PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kapınıza Gelen Anketörlere Dikkat!...

acemi60
22 Eylül 2012, 18:24
Kapımı çalarak Türkiye İstatistik Kurumu'ndan geldiğini söyleyen bir kişi ile anket yaptık. Neticesinde enteresan şeyler oldu. Aşağıdaki yazıyı TÜİK yetkililerine gönderdim. Sonucu bende merak ediyorum.

16 Eylül 2012 Pazar günü kurumunuzu temsilen geldiğini söyleyen, adının .............................olduğunu söyleyen kişinin "Hane halkı işgücü anketi" uygulamasına konu olduk. Bu anket uygulaması ile aşağıdaki konularda bilgi edinmek istiyorum.

1) Adı geçen anketörü kuşku ile karşılayan eşimin kimlik bilgilerini istemesi üzerine anketörünüz uyarıma rağmen eşimle polemiğe girmiştir. Kimliğini göstermekle beraber "sizin dolandırıcı olmadığınızı nereden bileceğiz" şeklindeki sözlere tepki göstermiş ve TC kimlik numarasını ise vermeyi reddetmiştir.

2) Anketör "Bu anketi benim çok beğendiğimi mi zannediyorsunuz?" şeklinde tuhaf ifadelerde bulunmuştur.

3) Oluşan polemikler neticesinde "Bu durumda Hükümetin uygulamaları hakkındaki anket bölümünü uygulamaya gerek görmüyorum" şeklinde bir ifade kullanmıştır. "Hane halkı işgücü anketi" ile ne alakası olduğunu anlamamakla beraber. Gereksiz polemiği daha da uzatmamak adına kendisine cevap verilmemiştir.

4) Uygulanan anketten bir gün sonra bir hukuk bürosundan aradığını ifade eden kişi benim adımı soyadımı vererek farklı bir TC kimlik numarası belirterek. 3000 TL ye yakın Ayedaş borcum olduğunu haciz dosyasının kendilerinde olduğunu bunu ödemem gerektiğini söyledi. Herhangi bir Ayedaş borcum hiç bir zaman olmadı. Farklı bir TC kimlik numarası da söz konusu olduğu için benim ad ve soyadımda farklı bir kişinin söz konusu olabileceğini ifade ettim. Fakat bir gün önce anketör ile tatsız bir diyalog yapılmış olması ve tüm ailemin kimlik bilgilerinin kendisine verilmiş olması nedeniyle ailece rahatsız olduk.

5) Ya dolandırıcılar ile karşı karşıyayız. Yada kızgın bir anketör ile diye düşündük.

6) Yaptığınız anket uygulaması sonucu verdiğimiz kimlik bilgilerimizin gizliliğinin korunamaması. Kötü amaçlı kişilerin eline geçmesi durumunda kurumunuzu sorumlu tutacağımı. Gerektiğinde tüm yasal haklarımı kullanacağımı bildiririm.

NoMotorNoCry
22 Eylül 2012, 19:08
Evine sokman hata zaten.Tanımadığın insanı evine almıyacaksın.

anamur.spor
22 Eylül 2012, 19:09
Kardeş kurumun herhangi bir sorumluluğu olmaz isimlerinin dolandırıcı tarafından kullanılmasında.Haber kanallarında defalarca uyarı amaçlı haber yaptılar.

Anketörün sorularına cevap verme mecburiyetiniz yok ve kişisel bilgilerinizi verip vermemek sizin elinizde.

İHTİYAR
22 Eylül 2012, 19:15
Daha bunlar iyi günlerimiz, kaçarı yok hepimizi fişliyorlar. Markette yaptığımız alışverişi kredi kartımızla ödediğimizde oluşan eşleşme ile neler aldığımızı hatta alkol alıp almadığımızı bile MASAK biliyor.
Yakında totomuza chip takıp programlıyacaklar.

Slayerrr
22 Eylül 2012, 19:20
Daha bunlar iyi günlerimiz, kaçarı yok hepimizi fişliyorlar. Markette yaptığımız alışverişi kredi kartımızla ödediğimizde oluşan eşleşme ile neler aldığımızı hatta alkol alıp almadığımızı bile MASAK biliyor.

Zaten HGS sistemi ile beraber ücretli yolların ödeme noktaları haricinde kurulacak alıcı sistemleri ile aracın ne zaman nerede olduğunu takip etme imkanı geçti ellerine. Uygulayabilirler mi bilmiyorum ama teknik olarak yapılabilir bir şey.

anamur.spor
22 Eylül 2012, 19:20

Totoya çip takma mevzusunu ilk defa duydum,ben izin vermem şahsen.Facebook,twitter kullanıyorsan zaten çipe falan gerek yok direkt oturuyorsun.

