Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yamaha fjr 1200 abs hakkında yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Rocknrolla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K100 rt Mondia Drift
    Selamlar m.t
    91 model yıpranmamış bir fjr 1200 buldum, bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum
    kaç lt yakar kronık sorunları vs vs
    Ben jack'in kalın bağırsağıyım..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Araştırmayı denediniz mi ?

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...a-xjr1200.html

http://www.motosiklet.net/forum/mark...a-tavsiye.html

http://www.motordelisi.com/forum/mot...um-lutfen.html

Yakıt:
    Daha bu gün Eşimle Bandırma'dan, Balıkesir'e gittim geldim; Giderken genelde 100-120 periyotunda gittim, dönüşte ise Balıkesir çıkışından 10 km sonra, Susurluk'a kadar sürekli 160-180 arası gittim, Susurluk'tan Bandırma'ya kadar 140 civarı geldim. Bu sürüşte toplam 10.4 litre benzin tükettim, unutmayalım sürüşte iki kişi, Givi'nin en büyük camı (Rüzgar gardı açısından) ve 42 Litre arka çanta ile yapılmıştır...

Şahsen 1200cc, 4 karbüratöre sahip bir makine için 10 numara yakıyor diyorum...
    CEM. bunu beğendi.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    100 km'de minimum 6.5 litre, ortalamada da 7.5 litre...

Motosikleti
    BMW K100 rt Mondia Drift
    Araştırmayı denedim, ancak fjr diye arayınca kısıtlı bılgıye ulaştım

xjr ile aynı motoru bloğunu kullanıyorlar sanırım. Teşekkürler select
    Ben jack'in kalın bağırsağıyım..

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    fjr 1200 diye bir model yok.baktığın motosiklet fj1200.tr de çok fazla olmadığından yeterli bilgiye ulaşamaman normal.güvendiğin ve işbilir bir ustan yoksa kesinlikle tavsiye etmiyorum.sorunlu bir makine olduğundan değil,eski olduğundan dolayı uğraşmak istemeyebilirler yada yeterli bilgiye sahip olmayanların elinde hiç olur gider güzelim makine

min 6,5 yakarsın diyenler kullanmadığı için yazıyor olabilir.90-110 hızlarda 5-5,5 arası yakıyor benim fj1200.150-170 arası 6,5-7 lere çıkabiliyor.5. viteste 100le 3000 devirde gittiğini de yazayım.

debriyajı hidrolik merkezindeki yayın bozulması ile yada yay üstündeki pistonun keçesinin bozulması ile kaçırma yapabiliyor.hava soğutmalı motor çok sıcak gezerse trafikte dur kalkta hava yapabiliyor ve gene kaçırıyor.alınca pistonu ve yayı temizleyip hidrolikleri değiştirmekte yarar var.

zincir dişli iyi durumdamı ona bakılmalı.racing motorlardan daha kalın 530 zincir kullandığından zincir pahalı.450 tl ye dişlileri ve zinciri değiştirdim ben.ön dişliyi yamahadan temin edebiliyorsunuz ama arka dişli yamahada yok japonyadan 1 ayda getiriyor.ben alman malı arka dişli buldum onu taktım,almanyada fj 1100-1200 tutlan bir model.

arka lastiği bulmak zor olabilir,16 inç olduğundan dolayı.chopper lastikleri var ama onları parçalar çünkü güç ve tork fazla o lastikler için.ben 5 aylık metzeler kullanmama rağmen 3. viteste bile patinaja düşüyorum 80 km gibi hızlarda gazı çevirince.

diğer bakman gerekenler standart motosiklet alırken dikkat edilecek hususlar.lastik vs.

bende 90 model abs siz var,severek aldım, sorunsuz hale getirdim ama çok çok memnunum.sadece ş.içinde kullanırken makineyi yorduğumu düşünerek üzülüyorum.ayrıca tecrübesiz birinin kullanacağı motorda değil 260kg ağırlığından dolayı.ben aldığımda 2 aylık 150 cc tecrübem vardı ama ş.içinde çok zorlanıyordum başlarda.kısa mesafe değil bir çıkışta 300-500 km mesafelerin motoru.çok çok konforlu.aynı gün 300 km yolun 250 km sini 200km üzeri hızlarda katedebilecek durumda bendeki.

2000 devrin altında gitmekten nefret eden ve sana da ettiren bir makine.ş.içinde bu yüzden sıkıntılı her büyük touring makine gibi.düşük vitestede 4 karbüratörden dolayı gaz tepkileri aşırı sert,ısındığında hele 1.2. viteste gaz hassasiyeti kayboluyor.milim oynamaya bile tepki verirken milimetrenin 10da biri hassasiyete düşüyor neredeyse.

frenleri çok güçlü bir makine değil.virajı kötü diyorlardı ama arka lastiği bitirecek derecelere kadar yatabiliyor viraj sıkıntısı çekmiyorum.3 aydır kullanmama rağmen ben çok iyi viraj yapabiliyorum.

birinci viteste 100,2 de 180,3te 230, 4 te 250, 5te de 260 kadranın altına inebilen bir makine.tabi bendeki 40 yerine 38 diş arka dişliye sahip.olası sorunları ile uğraşabilirim diyorsanız hiç düşünmeden alın,asla pişman olmazsınız.
    wolrath bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW K100 rt Mondia Drift
    Teşekkürler intidal verdiğin bilgiler için, makineyi alıncada bi görüşelim senle.

Motosikleti
    FJR 1300
    Alıntı Rocknrolla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler intidal verdiğin bilgiler için, makineyi alıncada bi görüşelim senle.
    herzaman,araştırıp ilgileniyorum makineyle çok sevdiğim için.elimden gelen herşeyde yardımcı olurum.

Motosikleti
    BMW K100 rt Mondia Drift
    Sormamda sakınca yoksa sen ne kadara almıştın ?
    ve sonradan nelere ne kadar masraf yaptın

Motosikleti
    FJR 1300
    450 zincir dişli
    150 akü
    400 ön lastik
    150 yağ-hava filtresi

karbüratör ayarı
    debriyaj-fren hidrolikleri değişimi
    karbüratörlerin temizliği
    birde 1700tl ye alınan devil egzosları söktüm 2000model hayabusa egzoslarını taktım.devillar çok bağırdığından polislerle sıkıntımız vardı.tıpalarını takıp gezmektense alt devirleri daha canlı olduğu için hayabusa egzoslarına geçtim devillar elimde duruyor.

tabi bütün bunların işçilikleride var

o ilandaki fiyat iyi fiyat,ben bayramdan sonra ilan koyacağım ve daha fazla isteyeceğim öyle söyliyim.

Motosikleti
    BMW K100 rt Mondia Drift
    Varmı başka kullanıcı ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)