Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Kaskınızı her zaman kullanır mısınız?

Katılımcı sayısı
105. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet,onsuz motorumun üstüne oturmam.

89 84.76%
  • Evet, ama sadece yasal zorunluluk olduğu için

4 3.81%
  • Hayır, her zaman değil. Nereye ve nasıl gittiğime bağlı olarak değişir.

9 8.57%
  • Hayır, kask olayı bana göre değil. Zorunlu kalırsam nazi kaskı ile idare ederim.

3 2.86%
3. sayfa BirinciBirinci 123

Kaskınızı her zaman kullanıyor musunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    23" Triumph Trident 660
    Ekipmansız motora binip kaza yapan babam bile olsa üzülmem. O yüzden motora binerken her zaman ekipmanınızı kullanın
    DağSevenAdam bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Kaskımı mutlaka takarım. Çok yavaş kazalarda bile kafayı yere vurup ölmek mümkündür. Bu yüzden kaskımı daima takarım. Onsuz bir yere gitmem. Başkaca ekipman genelde kullanmıyorum.
    DağSevenAdam bunu beğendi.

Motosikleti
    Yuki Forza 170
    Ülkemin güzel ve muhteşem düz yollarında(!) tabii ki kaskım başta olmak üzere tüm ekipmanlarımı takıyor ve çevreme örnek bir insan oluyorum. Bazen fark ediyorum bakıp uzaktan laf atanlar oluyor ama sonralarda laf atanların sağa sola uçuşlarını duyup doğal seleksiyon diyerek yoluma devam ediyorum. Fizik kurallarının şakası olmaz arkadaşlar, bizler narin varlıklarız. Olabildiğince tedbirli olun ve hız limitlerine uyun.

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Kaskı bir seçenek olarak görmezseniz daima takarsınız. Nasıl ki benzin olmadan motorun çalışmadığını biliyorsaki kask takılmadan da motorun çalışmayacağını düşünürsek bu konudaki sorun çözülür. Tabii sorun olarak görüyorsak.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Takın abi. gerekirse full giyin.

Nisan sonu erdekte kaza yaptım, dizlik , ayakkabı dahil full ekipman olmama ragmen 2 ay agrı çektim.

1 ay önce "nasılsa 2 km yol" diyerek ekipmansız çıktım (kask-eldiven-bot vardı) ; yolda yağ varmış yine devrildim 2 hafta da sol kol agrısı çektim.

Artık mümkün seviye ögle vakti motora binmiyorum; aksamları da ekipmansız cıkmıyorum.

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Yasal olarak zorunlu tek ekipman kask...

Motosiklet kullanırken tek koruyucu ekipmanın kask olduğu gibi de, değiştirilmesi çok çok zor bir algı var...

Dün Ankara trafiğinde başında kask (uyduruk muyduruk ama var işte) ama ayağında naylon terlikli bir abimiz (tabii ki eldiven, mont, bot, vs yok) arzı endam ediyordu. Bunu zaten kıyı kasabalarında kanıksadık artık.

Aslına bakarsanız İtalya'da da şehir trafiğinde normal kıyafet ve sadece kaskla süren insanlar görüyorsunuz ama işte orada yerleşik bir motosiklet kültürü olduğu için, bizdeki gibi absürt kazalar görme ihtimaliniz çok çok düşük...

Çok zor ama belki bir gün biz de uygar dünya normları ile yaşamayı öğreniriz...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Kask mı ? O ne ? Neremize takıyoruz ?..

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Haçlı seferinden seferine.
    grafikmotor bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)