İnternet kullanan bir insanın fişlenme mevzusunda tedirgin olmasına şaşırıyorum.Zaten bütün bilgi akışın yetkililerde ki bu olması gereken birşey.Ne diye çekiniyorsunuz ki yanlış işler peşinde değilseniz?Özel hayatınızla ilgili bir sorun olursa mahkeme kapıları herkese açık ki zorlu bir süreç değil,bilişim suçları çok çabuk çözüme kavuşturuluyor.

Arda_Karaca
22 Eylül 2012, 19:44
Anketöre daha ilk tartışmanın başında yol vermek en güzeliydi aslında.

İHTİYAR
22 Eylül 2012, 20:04
Totoya çip takma mevzusunu ilk defa duydum,ben izin vermem şahsen.Facebook,twitter kullanıyorsan zaten çipe falan gerek yok direkt oturuyorsun.

İnternet kullanan bir insanın fişlenme mevzusunda tedirgin olmasına şaşırıyorum.Zaten bütün bilgi akışın yetkililerde ki bu olması gereken birşey.Ne diye çekiniyorsunuz ki yanlış işler peşinde değilseniz?Özel hayatınızla ilgili bir sorun olursa mahkeme kapıları herkese açık ki zorlu bir süreç değil,bilişim suçları çok çabuk çözüme kavuşturuluyor.

Yanlış iş kişiye topluma zihniyete göre değişir.
Örneğin: Birisinin ateist, komünist, sosyalist, faşist, turancı, akıncı, solcu, sağcı, tarikatçı, hibne, lezzo, masör, dansöz, vs vs vs olması kimi toplum ve ahlaka göre iyi veya kötü olabilir.

Bu bilgilerin devletin dolayısıyla devlete hakim olan zihniyetin eline geçmesi can ve mal güvenliği açısından lanet birşeydir.

Devlet homoların eline geçse ve kesik olmayanlarınki kesilecek dese ve kimin kesik kimin değil bunu devlet biliyorsa tehlikeli değil midir?

Aynı şekilde Komünist bir devlet olsa sizde turancı olsanız hayatınızı tehlikede hissetmez misiniz?

erro
22 Eylül 2012, 20:15
hanehalkı işgücü anketinde hükümet ile ilgili bi bölüm yok...

emocan
22 Eylül 2012, 20:16
Anketör mü ? eve almak mı ? aman diyorum . kimseye hiçbir bilgi vermek zorunda değilsiniz.

anamur.spor
22 Eylül 2012, 20:40
Örneğin: Birisinin ateist, komünist, sosyalist, faşist, turancı, akıncı, solcu, sağcı, tarikatçı, hibne, lezzo, masör, dansöz, vs vs vs olması kimi toplum ve ahlaka göre iyi veya kötü olabilir.

Bu bilgilerin devletin dolayısıyla devlete hakim olan zihniyetin eline geçmesi can ve mal güvenliği açısından lanet birşeydir.

Devlet homoların eline geçse ve kesik olmayanlarınki kesilecek dese ve kimin kesik kimin değil bunu devlet biliyorsa tehlikeli değil midir?

Aynı şekilde Komünist bir devlet olsa sizde turancı olsanız hayatınızı tehlikede hissetmez misiniz?

Kardeş eğitim durumunuz nedir?

İHTİYAR
22 Eylül 2012, 20:50
İlkokul 5 terk.

emocan
22 Eylül 2012, 21:15

Fişlenmekten korkarak yaşamak . fişlenmenin kendisinden daha vahim bir durumdur.

ZIPPIRMAN
22 Eylül 2012, 21:18

İhtiyar rakı içip harama adanıp günaha girmek yerine -3 karı alsak sevaba girsek bir faydasını görürmüyüz? sünnetir yersen biliyorsun
ben pek anlamam bu işlerden bir BÜYÜK e danışayım dedim.??

ero__
22 Eylül 2012, 23:18
Büyük dediğin 70 lik demi :P

ZIPPIRMAN
23 Eylül 2012, 00:47
Büyük dediğin 70 lik demi :P
yok beee 100 lüğü çıktı çoktan
kiloluk diye geçiyor literatürde

Tsubasa
23 Eylül 2012, 00:50
İhtiyar rakı içip harama adanıp günaha girmek yerine -3 karı alsak sevaba girsek bir faydasını görürmüyüz? sünnetir yersen biliyorsun
ben pek anlamam bu işlerden bir BÜYÜK e danışayım dedim.??
abi nerden buluyon bu lafları ya :D

aybarssurucu
23 Eylül 2012, 10:35
İlkokul 5 terk.
İlkokul 5 terk mi; bize Cambridge mezunuyum dediydin... Aboov.

