PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arkadaşlar şaka gibi ama benzine az önce yine zam geldi

Sayfa : 1 [2] 3

allpower
29 Eylül 2012, 01:27
Motorlu taşıtlarla alakalı siteleri, forumları bir dolaşın isterseniz, yapılan yorumlar buradaki yorumlarla hemen hemen aynı ama icraat yok.
Bence site yöneticileri birbirleriyle iletişim halinde olup, üyeleri organize edebilirler. motorlu taşıtlarla ilgili yüzlerce site olduğunu düşünürsek güçlü bir irade ortaya konulabilir.

Rocknrolla
29 Eylül 2012, 01:29
10 liraya kadar bu millet gıkını çıkarmaz rahat olun

Shrieker
29 Eylül 2012, 01:33
Forum Kütüğümüzün geçen bahar açtığı tahmin başlığında 5 Kasım'da 5 TL olacak demiştim. Kazık ödülüne emin adımlarla ilerliyorum :)

Ve bu arada:

o oyları tabiki japonlar verdi :P

http://i.imgur.com/ZGc8f.png

Ula bizimkileri elin caponu seçse vallahi de billahi de utanırlardı da sülükleri seçmezlerdi...

10 liraya kadar bu millet gıkını çıkarmaz rahat olun

10 olsa çıkarırlar yani diyosun :) Bence 20 olsa bile çıkmaz. Çok kuyruk oluyo, 2 zenci daha koyun köprüye derler olsa olsa.

chemical
29 Eylül 2012, 01:34
Niye tartışıyosunuz ki??
Bu akşam başbakan canlı tv yayınındaydı son yapılan kamu oyu yoklamasını açıkladı.
Ortalaması %54 AKP %24CHP %13 MHP %6 BDP
Bu kadar zamdan olaydan dış politikadan sonra yine canım ülkemde hiç bir anlayış değişimi yok tam tersi artış var.
Nasıl hak ediyorsak öyle yönetiliyoruz kabullenmesi zor ama malesef böyle.
Adam gibi bir muhalefet olsa çoktan başa gelirdi ama nerde bunlar bi 10 sene daha götürler benden söylemesi biz daha çok ararız 5 liraya benzini siz dua edin 10 olmasın.

xawa
29 Eylül 2012, 02:02
Ula bizimkileri elin caponu seçse vallahi de billahi de utanırlardı da sülükleri seçmezlerdi...

kültür farklı anlayış farklı adamlar onurları için parmağını kese biliyor ve harakiri yapıp intihar edebiliyor bizimkiler koltuğa yapışıp kader deyip uyutuyor.
yabancı ülkelerde devlet halk için vardır bizde devlet için halk vardır .

ethemm76
29 Eylül 2012, 02:33
Türkiye genelinde bi gün kontak kapatıcan, bak nasıl akıllanıyorlar seyret o zaman. Ambulans itfaiye harici marş basmayacak. Ne olursa olsun, aracını hususi kullanan, iş yeri fabrika servisleri, nakliye kamyonları, toplu taşıma, oku servisleri vb bi gün kontak kapatacak. Yürüyerek işine gidebiliyosan, şoför değilsen işine git ok. Harici her kez evinde oturacak, o gün tüm illerde aynı anda ilgili eylem ve yürüyüşler yapılacak. Ah be Türkiyem, nerde o günler. Hükümete oy verenler değil aslında böyle olmasının sorumlusun, zaten hep böyleydi ve zam her zaman yapılıyordu. Suçlu tepkisiz ve duyarsız bi toplum olarak bizleriz. Dünyanın zammını yaptılar, hala millet gezmesinden geri kalmıyor. Üstüne üstlük akaryakıtta satış rekorları kırılıyor. Geçen bayram tatilinde Türkiye genelinde akaryakıt satış rekoru kırılmış, kimse bu bayramda memlekete gitmeyelim, benzin çok pahalı dememiş. Hiç ağlamaca sızlamaca yok, toplum olarak tepkisiz kaldığımız halde bide satışlarında rekor kırılmasına sebep oluyoruz. Suçlu aslında hükümet değil, bizleriz. Bu bağlamda sizce zaten benzinin fiyatının düşmesi için bi sebep var mı ? Neden düşsün ki. Bende hükümet olsam zamma devam ederdim. Sattığım malın fiyatını arttırıyorum, talepte azalma yok, üstüne üstlük artma var ve hiç tepki yok. Napayım ya, neden fiyat indireyim ki.

F54
29 Eylül 2012, 03:52
len bu zamlar herkezin sabrını taşırmaya yetmiyor:pr:

KUVVETMİRA
29 Eylül 2012, 09:43
Hey yavrum seviyeye bak.
Yuru beeee!!!
Kim tutar seni....

dur bakayım senden öğreneyim bi seviyeyi;

Eh boyle basa,
Boyle tarak.
Boyle......
(gerisi forum kurallarina aykiri)

bu mudur? buymuş meğersem seviye :mrgreen:

beceriksiz, basiretsiz muhalefeti işaret ediyoruz, toz kondurmuyosunuz, ağlaşın durun madem.

harun27
29 Eylül 2012, 10:15
Zam değil o arkaddaşlar güncelleme :S

erro
29 Eylül 2012, 10:34
beceriksiz, basiretsiz muhalefeti işaret ediyoruz, toz kondurmuyosunuz, ağlaşın durun madem.

olanların sorumlusu muhalefetse diyecek bişey yok...ülke böyle basiretsiz, mal ve satılmış bi muhalefet var işte yapcak bişey yok...muhalefet çok kötü diye iktidar bu kadar çok oy alıyo zaten, insanlar hep muhalefeti beğenmediğinden...

