezse bu şaşılacak bir durum olurdu.
Birbirine,hatta hiç tanımadığı motorculara bile seviyesizce davranan insancıklara başkalarının saygı göstermesini istemek sadece aptalca bir beklenti olacaktır
konudaki seviyesizlik ile zirve yaptık!
Motorun tarzı ile cinsel kimlik bağdaştırmaları,aşağılamalar,belden aşağı ve aptalca sözler gırla gidiyor.
Şurada aramızda iki hanım arkadaş var,onları da diğerleri gibi forumdan uzaklaştırmak icin elimizden geleni yapıyoruz sanki,
bi sakin olsak,buradaki toplumun motor ve erkeklerden değil,kadın ve erkeklerden oluştuğunun ayırdına varabilsek,
hele onların gözüyle de motora nasıl bakıldığını öğrenebilsek fena mı olurdu?
Bu forumda motorculuğun bu kadar belden aşağıya indiği başka bir konuya rastlamadım.
Motorla erkekliğin kaçınılmaz bir bağı varsa,bizden daha iyi motor kullanan hanımlar ne olacak?
Psikolojiye azıcık kafa yoranlar bilir ki,bir cismin erkeklik sembolu olarak yüceltilerek kişisel farklılık icin bahane edilmesi,sürekli erkekçe söylemlere konu edilmesi aslında erkeklik konusunda ciddi bir sorunla karşı karşıya olunduğunun bariz işaretidir.
Kaba olacak belki ama,yeri gelmiştir,motorla taslanacak erkeklik,pantolon cebinde patlıcan taşımaya benzer.
Aha koskoca adam neler söylüyor demeyin,seviyesizlik bulaşıcıdır,ben de nasibimi aldım:)
Motorculuğunu ve bilgisinin seviyesini asla eleştirmeden testlerini severek izlediğim Barkın bile kendisinden hiç beklemediğim şekilde bu yarışa dahil olup camiadaki yerini yıkmayı göze aldığına göre (ki hiç bir motorcu platformunda burada söylediği sözlerin arkasında duramayacaktır)konu vahim noktalara gidiyor demektir.
Gözönünde olan insanların yılların emeğiyle geldikleri yerler, kibrit çöpünden saraylara benzer,korunursa harikadır,ancak tek bir çöpün çekilmesi ile yıkılabilecek kadar narindir.
Hiç yapmak istemezdim ama bu kez forumun teknik altyapısındaki bir özelliği kullanmak zorunda kaldım.
hakaret,saygısızlık ve seviyesizlik kime karsı yapılırsa yapılsın, yapanı irtibatlarımdan siliyorum.
irtibatlarımdan silinenler kendi gibilerle diyaloguna devam edebilir.
Hem bana cevap yetiştirmek icin boşa zaman harcamaz.Hem artık irtibatı olmadığında bir kaybı da olmayacaktır
Beni iyi kötü tanıyanlar bilir ki bu ego gösterisi filan değildir,kisiler hayatlarını ve zamanlarını dilediği kişilerle dilediği şekilde gecirmekte özgürdür.
Başka türlü anlayan olursa da onun fikridir.Beğenmeyen de beni irtibatlarından silerse buna da saygı gösteririm.
biz forumları bilgi paylaşalım,görgümüzü arttıralım,zamanımızı hoşça gecirelim diye kullanıyoruz ya
bu konudan çıksa çıksa sadece karşılıklı hakaret çıkar,özel mesajla tehdit çıkar,tatsızlık çıkar ama hiç bir işe yarar sonuç çıkmaz.
Geçmişte bunun örneklerini çokça gördük,birbirine dayılananı,erkeklik taslayanı,söveni,forumdan atılanı,başka nickle yeniden kaydolup işi kavgaya vardıranı da oldu.
Oraya vardığında da başımız göğe erer artık.motorculuğumuza ve insanlığımıza negatif mertebe kazandırmış oluruz.
Hürmetler.

Hocam Barkın abi öyle boş boş konusmaz.Sinirlendirmissiniz adamı :) oda normal olarak düşüncelerini belirtmiş bunun camiadaki yeriyle ne alakası var.Ben sizin enduronuza laf etsem kızmazmısınız belki kızmazsınız ama çoğu kişi kızmamakla kalmamıs işi erkekliğe dökmüş.Hal böyle oluncada x kişilerin tarzına ( genelde endurocu arkadaslar ) hakaret etmiş.Barkın abinin burda gayet açık doğal fikrini belirttiği konusunda hemfikirim

erro
18 Ekim 2012, 23:03
ben de sizi aklı başında biri sanırdım. hesabınızı hackleyen birisi yazmıyorsa bu satırları yanılmışım demek ki.

hesap açık kalmış kuzeni yazmış...

la oğlum tartıştığınız şeye bak ya...

pistolpitt
18 Ekim 2012, 23:12
hesap açık kalmış kuzeni yazmış...

la oğlum tartıştığınız şeye bak ya...
madem öyle, gereksiz mesaj yazıp şu gereksiz başlığı up'lamasan?
ve "la oğlum" ne, beni birisiyle mi karıştırdın?

ErknOzyurt
18 Ekim 2012, 23:24

Hadi şimdi enduro race bitti laf başladı yapmayın boşverin :)

erro
18 Ekim 2012, 23:39

o iki cümlenin sadece ilki senin nazarında ortaya söylenmiş bir laf...çok umrunda olsaydı sen uplamazdın benim üzerime...kaldı ki kimseye soracak değilim herhangi bir başlığa mesaj atarken...

ikincisini ise üzerine alınıyosan alınabilirsin..tartışan herkese olan bi hitap şekli...nasıl kullanmak istersen...

NoMotorNoCry
18 Ekim 2012, 23:44
Boşversenize siz racingçi endurocu kardeşliğiymiş , arada savaş çıkmış falan.İyi de olmuş.Bazılarının gerçek yüzünü görmüş olduk.Bu ülkenin yolları ne racing motor kullananların canını aldı.Ne ustalar gitti.Adam koca forumun admini , millete motor kullanmayı öğreten usta racingci , insanların ona sormadan motor almadığı usta bi su birikintisi yüzünden hayatını kaybetti.Daha geçenlerde biri kediye çarpıp , cenazesi motorundan 170 metre ötede bulundu.Bi yandan katil bariyerler , bi yandan yol sulama çalışmaları , bi yandan ani şerit değiştiren cahil türkiyenin kural tanımayan şoförleri , diğer yanda da bütün bu tehlikelere rağmen ölümcül hızlarda motosiklet kullanmakta ısrar eden racing kullanıcıları.Ama ısrarla bizden saygı beklenmesi ve karşılık bulamayınca hızlı gitmeyen ve tedbirli davrananlara karşı böyle saldırganlaşmak gayet doğal bi sonuç.Hiç ısrar etmeyin bize yaptığınızın doğru olduğunu kabul ettiremezsiniz.Kabul etsek zaten biz de sizden oluruz , çekeriz altımıza bi ss.

baysamin
18 Ekim 2012, 23:45
Mt suyunu çıkarttınız sonunda.

Başlığa bak yazılanlara bak. Deli olmadığın kesinden nesin çözemedim diğer başlıklarındada buna benzer şeyler var.

pistolpitt
18 Ekim 2012, 23:49
Hadi şimdi enduro race bitti laf başladı yapmayın boşverin :)
sen de konuyu kapatın gereksiz uzadı diyorsun bir taraftan da başlığı körüklüyorsun :) Ankaralı çok arkadaşım var ama "angara" ağzını bilmediğimden yanlış anlaşılma olmuş, uzatacak birşey değil

canerol
19 Ekim 2012, 00:08
ne olmuş burda yaw konuyu gördüm açıldığından beri bir kere girip okumadım şimdi bir göz attım neler olmuş :)
herkes neyden zevk alıyorsa onu kullansın
racing asfalt motorudur
enduro havada karada toprakta gerekirse suda :)
racing makinası olupta ne manzaralar kaçıranlar var hadi gel şelaleye gidelim bakalım desen sana diyecekki benim motorum o yola gelmez
iyi cruiser chopper motorlara laf atılmamış atılmışsada ben görmedim :)
chooper gibi varmı beya at ayakları en öne daya sırtını ohhh mis mis

ErknOzyurt
19 Ekim 2012, 00:09
ne olmuş burda yaw konuyu gördüm açıldığından beri bir kere girip okumadım şimdi bir göz attım neler olmuş :)
herkes neyden zevk alıyorsa onu kullansın
racing asfalt motorudur
enduro havada karada toprakta gerekirse suda :)
racing makinası olupta ne manzaralar kaçıranlar var hadi gel şelaleye gidelim bakalım desen sana diyecekki benim motorum o yola gelmez
iyi cruiser chopper motorlara laf atılmamış atılmışsada ben görmedim :)
chooper gibi varmı beya at ayakları en öne daya sırtını ohhh mis mis

Kavgaya yol çıkarıyorsun haberin yok :) Şimdi gelicek chooperci birşeyler dicek ortalık savas alanı olacak :)

canerol
19 Ekim 2012, 00:16
Kavgaya yol çıkarıyorsun haberin yok :) Şimdi gelicek chooperci birşeyler dicek ortalık savas alanı olacak :)
choppercılar akıllı uslu insanlardır oturaklı dediğinin arkasında duran lafı kodummu tam koyan :)
birde herkes değil ama
şimdiye kadar gördüğüm tüm racingciler yolda bir kere bile selam vereni görmedim ben versem dahi
ama enduro chopper cross türü süren motorcular selamlarını hiç vermeden yanımdan karşıdan geçeni görmedim :)

Skrillex
19 Ekim 2012, 00:25
choppercılar akıllı uslu insanlardır oturaklı dediğinin arkasında duran lafı kodummu tam koyan :)
birde herkes değil ama
şimdiye kadar gördüğüm tüm racingciler yolda bir kere bile selam vereni görmedim ben versem dahi
ama enduro chopper cross türü süren motorcular selamlarını hiç vermeden yanımdan karşıdan geçeni görmedim :)

evet bu konuda haklısın endurocular chopperciler daha bi şu motor ruhu denen şeye uygun insanlar. Biz bunu kabul ediyoruz ileride bir gün kısmetse enduro touring tarzı motorlara dönüceğimizide kabul ediyoruz ama bazı arkadaşlar direk hakaretle karşılık verdiler bu işe. Ayrıca supersport bu makinelerin sınıfı racing değil. yani adı üstünde yarış motoru değil süper spor motorlar. İlla spor motorun var diye piste çıkman gerekmez o zaman her ferrarisi olan piste çıksın.

ErknOzyurt
19 Ekim 2012, 00:32
evet bu konuda haklısın endurocular chopperciler daha bi şu motor ruhu denen şeye uygun insanlar. Biz bunu kabul ediyoruz ileride bir gün kısmetse enduro touring tarzı motorlara dönüceğimizide kabul ediyoruz ama bazı arkadaşlar direk hakaretle karşılık verdiler bu işe. Ayrıca supersport bu makinelerin sınıfı racing değil. yani adı üstünde yarış motoru değil süper spor motorlar. İlla spor motorun var diye piste çıkman gerekmez o zaman her ferrarisi olan piste çıksın.

Hocam selam olayı kişiden kişiye göre değişiyor.Ben racingle giderken maxi scooter.scooter süren adama selam vermem şahsen dengim birine selam veririm.

canekin
19 Ekim 2012, 00:47
Hocam selam olayı kişiden kişiye göre değişiyor.Ben racingle giderken maxi scooter.scooter süren adama selam vermem şahsen dengim birine selam veririm.

Ego tavan !

Sonra da dönüp "motosiklet kültürü"nden konuşuyoruz forumda :)

Skrillex
19 Ekim 2012, 00:52
Şahsen ben kask olmasna rağmen karşıdan gelen motorcuyla göz göze geldiğimizi farkedersem selam veririm motoru önemli değil ama genel olarak cidden racingciler o konuda biraz havalarda sanki :) Ben şuan tarzıma daha uygun olduğu için ss kullanan bi motorcuyum. Her türlü motordan keyif alıyorum scooterler hariç hiç maxi kullanmadım emini onlardanda alırdım :D

lycantrophic
19 Ekim 2012, 00:57
Hocam selam olayı kişiden kişiye göre değişiyor.Ben racingle giderken maxi scooter.scooter süren adama selam vermem şahsen dengim birine selam veririm. Dengin olup olmadığını altındaki motora bakarak mı karar veriyorsun? Motorun olmasa bir hiçsin demek sen. Hadi hayırlı günler, üzüldüm senin adına. :cat:

pistolpitt
19 Ekim 2012, 00:58
hadi ya motorda dengin birine mi selam vermek gerekiyor? peki racingle gitmezken dengin kimlere selam veriyorsun, şunlara mı?
http://cheezburger.com/5422710784
seni forumun trollu seçtim:cat:

ErknOzyurt
19 Ekim 2012, 01:02
Ego tavan !

Sonra da dönüp "motosiklet kültürü"nden konuşuyoruz forumda :)

hocam egoyla ne alakası var ben sahsen onları motorcu olarak görmüyorum.scooter nedir ya burgman 400 falan tamam elestirebilirsin haklısında ama bende buyum.Tarzımdan hoslanana ilgi gösteririm.Sahsen racingdeyken beni boş geçen baska racing görmedim elin apaçisi kask yok 90 model zx6 var yine selam verir bende veririm :) ha scooterlide korna çalar bende çalarım ama benden ilk selam alamaz.Oda kırılmasın diye :))

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:00 ----------

hadi ya motorda dengin birine mi selam vermek gerekiyor? peki racingle gitmezken dengin kimlere selam veriyorsun, şunlara mı?
http://cheezburger.com/5422710784
seni forumun trollu seçtim:cat:

Ehehehhe :))) bu konuda seçiciyim haklısınızda cevap vermiycem o yüzden prensip takıntı diyelim.