Geyik bir yana, arkadaş forumda kişiye yönelik bir şey yazıp çizerken , önceki mesajlarını okusanız bir zahmet....

NoMotorNoCry
23 Eylül 2012, 13:04
Komünüst lafı geçince zıpır adam hemen zıplıyo.Sen 3 karı alıp napacaksın.Onların masraflarıyla niye uğraşacaksın.Hepsinin derdini çekeceksin.Sizin felsefe daha güzel.Savaşma seviş.Vur vodkanın dibine , gece gündüz çek kafayı , kimin eli kimin şeyinde belli değil , vur mala gönder gitsin.3 kadınla evlenmek demek onları evine alıp karın yapmak demektir.Onların ihtiyaçlarıyla ilgilenmek , onları korumak demektir.Ama savaşma seviş felsefesiyle kadınları fahişe yapmak daha kolay.Namus yok , ahlak kuralları yok , töre , gelenek görenek yok , din zaten yok.Bugün yat , ertesi gün başından sav gitsin.Oh ne güzel dünya.

ZIPPIRMAN
23 Eylül 2012, 13:58
Komünüst lafı geçince zıpır adam hemen zıplıyo.Sen 3 karı alıp napacaksın.Onların masraflarıyla niye uğraşacaksın.Hepsinin derdini çekeceksin.Sizin felsefe daha güzel.Savaşma seviş.Vur vodkanın dibine , gece gündüz çek kafayı , kimin eli kimin şeyinde belli değil , vur mala gönder gitsin.3 kadınla evlenmek demek onları evine alıp karın yapmak demektir.Onların ihtiyaçlarıyla ilgilenmek , onları korumak demektir.Ama savaşma seviş felsefesiyle kadınları fahişe yapmak daha kolay.Namus yok , ahlak kuralları yok , töre , gelenek görenek yok , din zaten yok.Bugün yat , ertesi gün başından sav gitsin.Oh ne güzel dünya.

Bak bunları bilmiyordum ben
sen bayağı bir ilgilisin sanırım konuyla karıyla,
e normaldir elişi dersinde gerekli.
Çok cahil olduğunu defALARCA FORUMDA KANITLAMIŞ OLDUĞUNDAN SENİ KAALE ALMIYORUM

---------- Post added at 12:58 ---------- Previous post was at 12:46 ----------

sen dediklerinden siz dediklerinden ortalıkta bayağı çokça var ha
etrafındaki değer verdiklerine dikkat et..

NoMotorNoCry
23 Eylül 2012, 15:26
Bak bunları bilmiyordum ben
sen bayağı bir ilgilisin sanırım konuyla karıyla,
e normaldir elişi dersinde gerekli.
Çok cahil olduğunu defALARCA FORUMDA KANITLAMIŞ OLDUĞUNDAN SENİ KAALE ALMIYORUM

---------- Post added at 12:58 ---------- Previous post was at 12:46 ----------

sen dediklerinden siz dediklerinden ortalıkta bayağı çokça var ha
etrafındaki değer verdiklerine dikkat et..

Ah be KOCA CAHİL ZIPPIR ADAM.Bilmemek ayıp değil , öğrenmemek ayıp.Sen kim peygamberin sünnetine küfür etmek kim?Rakı içip günaha gireceğine 3 karı alıp sünneti uygulayacakmış.O küfür ettiğiniz dini , milli değerlerimiz , adet , gelenek , göreneklerimiz ve namusumuz sayesinde bugün Türkiye'de gayri meşru çocuk oranı milyonda bir.Ama peşinden gittiğiniz medeniyet dediğiniz gevurların memleketlerinde , mesela ingiltere'de gayri meşru çocuk oranı %20.Yani ingilterde doğan her 5 çocuktan biri anne ve babasının kurduğu sıcacık yuvada dünyaya gözlerine açmaktan mahrum.Babasız bir hayat sürmek mecburiyetinde.Medeniyet dediğiniz batmak üzere olan bir gemi.Sizin gibi cahilleri de peşinden sürükleyip bataklığa çekme derdindeler ama bizim bi kurtuluş yolumuz var.Bu kötü zamanda değerlerimize sımsıkı bağlı kalıp bu tufanı atlatıp tekrar dünyanın egemen gücü haline gelebiliriz.