DarkSeleCT93
29 Eylül 2012, 10:42

kültür farklı anlayış farklı adamlar onurları için parmağını kese biliyor ve harakiri yapıp intihar edebiliyor bizimkiler koltuğa yapışıp kader deyip uyutuyor.

olay budur

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:40 ----------

bu kuvvetmira arkadaş akp yandaşı kızıyordum ona ama adam doğruyu söylüyor burda ağlaşıp duruyoruz dahada sinirleniyoruz

COQ
29 Eylül 2012, 10:42
dur bakayım senden öğreneyim bi seviyeyi;

bu mudur? buymuş meğersem seviye :mrgreen:

Flash flash!!!!
Kilicdaroglu ve Bahceli gizlice benzine zam yaparken yakalandi..
Ayrintilar azzzz sonra.

[Turan]
29 Eylül 2012, 10:55
İktidar yandaşlarını çözemedim ben vallahi. Sanki yatı katı yazlığı iki arabası 5.000l geliri varmış gibi toz kondurmuyolar.

Sorsan zor geçiniyorum der hepsi ama doğruları konuşunda kaplan kesiliyor hepsi.

KUVVETMİRA
29 Eylül 2012, 11:02
Flash flash!!!!
Kilicdaroglu ve Bahceli gizlice benzine zam yaparken yakalandi..
Ayrintilar azzzz sonra.

anca ayar verme gayreti
bi şapkamızı önümüze alıp düşünek diyen yok.
bu millet niye bize sırtını dönüyor diyen yok.
sizin hesaba göre işler berbat gidiyor, ekonomi batık, özgürlükler desen yerlerde sürünüyor
yine de size ve söylediklerinize itibar eden yok
bunun sosyolojik çözümlemesini de "koyunluk" olarak yapmaktan öteye gidemiyorsunuz.

nazım hikmet'in dediği gibi;

dünyanın en tuhaf mahlukusun yani,
hani şu derya içre olup
deryayı bilmiyen balıktan da tuhaf.
ve bu dünyada, bu zulüm
senin sayende.
ve açsak, yorgunsak, alkan içindeysek eğer
ve hâlâ şarabımızı vermek için üzüm gibi eziliyorsak
kabahat senin,
demeğe de dilim varmıyor ama
kabahatın çoğu senin, canım kardeşim!

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:56 ----------

olanların sorumlusu muhalefetse diyecek bişey yok...ülke böyle basiretsiz, mal ve satılmış bi muhalefet var işte yapcak bişey yok...muhalefet çok kötü diye iktidar bu kadar çok oy alıyo zaten, insanlar hep muhalefeti beğenmediğinden...

bırakın bi ayarı, espiriyi, komikliği kardeşim, ne dediğimize kulak veren yokki!!

yalansa yalan de; ülkedeki en güçlü muhalefet akımı askerden ve darbeden medet ummaktan öteye gidememiş.
akp iktidar olmasın da kimler olsun?
ağlayın, sızlayın, rahatlayın.
sizi gidi mızmızlanarak vatan kurtaran şanlı muhalifler.

erro
29 Eylül 2012, 11:18
anca ayar verme gayreti
sizin hesaba göre işler berbat gidiyor, ekonomi batık, özgürlükler desen yerlerde sürünüyor
bunun sosyolojik çözümlemesini de "koyunluk" olarak yapmaktan öteye gidemiyorsunuz.

hani şu derya içre olup
ve bu dünyada, bu zulüm
senin sayende.
kabahat senin,

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:56 ----------

bırakın bi ayarı, espiriyi, komikliği kardeşim, ne dediğimize kulak veren yokki!!

yalansa yalan de; ülkedeki en güçlü muhalefet akımı askerden ve darbeden medet ummaktan öteye gidememiş.

iktidar alternatifi olarak ortaya çıkan, adı muhalefet olan ama tabanı da aynı zihniyet olduğu için adam gibi muhalefet yapamayan, "harun geldiler karun oldular" diyen adam kendini kurtarmak adına diğer saflara geçmeseydi bi umudum olabilirdi...dediğin gibi muhalefet de askerden başka şeylrden medet umdu, iktidarların arkasına ABD yi alması gibi..(ya da abd nin iktidarı önüne alması)...ortadoğuda demokrasi bu kadar oluyo işte..yapacak bişey yok...

[Turan]
29 Eylül 2012, 11:25
kuvvetmira vergiyi benzini falanı fistanı geçtik diyelim.

ya peki şuanki durumların mantıklı bir açıklaması varmıdır merak ediyorum

görüşmedik dediler oslo imralı lafları havalarda uçusuyor baskanlık sıstemı gonlumde yatıyor falan fılanda dedı

eyalet sıstemınıde attılar ortaya, özeriklik zaten dilden düşmüyor.

