PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arkadaşlar şaka gibi ama benzine az önce yine zam geldi

Sayfa : [1] 2 3

Deryali
28 Eylül 2012, 17:31
Benzinin litre fiyatına 9 kuruş zam yapıldı. Zamlı tarife gece yarısından sonra geçerli olacak.

http://ekonomi.milliyet.com.tr/benzin-gece-yarisindan-itibaren-zamlanacak/ekonomi/ekonomidetay/28.09.2012/1603814/default.htm

Şaka gibi artık yeter bu kadar zam üzerine zam yapılmaz. İnsanda sabır falan kalmadı Yeter !!!

SonpoL
28 Eylül 2012, 17:35
Daha çok gelecek...

Alper Kaya
28 Eylül 2012, 17:41
DAHA DÜN BENZİNİN GALON FİYATININ DÜŞÜŞTE OLDUĞUNU OKUDUM DÜNYADA DÜŞÜŞ HEMEN FİYATLARA YANSITILIYOR BİZDE DÜŞÜŞ YANSITILMIYOR ÖNCE ZAM YAPILIYOR SONRA 20KURUŞ DÜŞTÜYSE 5 KURUŞ İNDİRİM OLUYOR ARDINDAN KEYFE KEDER 2-3 ZAM AMA ÇÖZÜM YOK. VALLA ÜLKEMDEN KAÇMAYA FIRSAT KOLLAR DURUMA GELDİM İMKAN ARIYORUM

turkish39
28 Eylül 2012, 17:42
Benzine gelen zamlar sonunda söylenen sözler beni hep güldürür.O dönemdeki hükümeti kötüler herkes.Ama kim gelirse gelsin sonuçta başa gelen herkes benzine zam yapmadan gitmiyo:queen:Türkiye de Benzine zam yapmayacak bi babayiğit lider dünya üzerinde yok.ben 33 yıldır görmedim:):thumleft:

Deryali
28 Eylül 2012, 17:44
DAHA DÜN BENZİNİN GALON FİYATININ DÜŞÜŞTE OLDUĞUNU OKUDUM DÜNYADA DÜŞÜŞ HEMEN FİYATLARA YANSITILIYOR BİZDE DÜŞÜŞ YANSITILMIYOR ÖNCE ZAM YAPILIYOR SONRA 20KURUŞ DÜŞTÜYSE 5 KURUŞ İNDİRİM OLUYOR ARDINDAN KEYFE KEDER 2-3 ZAM AMA ÇÖZÜM YOK. VALLA ÜLKEMDEN KAÇMAYA FIRSAT KOLLAR DURUMA GELDİM İMKAN ARIYORUM

AMaçları bu zaten yıldırıp kaçırmak ? Sonra kimler kalacak geriye bir düşünün!!!

mali_181
28 Eylül 2012, 17:50
Bu böyle olmayacak arkadaşlar sesizimi duyuralım burdan klavyeden yazmak ile olmuyor , bu nedir arkadaş yazıktır günahtır yaaa

Konuray
28 Eylül 2012, 17:50
suyla çalışan motor yapsan suyada dünya zam yaparlar....idrarla çalışan motor yapmak lazım...

Deryali
28 Eylül 2012, 17:54
suyla çalışan motor yapsan suyada dünya zam yaparlar....idrarla çalışan motor yapmak lazım...

Şuan aklıma gelmiyor ama idrara da vergi koyarlar. Benim anlamadığım benzine zam gelince neden tv ye çıkıpta açıklama yapılmıyor sebebi budur diye?
Arkadaşlar kendimize gelelim, göz göre göre sömürülüyoruz. Bunun başka adı yok.

acayüp
28 Eylül 2012, 17:55
uuuu beybi.....

Shrieker
28 Eylül 2012, 17:56
Benzine yapılan zam Suriye'li yobaz teröristleri beslemeye gidiyor. Bu, zamın kendisinden 10 bin kat daha fena...

erro
28 Eylül 2012, 17:58
http://galeri.uludagsozluk.com/26/yaran-inci-s%C3%B6zl%C3%BCk-capsleri_17090.jpg

fz6_fazer
28 Eylül 2012, 17:59
Rusyada benzin 1 dollar!!!!
Türkiyede yaşıyan, rus arkadaşıma sordum, çifte vatandaşlılk aldı. Rusayada benzine bu kadar zam gelse ne olu diye?
Yüzünde tebessüm :):):) abi kafayımı yedin!!!!, millet sokaklara dökülür eski fiyatına tekrar döner dedi
Peki abi siz neden protesto etmiyorsunuz dedi???
Diyecek bişey bulamadım, ALIŞTIK ARTIK DEDİM.
Sizin ülkenizde birlik beraberlik yok ve kendini kandırma deyince, konuyu değiştirmek zorunda kaldım:salut::salut::salut:

KUVVETMİRA
28 Eylül 2012, 18:02
çeneyle yürümüyo bu işler agalar.
hani maçası yiyip de kontak kapatacak millet?
örgütleneme, tepki vereme, protesto edeme, bağrından bu işleri organize edecek liderleri çıkartama, anca mızmızlan dur!

