Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İki Buji Arasındaki Farklar

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar motorum CBF150 ve kitapçığında CPR8EA-9 kodlu bujiyi tavsiye ediyor.

Bugün 8000 bakımı için motoruma yeni buji aldım. Ama öğrendimki piyasada bir sürü sahte NGK buji varmış.

Sizce benim yeni bujim sahtemi , orijinalmi ?

Yazmama gerek varmı bilmiyorum ama siyah olan buji 8000km.dir kullandığım eski bujim. İlk kez değiştiriyorum.
    Temiz olan ise yeni

Eski bujimin metal kısmında "NGK" ve "CPR8EA" yazıyor.
    Yeni bujinin metal kısmında ise "JAPAN" yazıyor.

Onun haricinde pek fark yok gibi.

Buyrun resimler :

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    dostum orjinal merak etme ;)
    [B]My life Starts after 12.500Rpm :bounce:[/B]

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Bilemezsinki fotolardan .Şöyle bir yorumda bulunabilirim servisine sor ne kadar bu bujinin fiyatı diye senin aldığın buji o fiyatta yada o fiyata çok yakınsa orjinaldir .Ama çok ucuzsa sahtedir.Bu sadece bir teori ..
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    ı love Honda&yamaha
    keşke honda bayisi bana sahte bişi kakalamaya çalışsa keşke adidas bana çakma terlik satmaya çabalasa...dicem şudurki marka olan bişi kendi bünyesinde asla sahtesini satamaz satarsa tazminat öder marka kirlenir dolayısıyla avrupalılar bu gibi unsurların çoktan farkında adamlar sırf kusur arayıp duruyor tazminat almak için.

Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilemezsinki fotolardan .Şöyle bir yorumda bulunabilirim servisine sor ne kadar bu bujinin fiyatı diye senin aldığın buji o fiyatta yada o fiyata çok yakınsa orjinaldir .Ama çok ucuzsa sahtedir.Bu sadece bir teori ..
    Yetkili honda servisi Ankarada 1 tane.
    Onlarde herşey uçuk fiyat. Benden 8000 bakımı için 100 lira para istiyorlar.
    (İstanbuldaki arkadaşlar 50-70 arası diyor bu bakıma).
    Bujiyi ise 20 lira faturalandırıyorlar. Sırf oranın tekel olmasından dolayı istedikleri fiyattan fatura çekiyorlar. Bu yüzden artık bakımlar için servise gitmeye pek sıcak bakmıyorum.

Ankaranın motosiklet sanayisi sayılan Yıba çarşısında bu bujilerden 5 lira civarına bulabiliyorsunuz. Ben oradan değil Kawasaki yetkili servisi olan Ulusan motordan aldım 2 adet. Tanesi 10 liradan 20 lira verdim.

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yetkili honda servisi Ankarada 1 tane.
    Onlarde herşey uçuk fiyat. Benden 8000 bakımı için 100 lira para istiyorlar.
    (İstanbuldaki arkadaşlar 50-70 arası diyor bu bakıma).
    Bujiyi ise 20 lira faturalandırıyorlar. Sırf oranın tekel olmasından dolayı istedikleri fiyattan fatura çekiyorlar. Bu yüzden artık bakımlar için servise gitmeye pek sıcak bakmıyorum.

Ankaranın motosiklet sanayisi sayılan Yıba çarşısında bu bujilerden 5 lira civarına bulabiliyorsunuz. Ben oradan değil Kawasaki yetkili servisi olan Ulusan motordan aldım 2 adet. Tanesi 10 liradan 20 lira verdim.
    izmirde de tek servis. aynı 19 lira yazmışlar arkadaşa
    walla bir arkdaşın tavsiyesi ile tork diye bir buji aldım 4 lira çif tırnaklı 2000 km oldu bir sıkıntı yaşamadım.
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Motosikleti
    2 teker olsun da tahtadan olsun
    doğru bujiyi aldığına emin olabilirsin içini ferah tut

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Koskoca Ankara'da ve İzmir'de tek Honda servisi mi var

Bir yerden sermaye bulup Honda servisi açmak lazım direkt, parayı vururuz valla

Bildigim yada okudugum kadarıyla buji nin pulu orjinalde yerinden çıkmıyor.Vidalar gibi yapsanda.Çok zor.Çakmasında elle çıkarabiliyorsunuz.

Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koskoca Ankara'da ve İzmir'de tek Honda servisi mi var

Bir yerden sermaye bulup Honda servisi açmak lazım direkt, parayı vururuz valla
    Ne yazıkki bu bir gerçek.
    Ankarada 1 (yazıyla bir ) adet Honda yetkili servisi var.
    Yani rekabet yok ve doğal olarak tekel

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler