Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    Alıntı furkan111 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi akşamlar arkadaşlar yaklasık 3 aylık bir araştırmadan sonra gün itibariyle HONDA CBR 250R almayı kesinleştirmiş durumdayım şubat sonunda ehliyetim gelecek şubatın ilk haftaları gibide motorumu alırım heralde fakat aklımda bazı sorular var ekipmanlarla ilgili sizin tecrubelerinize dayanarak sizden kask ve ceket tavsiyesi istiyorum sizin kullandıklarınızı veya tavsiye ettiğiniz ürünleri paylaşırsanız çok sevinirim ceket için bütçem 500 tl civarı kask içinse 450tl gibi yardımlarınız için hepinize şimdiden teşekkür ediyorum
    kaskım ; http://www.hondamototal.com/?urun-1001-SUOMY-KASK-APEX-COOl-SILVER.html

montum ; http://www.ozenmotor.com.tr/REViT-APOLLO-SiYAH-KIRMIZI_157.html#0

ikisinden de çok memnunum açıkçası ;)
    '' hayat ancak ölümle yüzyüze gelince anlam kazanır. ''

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı furkan111 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi akşamlar arkadaşlar yaklasık 3 aylık bir araştırmadan sonra gün itibariyle HONDA CBR 250R almayı kesinleştirmiş durumdayım şubat sonunda ehliyetim gelecek şubatın ilk haftaları gibide motorumu alırım heralde fakat aklımda bazı sorular var ekipmanlarla ilgili sizin tecrubelerinize dayanarak sizden kask ve ceket tavsiyesi istiyorum sizin kullandıklarınızı veya tavsiye ettiğiniz ürünleri paylaşırsanız çok sevinirim ceket için bütçem 500 tl civarı kask içinse 450tl gibi yardımlarınız için hepinize şimdiden teşekkür ediyorum
    subata kadar beklerım dıyosan motor-ustbas vs herseyı kıt halınde verebılırım senın ıcın gercekten maddı olarak ıyı olur kaskı da verırım ıstıosan. trıcolor ıcın secılmıs kask var agv nın

600luge gececegım.komple degısım olur benım ıcın de

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar, ecnebi forumlarında vites düşürürken istop etme gibi bir meseleden bahsedilmiş. Eminim burada da konuşulmuştur ama 587 sayfayı okumaya epey üşendim. Bu konu çözümlendi mi? Yoksa hala devam ediyor mu?
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, ecnebi forumlarında vites düşürürken istop etme gibi bir meseleden bahsedilmiş. Eminim burada da konuşulmuştur ama 587 sayfayı okumaya epey üşendim. Bu konu çözümlendi mi? Yoksa hala devam ediyor mu?
    Evet öyle bir durum benim başımada gelmişti bir sefer cbr 250 de.Bu arada 0 akü 3 günde bitti motor dışarıda duruyor ve havalar soğuk bundan olabilirmi ?(3 gündür hiç çalıştırmadım)

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    Alıntı marefb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet öyle bir durum benim başımada gelmişti bir sefer cbr 250 de.Bu arada 0 akü 3 günde bitti motor dışarıda duruyor ve havalar soğuk bundan olabilirmi ?(3 gündür hiç çalıştırmadım)
    bnm şehir dışı okulum yüzünden 1-1.5 ay kontak açmadığım oluyo kapalı garajda yatıyo, nazar değmesin daha akü bitmedi o yüzden pek sanmam ya başka bi sorun vardır.
    '' hayat ancak ölümle yüzyüze gelince anlam kazanır. ''

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abowwww siz motorları temizliyorsunuz bende kirletmek için araziye giriyorum

Ben Endurocuyum abi racing bana gelmeyen bir motormuş bunu anladım

Geçtiğimiz aylarda BMW amcadan GS aldık test edelim diye aklıma geldi ne aletti ya
    hakanerdogan bunu beğendi.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim 2 arkadaştada motoru 3.viteste filan sürerken hareket halinde debriyaja basıldıgında bazen istop ediyor
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hakanerdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mont olarak Alpinestars TG-P Plus kullanıyorum. Aşağıdaki linktekinin aynısı;

http://www.jacketsbrand.com/alpinestars-jackets/alpinestars-t-gp-plus-air-jacket-red.html

