Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Nokia'dan Ülkemize Bir Saygısızlık!

Motovento
    REKLAM ALANI
    BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Türkiye'de en çok kullanılan telefonların başında gelen Nokia, 70 milyon Türk'ü ayağa kaldıracak bir rezalete imza attı.

Nokia Türkiye, piyasaya sürdüğü son modellerinden birinde, mini Türkiye haritası yayınladı.. Harita, Türkiye genelinde illeri ve sınırlarını gösteriyor.

Ancak haritada İzmir'in adı, Smyrana olarak geçiyor..

BU NE ANLAMA GELİYOR?

Peki Nokia neden İzmir'e bu ismi taktı.. Bu ismin hikayesi epey gerilere dayanıyor..

Smyrana, Yunanlıların İzmir'e taktığı bir isim.. Savaş döneminde, İstanbul'u almak isteyen Yunanlılar, İngilizlerin karşı çıkması üzerine 15 Mayıs 1919'da İzmir'i işgal etti ve kendi krallıklarını burada kurmak istedi. Bu kente o dönemde Smyrana ismi Yunanlılar tarafından takıldı..

kaynak: sonsayfa.com

Benim tepkim şiddetli oldu tabi ki çoğumuzun kullandığı markanın alttaki adresine eleştirimi ve sorumu yönelttim iki gün oldu henüz cevap yok eğer mantıklı bir cevap gelseydi bu konuyu açmayacaktım ama madem tavırları budur kendi çapımda tepkimi vereceğim. 3 adet nokia modeli kullanmış biri olarak artık beni ve çevremdeki bazı müşterilerini kaybettiler. Bu küçücük satış düşüklüğü onlara vız gelir ama bana yeter.
    https://www.nokiadanismahatti.com/

"Türkiye'de en çok kullanılan telefonların başında gelen Nokia, 70 milyon Türk'ü ayağa kaldıracak bir rezalete imza attı.

Nokia Türkiye, piyasaya sürdüğü son modellerinden birinde, mini Türkiye haritası yayınladı.. Harita, Türkiye genelinde illeri ve sınırlarını gösteriyor.

Ancak haritada İzmir'in adı, Smyrana olarak geçiyor..

BU NE ANLAMA GELİYOR?

Peki Nokia neden İzmir'e bu ismi taktı.. Bu ismin hikayesi epey gerilere dayanıyor..

Smyrana, Yunanlıların İzmir'e taktığı bir isim.. Savaş döneminde, İstanbul'u almak isteyen Yunanlılar, İngilizlerin karşı çıkması üzerine 15 Mayıs 1919'da İzmir'i işgal etti ve kendi krallıklarını burada kurmak istedi. Bu kente o dönemde Smyrana ismi Yunanlılar tarafından takıldı..

kaynak: sonsayfa.com"

Merhabalar;

Yukarıdaki olayın gerçeklik payı hakkında bilgi istiyor ve mantıklı açıklamasını özürleriniz ile birlikte bekliyorum. Bir Nokia müşterisi olarak hayal kırıklığına uğradım bu konunun gerçekliği yanında mantıklı bir açıklaması yoksa ürünlerinizi boykot edeceğimi bildiririm.
    Konuyu ilk açanın ve tartışmalarımızın adresi.

http://www.akvaryum.com/Forum/forum_...TID=40085&PN=1
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İskenderunluKILIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İskenderun/HATAY ama Şimdilik AĞVA/İstanbul
    Motosikleti
    Yok Yok İşte Beah ama Olacak merak etmeyin
    Bu ülke de iç karışıklık çıkarmk isteyen çoook

___ KILIÇ ___
    [B] ยภยtยlคภlคг ยภยtคภlคгı ครlค ยภยt๓คzlคг ¤ۣۜ __ к ı ℓ ı ç __ [/B]

aydınlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super 51
    Allah belanızı versin diyorum başka bişi demiyorum.

o lanet olası yunanlılara dost diyen türklerin ben ta .......
    [FONT="Arial Black"]Acı çekmeyenler,başkalarının acı çekebileceğini akıllarına bile getiremezler[/FONT]

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    ulan bu yunanlılar nokia da kendine benzetti

Motosikleti
    Zaten NOKİA nın üreticisi (gerçek sahibi) Danimarkalı bu da doal tabii ki de

Legendary - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şerefsizlere çok para kazandırdık(az değiliz ki 70 milyonuz) artık karınları doydu ekmek yedikleri kapıya pislemeye başladılar.
    ***A H M E T***

heytbecom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    Smyrana değilde Smyrna diye aratırsanız heryerde Smyrna(İzmir) diye yazıyor. Adamlar bu şekilde tanıyorlar İzmiri.

Smyrana nın ne oldugunu bilmiyorum doğrusu. En son verdiğim linkte Yunanlıların ne amaçla bu ismi koyduklarıda yazıyor. Biz İzmir diyoruz adamlar hala Smyrna diyorlar. Ne diyelim bilemiyorum.

http://www.transanatolie.com/English...es/ephesus.htm
    http://72.14.221.104/search?q=cache:...r&ct=clnk&cd=2
    http://www.izmir.bel.tr/StandartPages.asp?menuID=824&MenuName=Ä° zmir'in%20Tarihi
    http://en.wikipedia.org/wiki/Izmir
    Otomot.NET Kurucusu - Tamindir.com Çalışanı - Siyahinazuma.com sahibi

out - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (İnşallah) Honda
    Aç tavuk rüyasında darı ambarları görürmüş.. Yazık.. zavallılar

Neyse zaten nokia nın telefonlarını pek sevmezdim.

aydınlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super 51
    geçin bu şerefsizleri yaw istanbula da kostantinopolis diyo bu açoğluaçlar
    [FONT="Arial Black"]Acı çekmeyenler,başkalarının acı çekebileceğini akıllarına bile getiremezler[/FONT]

yildirim_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jınlun JL 150_5
    bu yunanlıların herseyımızde gözu var zaten bunlar bı fırsatını bulsalar hemen savaş acar turkıyeye bızde salak gıbı onların dızı fılmını falan cekıyoruz bıze duşman olan bır ulke sırınızdalar ıcımızdeler ama bunları sılmek lazım

Ezik insan psikolojisi
    Boş hayâllerle yaşasınlar.

sukida - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW DD250E-9
    Ya arkadaşlar bu olayı niye bu kadar abarttınız bi anlam veremedim dogrusu, izmirin çeşitli yerlerinde smyrana meydanı mesela bornovada vardır bu olayı bu kadar abrtmanında bi anlamı yok ben dogma büyüme izmirliyim ve smyrana ismini bilirim hatta heykeli bile vardır, lütfen bi kişi çıkıpta bilip bilmeden milleti gazlamasın herkes diken üstünde biri bişey dedimi vatan millet sakarya oluyoz olaylara biraz daha akılcı ve düşünerek yaklaşalım lütfen ben kendi adıma söylüyorum smyrana' hiçbir izmirliyi rahatsız edecek bir kelime degildir.

SAYGILARIMLA.......
    [COLOR="Blue"][/COLOR]GEVREK - BOYOZ - DOMAT - KUMRU - KORDON - TAM35 - BÖRÜLCE - ÇİĞDEM - SAAT KULESİ - MİDYE DOLMA- KEMERALTI - İZMİRRRRRRRRRRRLİ OLMAK AYRICALIKTIR [COLOR="blue"][/COLOR] :bounce:

Motosikleti
    Dostum TÜRKİYE'yi kendi malları gibi gösteriyor hem de en çok İZMİR'liker tepki gösteriyor

___ KILIÇ ___

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Smyrna İzmir'in 3 bin yıllık adıdır.Mitolojik çağlardan beri bilinen bu adı garipsemeyelim lütfen.
    Yunana da kızmayalım,nasıl ki 3 kıta da at koşturduğumuzdan gururla bahsediyorsak,bizden önce bu toprakların nöbetçileri onlardı.

ESAS OLAN BİZİM NÖBETİMİZİ ADAM GİBİ TUTUP BU TOPRAKLARDA VARLIĞIMIZI SÜRDÜRMEMİZDİR!.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Arkadaşlar İzmir'in antik adına dediğimiz birşey yok biraz fikirlerinizi sorgulamayı öğrenin hemen balıklama yok birşey deyip çıkıyorsunuz.

O haritada diğer şehirlerin antik isimleri yazılsa akla yatar veya bir turistik broşürde olsa yine mantıklıdır. Sen bu ülkeye elektronik ürün satan bir firmasın pazarın büyük çoğunluğu elinde sattığın ürünün içine o ülkenin haritasını koyuyorsun (!) sadece bir şehrinin ismini değiştiriyorsun. Yunanlıların başka şekilde söylediğini biliyorum ama buda çok benzeri üstelik Kuzey Avrupalıların düşmanca tavırları, teröristlerle işbirlikleri, sözde ermeni tasarılarına destekleri beni şüpheci yapıyor bunu kıracak kötü düşünceleri eritecek olanlar onlardır, böyle kafaya göre harita yayınlamakla olur mu?

sukida efendi öyle yazının sonuna 'saygılar' demekle olmuyor saygı, sevgi benim kimseyi gazladığım yok aklınız varsa sorgulayın genele bakın fikir yürütün ve bunu mümkünse insanca, başkalarının fikirlerine gerçekten saygılı olarak yapın.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

gazman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XR600R
    nokia yi bu kadar tutup bas taci yapan turk milletine hediyesi....
    once AKIRA sonrada NECDET abi... yuregimi yaktiniz..bu ekran karanlik kalacak ve yuregimi yansitacak..mekaniniz cennet olsun..:pale:

5 gündür Nokia dan hiçbir cevap gelmediğine göre boykot listeme asil üye olarak alabilirim kendilerini, en güzeli yine çekik gözlü dostlarımızın ürünlerini kullanmak.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Smyrna İzmir'in orjinal adı. Byzantion-Konstantinopolis-İstanbul gibi bir durum. Heyecan yapıp sağı solu boykot etmeye gerek yok, gün gelir bu boykotlar bizim elimizde patlar.

Senden de bu beklenirdi kütük hiç şaşırmadım dersem inanır mısın? Bu boykotlar ancak ticari şirketlerin bilançolarında patlar ve bolca ürün sattığı ülkeye saygı duymasını öğrenirler bir ihtimal, kesinlikle artniyetli bir davranış cevap vermemelerinden de iyice belli oldu. Orjinal adıymış size kalsa bu ülkenin her yanı orjinal olur, hadi neyse...
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Bu saçmalık üzerine İzmir'in ilk kurulduğundaki adının Smyrna olduğunu belirtmek zorunda kaldım. 3000 yıllık ismin 1919'da takıldığını iddia edenlerin ipiyle boykota falan girmem ben.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler