Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bursadan selamlar.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha cryptone
    Ben Mustafa, 40 yaşında devlet memuruyum. Bir yıldır yamaha cygnus rs scooter kullanıyorum. Doğrusu güzel sorunsuz bir motor ama biraz hafif ve güvensiz gibi geldi bana. Tekerlekleri küçük. Rüzgarda, yağmurda, virajda savrulma düşme riski sanki biraz daha fazla gibi.

Bilmem yanlışım var mı?

Uzun süredir ybr yi düşünüyordum. Malum memuruz daha ilerisi fazla gelir bize Neyse, uzun lafın kısası benim motoru 1250 ye saydılar. Ötv indirimi ile beraber bir şans doğdu. Ybr siparişini verdik. Bir miktar peşin gerisi taksitle olacak, nakit fiyatına anlaşma yaptık. Motor bir iki haftaya elimde olur gibi.

Ama bir endişem de var. Hiç vitesli motor kullanmadım. Umarım rs yi bırakıp ybr almakla hata etmemişimdir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Ah be abi niye ybr aldınki?CBF150 alsaydın senle beraber Alaçamdan Yedigöllere , ordan Uludağ zirveye tırmanırdık.YBR asfalt motoru.Tırmanamaz oralara.Ben iki sene önce cbf150 ile keles kocayayladan ormana bi girdim inegölden çıktım.Eğer siparişi iptal ettirebilirsen vazcayıp cbf150 al bence.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    hoşgeldiniz.... ybr doğru tercih...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Motosiklete ybr ile başladım daha yeniyim acemilik var biraz ama çok zorlandığımda söylenemez.Scooter kullanma alışkanlıklarından kalanlar sorun yaratır yaratırsa onun dışında kullanımı kolay bir motosiklet ybr.Ybr iyidir ama yeni alanlar genelde üzerindeki lastiklerden şikayetçiler o kadar.

Motosikleti
    yamaha cryptone
    Alıntı RamonRojo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklete ybr ile başladım daha yeniyim acemilik var biraz ama çok zorlandığımda söylenemez.Scooter kullanma alışkanlıklarından kalanlar sorun yaratır yaratırsa onun dışında kullanımı kolay bir motosiklet ybr.Ybr iyidir ama yeni alanlar genelde üzerindeki lastiklerden şikayetçiler o kadar.
    Kalitesiz lastik mi takıyor yamaha? Ne gibi şikayetler var acaba?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:10 ----------

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoşgeldiniz.... ybr doğru tercih...
    Teşekkürler. Ben, cygnus rs ye göre hem daha güvenli olduğunu düşündüğümden, hem de yakıt tankı 13lt, yakıt sarfiyatı daha düşük olduğundan tercih ettim doğrusu.

Ama tabii, ilk tercih önceliğim cygnusa göre daha güvenli gelmesi. Yılın 12 ayı yağmurda kışta motor kullanan biriyim. Özellikle Bursa gibi dağı tepesi bayırı çok olan bir yerde cygnus daha bir güvensizlik veriyor. En ufak hatada düşmek an meselesi. Umarım güvenli olur ybr...

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Ben ybr topiğinde gördüğüm kadarıyla paylaştım.Forumu okurken mesajların bazılarında üzerindeki lastiklerin yamaha kalitesine yakışmayacak kalitede olduğunu filan yazıyordu arkadaşlar.

Motosikleti
    yamaha cryptone
    Alıntı RamonRojo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ybr topiğinde gördüğüm kadarıyla paylaştım.Forumu okurken mesajların bazılarında üzerindeki lastiklerin yamaha kalitesine yakışmayacak kalitede olduğunu filan yazıyordu arkadaşlar.
    Valla, sıfır ybr alıpta böyle bir sorunu yaşayan varsa tabii ki bizi bilgilendirirse mutlu oluruz.

Ama bence, onlar daha kaliteli lastiklerle kıyaslama yapmışlardır. Yoksa yamahanın en çok sattığı motora dandik bir lastik takacağını da tahmin etmem.

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Dandik değilde orta kalite diyelim.Ama ybr'nin hakkı metzeler ve pirelli lastiktir.

Motosikleti
    yamaha cryptone
    Alıntı AmonRA34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ah be abi niye ybr aldınki?CBF150 alsaydın senle beraber Alaçamdan Yedigöllere , ordan Uludağ zirveye tırmanırdık.YBR asfalt motoru.Tırmanamaz oralara.Ben iki sene önce cbf150 ile keles kocayayladan ormana bi girdim inegölden çıktım.Eğer siparişi iptal ettirebilirsen vazcayıp cbf150 al bence.
    Valla bu motor işi de sanırım kısmet işi. Biz yamaha ile başladık bir kere. Ne bileyim, hangi markayla başlarsan onunla gidiyorsun işte. Sonuçta ikisi de aynı seviyede kaliteli markalar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı mustf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla bu motor işi de sanırım kısmet işi. Biz yamaha ile başladık bir kere. Ne bileyim, hangi markayla başlarsan onunla gidiyorsun işte. Sonuçta ikisi de aynı seviyede kaliteli markalar.
    Kısmet böyleymiş ne denir artık.Allah kaza bela vermesin.Güle güle kullan.Ama cbf150'yi de bi kenara kaydet.YBR ile acemiliği attıktan sonra belki ilerde alırsın belli mi olur?CBF150 hafif bir endurodur.Dağ bayır gezmek için ideal.Hem hafif hem de daha iridir.Yaşına daha uygun bir motordur.YBR'yi genelde daha alt yaş grubu tercih eder.Tek teker yapmaya müsait

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Hoşgeldiniz ve hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    YBR doğru tercih,hayırlı olsun.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

Motosikleti
    yamaha cryptone
    Hoşbulduk, herkese teşekkürler. Allah tan hepimize kazasız belasız sürüşler dilerim...

Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Alıntı AmonRA34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bursa'da Honda yetkili servis sıkıntısı var
    Gerçi yamaha da pek farklı değil de.
    Bursa şartlarına YBR daha uygun bence.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı Doobly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bursa'da Honda yetkili servis sıkıntısı var
    Gerçi yamaha da pek farklı değil de.
    Bursa şartlarına YBR daha uygun bence.
    Hadi ya.Noldu duran kardeşlere?Ben kymcoya geçince hiç haberim olmadı.

ersin54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    merhaba.
    öncelikle hayırlı olsun.
    ybr, cbf 150, apache güzel motorlar.
    cygnus rs 1250 çok ucuza gitmiş gibime geldi. piyasası daha yüksek bildiğim kadarıyla.
    iyi sürüşler...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)