Kask olarak da Melandri replica Nolan N62 kullanmaktayım, memnunum. Ayrıca dizlik ve eldiven de almanı öneririm.
    hocam size mont için özelden yazdım.
    Yavuz Sultan Selim Han

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09

Selam arkadaşlar ben motoru sattım. Motorumu alan kişi brandasını çekti ve motoru satıyor. İlgilenen olursa benle iribate geçin.
    avcagatay ve Aykut009 bunu beğendiler.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Motosikleti
    CBR250R
    arkadaşlar merhaba,

geçen hafta 4000 bakımına gittim Efe Honda'ya
    fatura detaylarını yazıyorum

eleman yağ filtresi 1adet 11,40
    tapa pulu 1adet 1,24
    motul 5000 mineral 4t 10w40 2lt 42,38
    temizleme spreyi 1adet 8,00
    peryodik bakım işçiliği 1,2saat 48,00

bunlar kdv'siz

1,18*111,02=131TL

sanki bana kaktırmışlar gibi hissediyorum
    sadece yağ değişimi için 131TL

üstelik dedim ki "5k 6k devirlerinde motor bağırıyo sübap ayarına bakarmısınız"
    bakmadılar

sonraki bakımları hondaya değil de başka bi ustaya yaptırsam ne farkeder?

Yağ ücretini 2 lt almışlar, kendin götürsen arta kalan yağı bir sonraki yağ değişiminde kullanırdın. Bir de tabi yağın litresi 25 TL yazılmış, internetten alsan aynı yağ 22 TL.
    Ayrıca işçilik ücreti pahalı, saati 40 TL. Benim gittiğim serviste saati 25 TL .
    Onun dışında temizleme spreyi yine gereksiz bir harcama.

İstanbul dışı servis seçeneği fazla yok ama bakımları honda servisinde yaptır, garantinin devamı için önemli.

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    arkadaşlar biraz elinizden bu işler gelirse kendinizin yapmasını öneririm..
    ilk 1000 km bakımı çok önemli, hem motorun gelecekteki ömrü için hemde garanti olayının devam etmesi için ..
    Zaten bu süre zarfında motorun fabrikasyon olarak hatalı olup olmadığı anlaşılır.. 1000 km bakımında yolunduktan sonra,
    manuel kullanım klavuzunda hangi parçanın kaç km de bir kontrol edileceği veya değişeceği yazıyor.. Bu yazılanlara uyup rutin bakımını
    kendiniz yapabilirsiniz.. Çok afaki bir durumla karşılaşmadınız sürece, bir motorun miadını doldurana kadar isteyeceği yağ, yağ filtresi, hava filtresi ve bujidir..
    Ayrıca motor aksamı (mekanik) olarak sıkıntı yaşamak istemiyorsanız ve motor ömrün uzun olsun diyorsanız redline çizgisinden 2,000 rpm maksimum devirde kullanın..
    ör; 11,000 rpm de redline giren bir motor bloğunu maksimum 9,000 rpm i geçmeden kullanınız.. saygılar

Motosikleti
    CBR250R
    garanti ne işe yarar?

mesela diyelimki yolda kaldım motor çalışmıyo
    kullanıcı hatası değil
    honda bana ne sağlıyor?

gelip motosikletimi tamir ediyor mu?
    veya motosikletimi servise çekip tamir ediyor mu?
    ve bunlardan para alıyor mu?

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı effacia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    garanti ne işe yarar?

kullanıcı hatası değil
    honda bana ne sağlıyor?

Sizin bu dediğiniz olay garantiden ziyade, yol servisi özelliği ile alakalıdır diye düşünüyorum..
    Eğer hondanın yol yardım özelliği varsa gelip yardım ederler..
    Kullanıcı hatası dışında fabrikasyon bir arıza varsa garanti devreye girer.. Hondanın servis konusunda diğer firmalardan
    10 gömlek daha üstün olduğunu görmemek imkansız..Çevremdeki arkadaşlarımın jant yamukluğunu, karbüratörünü ve diskini garantiden bir kuruş almadan değiştiklerini
    gözlerimle gördüm.. Örn ben yamahacı bir motorcuyum ama malesef ne olursa olsun garantiden değilde cepten yaptırmaları beni her zaman hayretler içinde bırakmıştır

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    garanti ne işe yarar?

kullanıcı hatası değil
    honda bana ne sağlıyor?