İran bu bölgedeki en önemli müttefiklerimizden biri olmalı iken bence onlara karşı füze sistemi kurduk.

yahudiler İrana saldırma gibi bir hatayı yaptılar diyelim İran hava kuvvetleri komutanı kendi ağzıyla söyledi Türkiyedeki füze sistemleri nato üslerini vururum diye

nasıl bir çıkmaza giririz düşündünmü hic ? daha dün davutoğlu suriye ile savaş riski göze alınabilir falan dedi tampon bölge kurulmalı dedi bunlar hayra alametmidir.

bu işin neresinde 0 sorun ?

İHTİYAR
29 Eylül 2012, 11:51
Biz bizim gibi bir kaç ülkede dini ve kültürel sebeplerden dolayı muhalefet olamaz.
Demokratik yollardan sosyalist bir hükümet kurulamaz.
Protesto eylem vs ahlakımıza aykırıdır.
Mütedeyyin insanların genel yapısı budur.

Kuvvetmira'nın beklediği gibi illa lider beklerler.
Halbuki solda lider olmaz. Solun lideri halkın kendisidir.
Sol çok sesli sağ tek seslidir.
Sağ imamın arakasında durmayı tercih eder.
Sol imamın önüne geçmeyi.
Arkadaşlar hamurumuz bu, bu hamurdan ancak ekmek oluyor pasta olamıyor.

Shrieker
29 Eylül 2012, 11:55
Lise 1'deydim. Duyduk ki hafta sonu FEM dershanesi bir restoranda yemek veriyormuş. Beleş hem de, üf bu fırsat kaçar mı :) Ulem dedim, bu heriflerin ne mok oldukları belli, gitsek başımıza bir iş gelir mi. En son dedim bir pedere danışayım, bakalım n'olcak. "Oğlum" dedi, "Beyin yıkamanın bir sürü farklı yöntemi vardır". O zaman tabii bizim kafa basmadı ama yine de pederin sözünden çıkmayıp (ender olarak:)) gitmedik. Şimdi ne demek istediğini çok iyi anlıyorum. Bir insanın gerçeklerle irtibatını koparmak, beynini ondan çalmak yapılabilecek en büyük kötülük. Ve ne acıdır ki dermanı da yok...

erro
29 Eylül 2012, 11:57
;2819925']kuvvetmira vergiyi benzini falanı fistanı geçtik diyelim.

ya peki şuanki durumların mantıklı bir açıklaması varmıdır merak ediyorum

görüşmedik dediler oslo imralı lafları havalarda uçusuyor baskanlık sıstemı gonlumde yatıyor falan fılanda dedı

eyalet sıstemınıde attılar ortaya, özeriklik zaten dilden düşmüyor.

İran bu bölgedeki en önemli müttefiklerimizden biri olmalı iken bence onlara karşı füze sistemi kurduk.

yahudiler İrana saldırma gibi bir hatayı yaptılar diyelim İran hava kuvvetleri komutanı kendi ağzıyla söyledi Türkiyedeki füze sistemleri nato üslerini vururum diye

nasıl bir çıkmaza giririz düşündünmü hic ? daha dün davutoğlu suriye ile savaş riski göze alınabilir falan dedi tampon bölge kurulmalı dedi bunlar hayra alametmidir.

bu işin neresinde 0 sorun ?

işte bunlar hep muhalefet yüzünden..

http://www.kotusozluk.com/img/2012/08/iste-bunlar-hep-seks_1345160271.jpeg

KUVVETMİRA
29 Eylül 2012, 12:06
anca benle didişin.
bu memleket adına yapabildiğiniz en iyi şey bu galiba :)

@İHTİYAR ele avuca gelir bir yaklaşım sergiledin, ama umutsuzlukla ve kabul edilmiş çaresizlikle kendi fikirlerinin önünü tıkıyorsun.
senin kanaldan girip doğru sorularla meseleyi açmak var da alem başka havada.
size iyi ağlaşmalar.

Tsubasa
29 Eylül 2012, 12:13
bırakın tartışmayı
az önce benzini 4 lira 90 kuruştan bir litresini aldım
bu herşeyi anlatmıyor mu ?
gözünüz aydın benzin haftaya 5 lira

Shrieker
29 Eylül 2012, 12:13
Yok yaaa:pale: Haftaya olmasın ! 5 Kasım'a olsun ! La bari bizim tahmin tutsun beleş kazık güme gidecek yoksa asdfsdgsdh

Benzin 5 lira ama eHonomi coH eyi ! Yersen.

mali_181
29 Eylül 2012, 12:32
Arkadaşlar neden bi organizasyon düzenlemiyoruz???

[Turan]
29 Eylül 2012, 12:35
anca benle didişin.
bu memleket adına yapabildiğiniz en iyi şey bu galiba :) .

Valla elimden geleni bu doğru dedin. Bu adamlara oy verenlerin gözünü açmaya çalşıyorum kendimce 1-2 kişiyi bu yoldan çevirdiysem ne mutlu bana.

Başka bir önerin varmıdır ne yapalım keleşi alıp meclisimi basalım he nası olur ? :mrgreen:

Aslında aklıma yatmadı değil meclisin önüne 1 milyon kişinin yığıldığını düşünüyorumda Tayyipciğimin paçalarından akar vallahi.. Ne güzel olmazmı :silent: :mrgreen:

Ayrıca benim sorularıda arada kaynattın görmedim değil :)

Tsubasa
29 Eylül 2012, 12:36
MİLLET MOTOSİKLETİ YÜKSELTİRKEN BEN DÜŞÜRÜCEM 125 CC DEN 50 CC YE
HONDA TODAYE GERİ DÖNECEM
50 KM HIZLA TAKILIRIM ARTIK
YOKSA MOTOSİKLETE FİLAN BİNEMİCEM BU GARİBANLIKLA
BENZİN HAFTAYA 5 TL
BÜYÜK DÜŞÜN TÜRKİYE

Shrieker
29 Eylül 2012, 12:42
Arkadaşlar neden bi organizasyon düzenlemiyoruz???