Raphae1
28 Eylül 2012, 18:03
ne kadar zam yaparlarsa yapsınlar, trafıktekı arac sayısında değişme olmuyor. Hukumette bakıyor kımse sesini çıkartmıyor ,zam yapsakta yapmasakta biniyorlar, ozaman cebımızı bıraz daha dolduralım dıyorlar.

Hepsını gectım, en azından zaruri ihtiyaclar olan , elektrik, su ve dogal gaza dokunmasınlar. Bugun arabaya bınmeyeyım dersınız ama 1 gun susuz kalırım yada elektrık kalıım diyemezsınız. Ama ne desek nafıle . Önumuzdeki ay elektrik ve doğal gaza %10 ila 15 arasında zam yapılacak. Durmak yok ! yolmaya , sömurmeye devam .

takendy
28 Eylül 2012, 18:24
Tüm bu zamlara rağmen, 2012 yılı sonuna kadar litre fiyatının 5,00 TL'yi geçemeyeceğine olan inancımı korumaya çalışıyorum.

Safahat
28 Eylül 2012, 18:27
Alıştık yavrum gelsin gelsin sabırla bekliyoruz.

SonpoL
28 Eylül 2012, 18:29
http://img24.imageshack.us/img24/7639/benzin.jpg

http://i662.photobucket.com/albums/uu350/tolme76/benzin.jpg

:P:P:P:P

Re!S*33
28 Eylül 2012, 18:32
Türkiye genelinde aynı gün aynı saatte bir etkinik mi düzenlesek ? benzin zammını protesto için.

OGUZHANKY
28 Eylül 2012, 18:44
Bu ne arkadaş, benzin almak için kredi çekeceğiz neredeyse.

kanmix_x
28 Eylül 2012, 19:00
http://www.youtube.com/watch?v=hAjncA5WUdM :cherry:

İHTİYAR
28 Eylül 2012, 19:48
Aha zamcık gelmiş, 9 kuruş nedir yahu kesmez, 10'' dildo lazım lazım. Dünya piyasalarında petrol fiyatı düşüp dolar kuru aşağıdayken bunu ancak dildoyla açıkladığım için kusuruma bakmayın.

Ramazan Can
28 Eylül 2012, 19:49
altın alacağımıza benzin alalım..

waeder
28 Eylül 2012, 19:50
Her durumu o kadar kabullenmişiz ki benzin 10tl de olsa vız gelir. Amerika ' da benzin fiyatı neredeyse 10 yıldır aynı ve zam "biraz" yüksek olursa millet isyan ediyor ve makul seviyeye düşürülüyor oysa bizde öyle mi ?

efendy_iso
28 Eylül 2012, 20:00
motosikletler hususi otomobiller kontak kapatsa ne olurki,yakılan yakıtın %1 i bile değildir toplamı,nakliyat şirketleri,şantiyeler,otobüs firmaları,ve akaryakıt tüketimi yüksek birey ve kuruluşlar kontak kapatmadıkça,100 tllik benzin alsan ne almasan ne,boşa konuşuyoruz milli iradenin istikrarı lazım,türkiyede ticaretim durma noktasına gelmesi lazımki,zam geriye çekilsin,onun haricinde toplanalım 10000 kişi taksime,boş bomboşşş....

nedenamaya
28 Eylül 2012, 20:26
ahhh
bu zam bi harika dostuumm

piyanist_irf
28 Eylül 2012, 20:27
yav milleti çalmaya sevkediyorlar daha ne diyeyim .

[Turan]
28 Eylül 2012, 20:43
Hiç korkularıda kalmamış çaktırmadan zamlarızda demiyorlar artık. vergilere zam üstüne hemen benzine zam sonumuz hayırlı olur inşallah

ama iyiye gitmiyor bence bir yerde patlıcak ama nerde.

İHTİYAR
28 Eylül 2012, 20:51
Turan, emin ol bu millet patlamaz tıs bile demez. Hatta köprünün ortasına bir arap daha isteriz derler. Hani usta kişi diyor ya uysal koyun değiliz diye, hah işte o dediği uysal koyun bu millet.

uthec
28 Eylül 2012, 20:56
İstanbul'daki tüm motorcular toplanıp motorlarını ellerinde sürerek köprüden geçme eylemi yapılsa fena olmazdı..

blow07
28 Eylül 2012, 20:57
Küfür etmek serbest mi ???

KUVVETMİRA
28 Eylül 2012, 21:30
Turan, emin ol bu millet patlamaz tıs bile demez. Hatta köprünün ortasına bir arap daha isteriz derler. Hani usta kişi diyor ya uysal koyun değiliz diye, hah işte o dediği uysal koyun bu millet.

la aga ben akp seçmeni sen azılı kominis. ne farkın var benden anca tatava yapıyonuz. hani örgüt? hani başkaldırı? hani protesto? hani kontak kapama? hani basın açıklaması? hani lider? bu millet dediğin aha sen ben, bi de kendini bi ayrı tutanlar yok mu. ömrümü yidiniz. yapamadık de. karşı politika üretemedik de. lider çıkarıp da ses getiremedik de. anca burdan bıdırdarım de. pabucumun halkçıları.

omeruby
28 Eylül 2012, 21:41
Dünyanın en pahalı benzinini kullanıyoruz

Bu zamdan sonra norveçi geçiyoruz ve en pahalı benzin bizde oluyor.

BENZİN HANGİ ÜLKEDE NE KADAR?(EURO/litre)

Türkiye 2.07

Norveç 2.06

İtalya 1.88

Danimarka 1.87

Hollanda 1.87

Portekiz 1.80

İngiltere 1.76

Almanya 1.71

ABD 0.81

[Turan]
28 Eylül 2012, 21:42
la aga ben akp seçmeni sen azılı kominis. ne farkın var benden anca tatava yapıyonuz. hani örgüt? hani başkaldırı? hani protesto? hani kontak kapama? hani basın açıklaması? hani lider? bu millet dediğin aha sen ben, bi de kendini bi ayrı tutanlar yok mu. ömrümü yidiniz. yapamadık de. karşı politika üretemedik de. lider çıkarıp da ses getiremedik de. anca burdan bıdırdarım de. pabucumun halkçıları.

Çok yanlış yere geldin kuvvetmira bu konuda istenilmeyeceklerin başında iktidar yandaşları olabilir :mrgreen:

COQ
28 Eylül 2012, 21:43
Hey yavrum seviyeye bak.
Yuru beeee!!!
Kim tutar seni....

Slayerrr
28 Eylül 2012, 21:43
yeah wunderbar

Italian
28 Eylül 2012, 21:45
Rusyada benzin 1 dollar!!!!

Sizin ülkenizde birlik beraberlik yok ve kendini kandırma deyince, konuyu değiştirmek zorunda kaldım:salut::salut::salut:

Arkadasin gercekten cok dogru demis.. Gercekten birlik beraberlik kalmadi..Herkez bir telden caliyor.

Size bisey anlatayim..Ben oyun salonu isletiyorum.. Ps3 var haliyle..Musteriler Turk ve Ingiliz..Nese ps oynarken basinda bi 7-10 kisi oluyor, icerde icecek yasak ama bazi cocuklar caktirmadan getiriyo , mesela ingilizler yere doktu diyelim ben duymaz gormez isem haberim dahi olmuyo ama gorursem gidip soruyorum kim doktu! Kimse ne oldugunu bilmiyo veya kimin doktugunu..

Ama turkler oynarken noluyo biliyomusunuz..Icecegi oraya soktuklari anda biri gelip ispiyonluyo veya gorursem, yanlarina gidince hepsi kimin doktugunu veya bilmese bile baskasini gosteriyor..

yani anlatmak istedigim gercekten bizde turklerde birlik beraberlik yok..Diyeceksinizki cocuklardan ornek gosteriyosun, agac yas iken egilir...Herkez kendi k..... kurtarmaya bakiyo sadece..

Shrieker
28 Eylül 2012, 21:48
yani anlatmak istedigim gercekten bizde turklerde birlik beraberlik yok..Diyeceksinizki cocuklardan ornek gosteriyosun, agac yas iken egilir...Herkez kendi k..... kurtarmaya bakiyo sadece..

Olay budur. Gayet güzel özetlenmiş. Halimizi açıklıyor.

xawa
28 Eylül 2012, 23:29
az bile yapıyorlar daha çok yapsınlar bu % 50 oy verenler düşünsün ben düşünmüyorum 3-4 yıl oldu haber dahi seyretmiyorum . bunlara oy verenlerin diye kalayladığı zaman uçu bana dokunmuyor. hep 20 tl lik alıyorum :)

adem80
28 Eylül 2012, 23:34
30 yıldır ve daha fazladır benzine zam geliyor. 30 yıldır baştaki adam aynımı yoksa birsürü partiden adam başa geçmemişmi? Sağıda soluda aynı. Bulun benzine zam yapmayacak babayiğit bi adamı, başa geçirelim. Burdan sallaması kolay. Kimseyide desteklediğim yok. Hepsinin canları cehenneme.

Tsubasa
28 Eylül 2012, 23:38
cem uzanı secmediniz hep ondan oldu bunlar
yoksa mazot 1 tl benzin 1.5 tl olacaktı =)
geriden ama

Lucas
28 Eylül 2012, 23:45
%50 ona oy verdiler, verenler düşünsün demeyi,
Politika üretemediniz, lider çıkaramadınız demeyi
Biz de bu zamlara karşıyız oy versek de demeyi,
Hep bu %50 oy veren zihniyet yüzünden demeyi,
bırakmadıkça daha çok zam gelir ahali.!

Bizi sizi yok bu işin, oyu veren de vermeyende zam yapılınca göbek atmıyor, öyleyse bizi sizi geçin, bu vatan hepimizin.
Halkın muhalefeti diye birşey duymadınız mı? Ülkesinde benzine, mazota zam yapılınca o partiye oy vereni vermeyeni tüm halkın birleşip protesto ettiğini işitmediniz mi?

xawa
29 Eylül 2012, 00:01
%50 ona oy verdiler, verenler düşünsün demeyi,
Politika üretemediniz, lider çıkaramadınız demeyi
Biz de bu zamlara karşıyız oy versek de demeyi,
Hep bu %50 oy veren zihniyet yüzünden demeyi,
bırakmadıkça daha çok zam gelir ahali.!

Bizi sizi yok bu işin, oyu veren de vermeyende zam yapılınca göbek atmıyor, öyleyse bizi sizi geçin, bu vatan hepimizin.
Halkın muhalefeti diye birşey duymadınız mı? Ülkesinde benzine, mazota zam yapılınca o partiye oy vereni vermeyeni tüm halkın birleşip protesto ettiğini işitmediniz mi?

eğer iktidara geldiklerinden bu yana takip ettiysen basın onların elinde bizim millete tv kolik alehlerinde kaç tane tv yayın yapabiliyor bir elin parmağını geçmez ne seyrediyorlarsa ona inanıyorlar halk uyuyor uyanmayada niyeti yok takım tutar gibi parti tutuyorlar yanlış olduğunu bilselerde savunuyorlar istediğin kadar muhalefet yap adam nuh diyor peygamber demiyor yok diyor siz yanlış düşünüyorsunuz diyor. o yüzden muhalefet yapmak boş ancak bir gün uyanırlarsa belki uyanmaları için canlarının yanması lazım .
şu forumda laç kişi var pazar günü protesto var hadi gidiyoruz de bak bakalım arkanda kaç kişi olacak bana dokunmayan yılan bin yaşasın derler ama bilmezlerki gün gelir o yılan onlarıda sokar.

biz motorcular olarak bir protesto eylemi yapsak inan bana herkes bize küfür eder az benzin tüketip bunada isyan ediyorlar derler ama milletinin kafası basmıyor benzine gelince herşeye zam geleceğine .

COQ
29 Eylül 2012, 00:10
30 yıldır ve daha fazladır benzine zam geliyor. 30 yıldır baştaki adam aynımı yoksa birsürü partiden adam başa geçmemişmi? Sağıda soluda aynı. Bulun benzine zam yapmayacak babayiğit bi adamı, başa geçirelim. Burdan sallaması kolay. Kimseyide desteklediğim yok. Hepsinin canları cehenneme.

Maalesef 30 degil, tam 60 yildir zam kelimesi bu milletin lugatinda.
Ve Tam 60 yildir bastaki adam ve parti,ayni.
Sadece isimler degisiyor.
olurda yanlislikla en cok oyu alamasalar bile koalisyon ortagi olacak rakami yakalayip yonetimde soz sahibi oluyorlar.
60 sene once bu ulkenin basina demokrat parti gelmis.
Sonra biz demokrat partinin devamiyiz diyen adalet partisi gelmis.
Sonra adalet partisinin devamiyiz diyen anap gelmis.
Sonra siyasi yasak kalkinca adalet partisinin ve dolayisiyla demokrat partinin devamiyiz diyen dogruyol gelmis.
Hatta zemin olusunca adlarini demokrat parti bile yaptilar.
Ve en son biz demokrat partinin devamiyiz diyen akp gelmis.

Bu 60 yillik surec icerisinde baska zihniyete sahip tek bir partiye bile halkimiz tek basina iktidar olanagi vermemis.
Zaman zaman en cok oyu vermis ama yanina illa bu zihniyete sahip partileri de sokup koalisyonlar memleketi yaratmis.
Bugun tum bu oylari japonlar vermis gibi yapip,bu memleket koalisyinlardan cok cekti gibi hiyarca bir soylemi bas taci eden de bu halk.
Eh boyle basa,
Boyle tarak.
Boyle......
(gerisi forum kurallarina aykiri)

DarkSeleCT93
29 Eylül 2012, 00:22
oh oh suyundanda koy dünyanın en pahalı benzinini kullanıyoruz demekki bizden zengini yok

xawa
29 Eylül 2012, 00:26
Bugun tum bu oylari japonlar vermis gibi yapip,bu memleket koalisyinlardan cok cekti gibi hiyarca bir soylemi bas taci eden de bu halk.
Eh boyle basa,
Boyle tarak.
Boyle......
(gerisi forum kurallarina aykiri)[/QUOTE]

çok ayıp söylediklerin hiç yakıştaramadım sana :cherry: o oyları tabiki japonlar verdi :P eee balık hafızalı olunca böyle oluyor anap döneminden biri bakanlıkta yapmış birisi hata lakabıda vardı unuttum iktidardan düştükten 3-4 yıl sonra pazara gidip ordakilere hala bıraktımız yerde otlanıyorsunuz demesi ama hala aynı yerde halk :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:24 ----------

oh oh suyundanda koy dünyanın en pahalı benzinini kullanıyoruz demekki bizden zengini yok

yunanistan sözde krizde ama benzin bizden ucuz o zaman demek biz ya daha zenginiz yada daha kötü bir krizdeyiz.

mcfirat
29 Eylül 2012, 00:39
Adamlar işi biliyor cuma akşamı geç.... dediler sessiz sedasız nasıl olsa yarın tatil bizim milet uyur öğlene kadar
sövmkt başka birşey yapmıyoruz
tüketici hakları nerde neden hiç sesleri çıkmıyor ben vatandaş olarak yazmadığım kurum kalmadı
Hak hiçbir zaman verilmez alınır.
memur maşına zam istiyor alıyor
doktor maşına zam istiyor alıyor
parasıyla benzin alan vatandaş 3,ün birini alıyor bu memlekette adalet olacak herkez vergi ödeyecek
ödenmeyen vergilerin / agaların peşine düşsün maliye bakanı koyma su ile değirmen dönmez.
Buradan rica ediyorum tüm üyelerinize tüketici hakları sitesine girip oradan birlik olalım onların gösterdiği yolu takip edelim.
artık uyanma vakti geldi geçiyor.

DarkSeleCT93
29 Eylül 2012, 00:40
m.youtube.com/watch?v=mz2O126tDRc&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3Dmz2O126tDRc

İHTİYAR
29 Eylül 2012, 00:42
Ortalıkta ustayım diye gezinenlere hiç rağbet etmeyin, sanayide daha fazlası var.:pl:
Üstelik çeneleri değil kafaları ve elleri çalışan gerçek ustalar bunlar.:bounce:
Şaşırmayın! beğenmezseniz değiştirme şansınız bile var.:cat:

ytcksl
29 Eylül 2012, 00:44
yunanistanla ispanyada isyan var suanda, polisle savasiyorlar, ispanyada 100.000 kisi parlementoyu kusatmis. turkiye dahil dunya medyasi gostermiyor bunlari, koyunlarin huzuru kacmasin diye. google, youtube komplo teorileri sayfalarindan izleyebilirsiniz son durumlari..
adamlar sosyal medya uzerinden anlasiyor, karsi cikiyolar istemedikleri seylere. turkiyede yapsan ne olur biliyomusun??
polisin yaninda akp genclik kollarinida alirsin karsina. akpyi islam, erdogani peygamber, karsi cikmamayida ibadet saniyorlarmiscasina koru korune baglilar. durum tam olarak budur.

Arjantinli69
29 Eylül 2012, 00:56
geçen ay zam yapıldıgında demiştim düz hesap 5 tl olsun daha ellemeyin diye,ama görünen O ki sene sonuna kadar 6 tl'de olur gibi geliyor.
eylem yapmak bizlere yakışmaz biz gönlü hoş-gönlü zengin-cebi dolu milletiz.demedi-mi zamanında başkafa yastık altında bir sürü altın var,benim milletim zengin.

biz eylem yapmayı düşünene kadar önümüzdeki hafta tekrar zam gelir akaryakıt ürünlerine.