ZIPPIRMAN
23 Eylül 2012, 15:54
Ah be KOCA CAHİL ZIPPIR ADAM.Bilmemek ayıp değil , öğrenmemek ayıp.Sen kim peygamberin sünnetine küfür etmek kim?Rakı içip günaha gireceğine 3 karı alıp sünneti uygulayacakmış.O küfür ettiğiniz dini , milli değerlerimiz , adet , gelenek , göreneklerimiz ve namusumuz sayesinde bugün Türkiye'de gayri meşru çocuk oranı milyonda bir.Ama peşinden gittiğiniz medeniyet dediğiniz gevurların memleketlerinde , mesela ingiltere'de gayri meşru çocuk oranı %20.Yani ingilterde doğan her 5 çocuktan biri anne ve babasının kurduğu sıcacık yuvada dünyaya gözlerine açmaktan mahrum.Babasız bir hayat sürmek mecburiyetinde.Medeniyet dediğiniz batmak üzere olan bir gemi.Sizin gibi cahilleri de peşinden sürükleyip bataklığa çekme derdindeler ama bizim bi kurtuluş yolumuz var.Bu kötü zamanda değerlerimize sımsıkı bağlı kalıp bu tufanı atlatıp tekrar dünyanın egemen gücü haline gelebiliriz.

Komiksin be küçük adam,
beyninde küçücük,
nerenden tutayımki seni
o adet ve gelenekleriniz varya
hani görenekleriniz falan varya
onlar yüzünden Türkiyede kaç tane çocuk gelin var biliyornusun?
kaç çocuk sevicisi pedofili sokaklarda geziyor biliyormusun?
kaç çocuk tacizi davan var mahkemelerde? birçoğu gizli kalmış olmasına rağmen
hiç düşündünmü senin bir atasözün var kol kırılır yen içinde kalır ne anlama gelir neden vardır?
hiçbiri ceza bile almadan salınıyor biliyormusun? ilgilimisin?
ensest nedir bilirmisin hiç duydunmu?
ben böyle ahlağın içine su koyayım.

İHTİYAR
23 Eylül 2012, 17:16
Başlığı açan arkadaşımız bir yurttaş bilinci ve duyarlılığıyla uyanık davranmış ayrıca bizlerle forumda paylaşarak uyarmış.
Uyanık olmak neredeyse bizim kültürümüzde suç. Gözüaçık, uyanık olmak dolandırıcılık üçkağıtçılık gibi tanıtılmış.
Uyanık seçmen, işçi, köylü, kadın, öğrenci, müşteri sevilmez çünkü neden, niçin, nasıl diye sorar. Peki nereye sorar biliyor musunuz?
Bilimle şekillenmiş aklına, birikimine ve o aklın muhakeme yeteneğine. Ve bu pek zordur insanı meşgul eder, tembellere göre değildir, riskleri vardır.
Yanılırsa eğer bunu yenilgi olarak değil edinim olarak görür doğrusunu bulmak için özeleştiri yeteneği ile tartar ve cebine bozuklukların yanına koyar.

Ancaaak bir gurup insan ise yaşamı kolaylaştırdığı için aklını dogmalara, hocaya,efendiye, hazrete, kocaya, ağaya, beye, paşaya, şeyhe, şıha teslim eder.
Sonra da badeler, badelenir. http://www.haberturk.com/haberturk/haber/647733-badeleyen-badeleyene

Şimdi sıra geldi çip takmaya, tek kol aralığı hizaya geeeel.:queen:

COQ
23 Eylül 2012, 17:36
Bayiliyorum senin bu sekilde ahkam kesmelerine.
:)
Hem saglam salliyorsun,hem de saglam yalancisin.
Turkiye'de gayrimesru cocuk orani milyonda bir demissin.

Nufusumuz 70 milyon yani senin hesaba gore ulkemizde sadece 70 tane p...c var.
Meclisde bile cok daha fazlasi olduguna yemin edebilecek bir suru tanidigim var.
:)
Cocuk esirgeme kurumunun verilerine gore yilda 500 bebek sokaga atiliyor.
Her yil yuzlerce genc kiz aile meclisi karariyla olduruluyor.
Tecavuz ve iskence suclarinda ugandayi gectik.
Ahlak degerlerini yiyeyim diyecem artik.

Erhan Erdil
24 Eylül 2012, 14:02
Başlık konusu dışına çıkan tartışmalar yapılması, politik, siyasi ve dini konuların konuşulması konu dışı forumu dahil yasaktır.