Düzenleyelim. 10 tane motorcu toplan yolda gez, polis ne ayaksınız diye artislik yapıyo hemen. 100 motorcu toplanırsan karşında cop, biber gazı ve panzer bulman an meselesi. Buyur yap protesto haydi. Ondan sonra demokrasi masalı okurlar bi de. He canım he, demokrasi.

mali_181
29 Eylül 2012, 13:01
Düzenleyelim. 10 tane motorcu toplan yolda gez, polis ne ayaksınız diye artislik yapıyo hemen. 100 motorcu toplanırsan karşında cop, biber gazı ve panzer bulman an meselesi. Buyur yap protesto haydi. Ondan sonra demokrasi masalı okurlar bi de. He canım he, demokrasi.
Olsun biz yapalım jop panzer bu şekilde korkutup susturacaklarına evet artık millet susmayacak galiba olsun...

Garip
29 Eylül 2012, 13:05
5 tl olur.millet alışır..sonra 5.10 5.20 devam..

kanucan
29 Eylül 2012, 13:09
Opet'ten gücel pompa fiyatlarına baktım Hakkari'de 5tl yi geçmiş bile. :P 5,02 :)

Shrieker
29 Eylül 2012, 13:09
Olsun biz yapalım jop panzer bu şekilde korkutup susturacaklarına evet artık millet susmayacak galiba olsun...

Başka bir başlıktaydı galiba, uthec arkadaşımız önerdi, İstanbul'daki bütün motorcular toplanıp köprüye gitsin, kontak kapatıp ittire ittire geçsinler köprüden dedi. Çok güzel fikir bence. Ama polisin müdahalesi çok sert olur ve olay faciaya dönüşebilir.

Deryali
29 Eylül 2012, 15:11
Başka bir başlıktaydı galiba, uthec arkadaşımız önerdi, İstanbul'daki bütün motorcular toplanıp köprüye gitsin, kontak kapatıp ittire ittire geçsinler köprüden dedi. Çok güzel fikir bence. Ama polisin müdahalesi çok sert olur ve olay faciaya dönüşebilir.

Aslında güzel fikir. Biraz cesaret olsa bizde yapar ve sonucuna katlanırız. Belki bir şeyler değişir ?

eren özer
29 Eylül 2012, 15:26
Koyun Sürüsü bu topiğide basmış baksana YAPILAN ZAMMI Kendi Başa geçirdiği hükemetten değil
muhalefetten sorumlu tutuyor neden zamma mudahale etmiyorlar diye yazık ya başka bişey demiyorum
Koyunun bile bir haysiyeti var ama O sizde yokkk

Shrieker
29 Eylül 2012, 15:29
Aslında güzel fikir. Biraz cesaret olsa bizde yapar ve sonucuna katlanırız. Belki bir şeyler değişir ?

Valla ben varım. Gerçi Osbourne organize ettiğinde gelirim deyip gitmemiştim. İçimde ukde olarak kalacak sonsuza kadar. Sonra da bırakıp gittiydi buraları örtmen bey. Ayıp ettik adama. Bu sefer havalar bozmadan yapalım yapacaksak:) Yalnız bir anda 2-3 kişi bulabiliriz kendimizi:)

eren özer
29 Eylül 2012, 15:34
Valla ben varım. Gerçi Osbourne organize ettiğinde gelirim deyip gitmemiştim. İçimde ukde olarak kalacak sonsuza kadar. Sonra da bırakıp gittiydi buraları örtmen bey. Ayıp ettik adama. Bu sefer havalar bozmadan yapalım yapacaksak:) Yalnız bir anda 2-3 kişi bulabiliriz kendimizi:)
:) Sen ne diyon beaa Senin o dediğin Mersin ticaret mesleğin önünde başımıza geldiydi
belki hiç yoksa 80 kişi gitti Endüstüri meslke lisesi olarak ula dayakda yemicez ha 5 tane yunus ekibi bi geldi 1 de sivil araç ula arkama bi baktım 5 kişiyiz her biri bir yerde
-polis siz ne bekliyorsunuz lan burda
- Abi kardeşim bu okuldada onu bekliyorum :P

COQ
29 Eylül 2012, 15:50
anca ayar verme gayreti

hani şu derya içre olup
ve bu dünyada, bu zulüm
senin sayende.
kabahat senin,

Turkiye siyasetine koyun tabiri yeni girdi zannediyorsun degil mi?
Basina illa coban bekleyen bir suru bizim neden bahsettigimizi anlayamaz tabi.
Simdi ben de bir kac soru sorayim.
Alternatif yok demissin.
Nereden biliyorsun?
Kac tane siyasi parti programi okudun da en iyisinin akp olduguna karar verdin?
Akp'ye oy verdin ama onun programini bile okumadin.
Hadi gel bize, okudum diye yalan soyle de inanalim.

Halk size teveccuh gostermiyor,halka inemiyorsunuz,kendinizi benimsetemediniz vs demissin.
Eger halk bizi sevsin diye yalan soyleyeceksek,duzenbazlik yapacaksak,sevmeyiversin kardesim.
Benim sahsi olarak ne iktidar talebim var ne de saltanat hevesim.

Halka yalan soyleyerek,gozboyayarak iktidar ol sonra kalk burada ahkam kes.
Halk mevcut iktidarin politikalarini onayliyormus!!!

Seni dutan zannedecekki,
Akp secim doneminde halka;
Benzine,mazota,elektirige muremadiyen zam yapacagiz,
Buna karsilik,emekli,isci,memur maaslarini sadaka oraninda arttiracagiz.
Pkk sorununu bizden baskasi cozemez,sayin ocalanla elele bu isi cozecez,
Oslida pazarlik yapicaz,
Vs.vs.
Dedi.
Haljta mutlulyk gozyaslari icerisinde kisup akpye oy verdi.
Hadi ordan...

ZIPPIRMAN
29 Eylül 2012, 16:21
Boş işler bunlaaarrrr
düşünmeyin bunları
öteye gittiğinizde ne benzin olacak ne zam
hürileriniz ve siz
bize inanmaya devam edin
yolmaya devam.

KUVVETMİRA
29 Eylül 2012, 16:34
Turkiye siyasetine koyun tabiri yeni girdi zannediyorsun degil mi?
Basina illa coban bekleyen bir suru bizim neden bahsettigimizi anlayamaz tabi.
Simdi ben de bir kac soru sorayim.
Alternatif yok demissin.
Nereden biliyorsun?
Kac tane siyasi parti programi okudun da en iyisinin akp olduguna karar verdin?
Akp'ye oy verdin ama onun programini bile okumadin.
Hadi gel bize, okudum diye yalan soyle de inanalim.

Halk size teveccuh gostermiyor,halka inemiyorsunuz,kendinizi benimsetemediniz vs demissin.
Eger halk bizi sevsin diye yalan soyleyeceksek,duzenbazlik yapacaksak,sevmeyiversin kardesim.
Benim sahsi olarak ne iktidar talebim var ne de saltanat hevesim.

Halka yalan soyleyerek,gozboyayarak iktidar ol sonra kalk burada ahkam kes.
Halk mevcut iktidarin politikalarini onayliyormus!!!

Seni dutan zannedecekki,
Akp secim doneminde halka;
Benzine,mazota,elektirige muremadiyen zam yapacagiz,
Buna karsilik,emekli,isci,memur maaslarini sadaka oraninda arttiracagiz.
Pkk sorununu bizden baskasi cozemez,sayin ocalanla elele bu isi cozecez,
Oslida pazarlik yapicaz,
Vs.vs.
Dedi.
Haljta mutlulyk gozyaslari icerisinde kisup akpye oy verdi.
Hadi ordan...

ben diyorum ankara kalabalık, sen diyosun akşam yedim salatalık.
gerçekçi olun gerçekçi, inin şu chp'liliğin fildişi kulelerinden de idare etmeye talip olduğunuz millet ne yer, ne içer, neye inanır, nasıl yaşar bi görün. yetmedimi milletten uzak geçirdiğiniz 80 sene?

millete yalan söyleyemeyiz diyosun, demek memleket meselelerini çözeceğine kendin bile inanmıyorsun! bu ne yaman çelişkidir aga.
sizin halktan kopuk tuzukuru seçkinler cemiyeti olmanızda mı akp'nin meselesi?

[Turan]
29 Eylül 2012, 16:45
.gerçekçi olun gerçekçi, inin şu chp'liliğin fildişi kulelerinden de idare etmeye talip olduğunuz millet ne yer, ne içer, neye inanır, nasıl yaşar bi görün. yetmedimi milletten uzak geçirdiğiniz 80 sene?

şimdi bu akp bizim ne yiyip ne içip neye inandığımızı biliyor halkla iç içe öylemi yanlış anladım ben dimi :silent:

KUVVETMİRA
29 Eylül 2012, 16:51
;2820140']şimdi bu akp bizim ne yiyip ne içip neye inandığımızı biliyor halkla iç içe öylemi yanlış anladım ben dimi :silent:

aa olur mu hiç, bulgura tav oldu bu millet.

furko2424
29 Eylül 2012, 16:58
şuan litresi ne kadar peki? uzun 15 gündür motora binmiyorum.hiç haberim yok fiyatlardan.mt adına prostesto düzenleyebiliriz bencede

Ömer.Halil
29 Eylül 2012, 17:13
http://i881.photobucket.com/albums/ac11/halilkaptan231/3797607251335726878.jpg

İşte bizim yapamadığımız.Buyursunlar..

[Turan]
29 Eylül 2012, 17:14
aa olur mu hiç, bulgura tav oldu bu millet.

hmm o yüzden desene bu kdvler ötvler vergi zamları.

ekmek yok pastaya devam haa ekmek dedimde dün akşam haberlerde gördüm fırıncılar odası başkanı müjdeli bir haber verdi ekmeğe %10 %15 arası zam gelicekmiş.

lafı evirip çevirim dolandırıp süse püse gerek yok işin özü şudurki

senin öve öve bitiremediğin iktidardakiler vatan haininin önde gideni amerikanın taşeronu ayakcısı maşası yahudilerin sadık köpeğidir.

banlanırmıyım uzaklaştırmamı alırım bılmem ama değer be arkadas valla deger

COQ
29 Eylül 2012, 17:58
ben diyorum ankara kalabalık, sen diyosun akşam yedim salatalık.
gerçekçi olun gerçekçi, inin şu chp'liliğin fildişi kulelerinden de idare etmeye talip olduğunuz millet ne yer, ne içer, neye inanır, nasıl yaşar bi görün. yetmedimi milletten uzak geçirdiğiniz 80 sene?

millete yalan söyleyemeyiz diyosun, demek memleket meselelerini çözeceğine kendin bile inanmıyorsun! bu ne yaman çelişkidir aga.
sizin halktan kopuk tuzukuru seçkinler cemiyeti olmanızda mı akp'nin meselesi?

Yahu su chpli dedigin kimler be kardes.
Ikimiz arasindaki tartismaya chplileri neden katiyorsun?
Umarim beni chpli zannedecek kadar dangalak degilsindir.
Senin milletten anladigin sey,akpye oy verenler.
Gerisini naapacaz?
Ama once sorduklaeima bile cevabin yok ki simdi sorduklarima cevap veresin.

beyazit60
29 Eylül 2012, 18:05
Siteden atılmayacağımı bilsem güzel bir yorum yapacam da işte ...

KUVVETMİRA
29 Eylül 2012, 18:18
Yahu su chpli dedigin kimler be kardes.
Ikimiz arasindaki tartismaya chplileri neden katiyorsun?
Umarim beni chpli zannedecek kadar dangalak degilsindir.
Senin milletten anladigin sey,akpye oy verenler.
Gerisini naapacaz?
Ama once sorduklaeima bile cevabin yok ki simdi sorduklarima cevap veresin.

senin düzayak chp'li olduğunu düşünüyorum.
sorun chp'li olman değil.
xj6 partisinden de olsan sorun dayatmacı, tahammülsüz, tekdüze vatandaş isteyen kafan.
sorun yobaz olman ve memlekette başka hiçbir akıma temsil hakkı vermemen.
milletten anladığım şeyi sen anlamamışsın, ya da iyi niyet göstereyim, ben anlatamamışım diyeyim.
ama bu ülkenin en büyük partisinin seçmenini yıllarca aşağılayarak sindirmeye çalışmak halkçılıksa halkçı malkçı değilim.
ortadoğunun göbeğindeki bu ülkede bin türlü çiçek var.
resmi ideoloji ve chp kafası sadece islama mesafeli, yüzü batıya dönük olanına yeşerme şansı veriyor. (bkz: 2x2=4)
parti porogramı mı?
güldürmeyin adamı :mrgreen:
ben adamakıllı muhalefet diyorum işi getirip getirip kısır akp sızlanmasına getiriyosun. şaşırtıcı bi davranış tarzı mı? asla :)

[Turan]
29 Eylül 2012, 18:21
biz diyoruz ankara kalabalık, sen diyosun akşam yedim salatalık.

sorulan sorulara cevap verme kaçamak iki cumle ıle yırt oldumu sımdı :mrgreen:

KUVVETMİRA
29 Eylül 2012, 18:29
milletin bulgura tav olduğuna inananlara gelsin bu yazı o zaman. belki feyz alırlar da birbirimizi anlama yolunda 2 metre yol daha katederiz;

Türkiye’nin “ikinci sınıf” vatandaşlarının “öz ve eşit vatandaşlık” yönündeki talepleri arttıkça, okumuş-yazmış “kentli-laik-modern” orta sınıfların onlara tahammülleri de azalıyor. Artık deniz bitti. Kendisiyle eşit olmadığını bilen ve bunu kabul eden işçinin patronuyla eşitlik talebinde bulunması durumunda başına ne geliyorsa, şimdi Kürtlerin ve dindarların başına da o geliyor: “Kentli-laik-modern-Türk” orta sınıflar bir yandan “biz eşit olamayız” şarkısını söylerken, bir yandan da “Eşitlik isterseniz, sevgiden de mahrum kalırsınız, horlanırsınız, hakarete uğrarsınız” anlamına gelen “taş devri” uygulamaları başlatıyorlar.

Ben, bu duygu-düşünce-eylem bütününü, onun bütün özellikleriyle en iyi temsil edildiği şehrimizin adından türettiğim “İzmirizm” sözcüğüyle karşılamayı uygun buluyorum.

Süfli, militan bir elitizm...
Ben bir “İzmirist” olsam, Yılmaz Özdil’in “ideolojimiz” için yapıp ettikleri karşısında büyük bir minnettarlık duyar, ona büyük bir sevgi ve saygı beslerdim. Nitekim öyle oluyor, onun fikirlerine ve yazarlığına dair övgülerin ardı arkası kesilmiyor. Gelin şimdi yazılarının arasında bir tur atarak Özdil’in entelektüel ve ruhsal bir portresini çıkartalım; böylece bir taşla iki kuş vurmuş, aynı anda “İzmirizm”in nasıl bir ideoloji olduğuna da bakmış olacağız.

Kendisi gibi düşünmeyeni, kendisi gibi hissetmeyeni, kendisi gibi yaşamayanı kendisine benzetmeyi hak ve hatta görev sayan süfli, militan bir elitizm... Bana, Yılmaz Özdil’in fikriyatını ve ruhunu bir cümleyle anlatabilir misin, diye sorsanız, işte size vereceğim cevap bu olur.

Yılmaz Özdil’in elitizminin pasif (aristokratça) bir elitizm olmadığını özenle belirtmeliyim, zaten “militan” kelimesini de bu nedenle kullandım. Savaşçı bir elitizm bu; yeri geldiğinde küçümsemeyi, hakareti kullanmaktan, yetmediğinde şiddeti bir araç olarak önermekten çekinmeyen bir elitizm...

Bir de “süfli” dedim; evet, çünkü Yılmaz Özdil bu araçları kullanıp birilerini “adam etmeye” çalışırken, “asacaksın üç beşini, bak bakalım ondan sonra...” düzeyini aşmayan bir kahve popülizminin sınırları içinde hareket ediyor.

PKK’nın Taksim alanına bomba gizleme ihtimali nedeniyle iptal edilse de, yılbaşı kutlaması için Taksim’e çıkıp yabancı turist kadınlara karşı utanç verici erkeklik gösterilerinden vazgeçmeyenlerle ilgili olarak şöyle yazmıştı mesela:

“Taksim’e dönersek... Bakıyorum o güruha... Terör örgütü ‘bomba koymasın’ diye o kadar çaba harcamasa mıydık acaba? Ölü sayısı çok olurdu ama... ‘Kaybımız’ pek olmazdı galiba.”

Bir tarihte de Diyarbakır’daki gösterilere tazyikli suyla müdahale eden emniyet güçlerini de şu tarzda eleştirmişti:

“Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’ne bu ay Diyarbakır İtfaiyesi’nden daha yüklü fatura gelecek. Çünkü habire su sıkıyorlar. (...) Sorun ekonomik falan değildir. Sorun, bunların avukatı AB’nin tesbit ettiği gibi ‘anadilde eğitim’ sorunudur. Anladıkları dilden konuş, bak sorun morun kalıyor mu ortada...”

Yazının başlığı da “anadil”, iyi mi?

Milliyetçiliği de süfli...
“Türk”ten gayrısının derdine bırakın dert ortağı olmayı, o dertlerden bir tür neşe ve “dalga” üreten en süfli bir milliyetçiliğin temsilcisi... Hele ki “biz”e bir “yamuk” varsa, kim tutar artık onu.

Fransa’nın altüst olduğu “göçmen isyanı”nda şöyle yazmıştı: “Neymiş, otomobilleri yanıyormuş. Ermeni İtfaiyesi’ne haber verin kardeşim...”

Rusya, Ukrayna’ya doğalgaz sevkıyatını kestiğinde de, “koca ülke karakış ortasında donma tehlikesiyle karşı karşıya” tesbitini yaptıktan sonra “Ukrayna için üzülecek halimiz yok, ne halleri varsa görsünler” diyebilmişti. (Kafamda kalanı yazmadım, kelimesi kelimesine böyle.)

Şimdiye kadar açıkça yazmadı ama, galiba seçimlere “sıradan halk”tan birilerinin katılmasından da hoşlanmıyor. Dünyadaki devletten (tercihan “teşkilattan”) gelen oturaklı başbakan ve cumhurbaşkanlarını peş peşe dizip, Türkiye’nin başında “İETT Teşkilatından” birinin bulunmasına yazıklanmasını ben başka türlü yorumlayamadım:

“Vladimir Putin... KGB casusuydu. İlham Aliyev... Koltuğu babasından aldı. Babası KGB generaliydi. Mahmud Ahmedinejad... Pastaran’dı. Devrim muhafızı... Irak’ta, özellikle Kerkük’te gizli operasyonlar yürüttü.

George Bush... Babasının oğlu. Babası hem ABD başkanıydı. Hem CIA başkanıydı. Beşar Esad... Koltuğu babasından aldı. Amcası El-Muhaberat başkanıydı. Tzipi Livni... İsrail Dışişleri Bakanı. Mossad casusuydu. Ekip bu.

Bizimki hangi teşkilattandı? İETT.”

Kısa ve zor yazıların üstadı
Gazetenin biri, vakti zamanında edebiyatçı Nurullah Ataç’a “köşe” yazması için teklifte bulunmuş. Ataç, birkaç gün düşündükten sonra müspet cevap vermiş gazeteye... Ücretini de kendisi belirlemiş: “Kısa yazmam isteniyorsa yazı başına 10 lira isterim, ‘uzun da olabilir’ diyorsanız, yazı başına 5 lira yeter!”

Kısa yazı yazmanın, uzununa kıyasla çok daha meşakkatli bir süreç olduğunu bundan daha iyi ne anlatabilir, bilmiyorum. Fakat Ataç’ın bununla, Bekir Coşkun, Yılmaz Özdil gibilerin yazdığı şeyleri kastetmediğine adım gibi eminim.

Böylece geldik, Yılmaz Özdil’in “muazzam yazarlığı”na... Hep söyledim, bu türden “laf olsun torba dolsun”cu yazarlık, ülkenin derin bir biçimde kutuplaşmış olmasından nemalanıyor. Sizin kesimin yazarı, karşı taraftan birine kelime oyunu yaparak, kelimeleri kesip biçerek bir laf oturtacak, böylece sizin de yüreğiniz yağ bağlayacak... Böyle bir okur kitlesi, “düşman” bellediği siyasetçilere “çakan” yazarların şeyinde şey bulur, onları göklere çıkartır.

Bu zat, adı “Hürriyet” olan bir gazetede yazıyor!
Müritlerinin, hayranlıklarını “bir konu bu kadar mı sade, net, vurucu ifade edilir...” gibi cümlelerle dile getirdikleri bir yazısını hatırlıyorum... Yazıda önce dünya çapında ün kazanmış, buluş sahibi Türk bilim adamları tek tek sıralanıyor, vurucu darbe son paragrafta geliyordu: “Türkiye Cumhuriyeti’nin Sağlık Bakanı, ‘keneden korunmak için pantolon paçalarını çoraba sokun’ dedi.”

Bu yazı “İzmirizm” taraftarlarını o kadar büyük bir coşkuya sevk etti ki, Özdil, dolgu kısmını biraz değiştirerek, fakat vurucu paragrafı aynen koruyarak Hürriyet’e geçtikten sonra da tekrarladı bu yazısını... Normal bir ülkede “Kardeşim, adamcağız bütün uzmanların birinci sırada dile getirdikleri bir tedbiri tekrar etmiş, ne var bunda” deyip dalga geçecekleri bir yazı, Türkiye gibi bir ülkede kitlesel coşku patlamalarına yol açabiliyor. Neden? Çünkü “kene”, gayet süfli bir haşerattır ve pantolon paçalarını çorabının içine sokmuş bir adamın görüntüsü hiç “çağdaş” değildir (hele ki çoraplar beyazsa). Eh, böyle bir öneri de ancak “çağdışı kafalardan” çıkabilir!

Bu “çağdaşlık” çığlıkları, iş suikast planlarına, toprak altında gömülü silahlara falan gelince yerini derin bir vicdansızlığa bırakabiliyor: “Anıtkabir’i de kazar bunlar...”, “Ergenekon gömüsü ararken, Selçuklu testisi buldular... Ankara Radyosu’nun önündeki kazıda Hasan Mutlucan’ın kasedini bulmaları an meselesi.”

Bu zat adı “Hürriyet” olan bir gazetede yazıyor... O gazetenin okurlarının en sevdiği yazar olduğu düşünülüyor... Eh, bana da bu noktada artık susmak düşüyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:26 ----------

;2820207']biz diyoruz ankara kalabalık, sen diyosun akşam yedim salatalık.

sorulan sorulara cevap verme kaçamak iki cumle ıle yırt oldumu sımdı :mrgreen:

benim öve öve bitiremediğim iktidar da kimmiş yahu? yazdıklarımı düzgün yorumlayamayan okumasın arkadaş, emeğime saygısızlık bu.
benden neyin cevabını istediğinizi de anlamıyorum, başka şey diyorum. anlamamanızı da anlıyorum :)

Shrieker
29 Eylül 2012, 18:38
Tarak Saman yeni nakit kafası, CIA kafası. NATO kafa NATO mermer. Ne anlatsan boş. Duvara konuş daha iyi. Gelmiş bi de taraftan copy paste yapıyo :) Yazık...

Neymiş ikna edecek mişiz. Neyini ikna edecez. Bi önceki sayfada yazdık. Dermanı yok. CIA'nın zırvalarına inanmışsın kayıtsız şartsız. Memleketi nasıl uyuşturduklarının en güzel örneğisin. Debelendikçe de batıyosun farkında değilsin.

Ne diyorduk. Benzine son 6 günde 45 kuruş zam geldi diyorduk. Ama yok canım bunlar ceHapelilerin pis postalcı darbecilerin yalanıdır kesin :P

KUVVETMİRA
29 Eylül 2012, 18:43
Tarak Saman yeni nakit kafası, CIA kafası. NATO kafa NATO mermer. Ne anlatsan boş. Duvara konuş daha iyi. Gelmiş bi de taraftan copy paste yapıyo :) Yazık...

zekamı ve zihniyetimi küçümser nitelikteki uyduruk mesajın memleket gerçeklerini değerlendirmen konusunda da ne kadar isabetli olduğunun ipuçlarını veriyor. aydınlatıcı mesajın ve konuya kıymetli katkıların için teşekkür ederim.

kimsenin sizi iplediği yok gençler, bi tek ben meşrebimce yazıp bi irtibat kuruyorum ama sonuç ortada, her seferinde linç girişimi. sizlerle bu mesajlaşmalara girerek hata ettiğim konusunda ciddi tereddütlerim var. du bakalım.

[Turan]
29 Eylül 2012, 18:47
Mevzu kopyala yapıştır ise alasını yapalım 2dk'da :mrgreen:

Öyle sayfalarca okumayada gerek yok gözünü açtınmı yeter.

http://imageshack.us/a/img22/2936/25549210151173811011796.jpg
http://imageshack.us/a/img38/3950/48755452911647378056746.jpg
http://imageshack.us/a/img222/4606/53951731739888168983719.jpg
http://imageshack.us/a/img838/3958/30460223991366946389516.jpg
http://imageshack.us/a/img204/8206/22610342139633792328258.jpg
http://imageshack.us/a/img641/8232/42374843775589960025786.jpg

Kısacası bu oyunları görmek için 2-3 üniversite bitirmeye gerek yok okur yazar olmak yeterli.