Garanti işe yarar.İki defa kullandım. Yolda kalma konusuna gelince 2-3 defa hondanın(yanlış hatırlamıyorsam mototal yazıyordu) ford transit gibi bir araç yoldan honda motositkleti aldı götürdü kimisndede direk yol kenarında tamir etti.Muhtemelen yolda kalınca gelir alır yaparlar sonra da garanti kapsamındamı direk ona karar verilir.Gerçi burada Andaç abi yolda kalmıştı Çanakaledeyken ama kendi dönmüştü.Fakat şartları hatırlamıyorum dönmek istemediği için honda yı mı çağırmadı yoksa çağırdı da gelmediler mi yalan olmasın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:10 ----------

arkadaşlar merhaba,

tapa pulu 1adet 1,24

bunlar kdv'siz

1,18*111,02=131TL

bakmadılar

Buradaki fiyatlar normal yağ var, yağ değişince zorunlu olan filtre ve tapa pulu var tek anlamadığım temizleme spreyi?? Dışarıda ustaya yaptırsanız tek eksiği 20tl kdv olurdu...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:15 ----------

Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ ücretini 2 lt almışlar, kendin götürsen arta kalan yağı bir sonraki yağ değişiminde kullanırdın. Bir de tabi yağın litresi 25 TL yazılmış, internetten alsan aynı yağ 22 TL.
    Ayrıca işçilik ücreti pahalı, saati 40 TL. Benim gittiğim serviste saati 25 TL .
    Onun dışında temizleme spreyi yine gereksiz bir harcama.

İstanbul dışı servis seçeneği fazla yok ama bakımları honda servisinde yaptır, garantinin devamı için önemli.
    Bildiğim kadarıyla garantinin bozulmaması için tek istenen yağı servisin değiştirmesi, ne konduğunun bilinmesi açısından.Geriye kalan zincir,balata,hava filtresi vb şeyleri hepsini kendin yapabiliyorsun yağ değişimi için servise gittiğinde de bunları teyit edip garantin devam ediyor.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    arkadaşlar merhaba,

tapa pulu 1adet 1,24

bunlar kdv'siz

1,18*111,02=131TL

bakmadılar

fiyatlar normal...bundan sonrakileri servis harici bir yer yaparsa garanti dışı kalır..

Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bildiğim kadarıyla garantinin bozulmaması için tek istenen yağı servisin değiştirmesi, ne konduğunun bilinmesi açısından.Geriye kalan zincir,balata,hava filtresi vb şeyleri hepsini kendin yapabiliyorsun yağ değişimi için servise gittiğinde de bunları teyit edip garantin devam ediyor.
    Kendi götürdüğüm yağ, servisin kendi koyduğu yağdan daha kaliteli olduğu için böyle birşey söz konusu değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:43 ----------

Zaten biliyorsun, servisin koyduğu Motul 5100'le 3 bin km sonra yağ eksiltip motor hasar aldı, garantiden değişti. 3 bin km'de sidiğe dönen yağı niye kullanmaya devam edeyim ki? Yanımda 300V veya 7100 götürüyorum. Yine aynı sorun olsa, sen yağı yanında getirdin değiştiremeyiz deseler keşke. Tüketici hakları davasıyla Japonya'dan sıfır motor getirip taktırırım , bütün bakımları tam ve zamanında çünkü.

Ayrıca gittiğim serviste ipone ve mobil var, ben motul kullanıyorum. Ellerinde olsa oradan alırdım.

arkadaşlar motor istop etmez stop eder,istop ilkokul 2-3 de oynadığımız oyundu.
    kakare, avcagatay, teocan94 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendi götürdüğüm yağ, servisin kendi koyduğu yağdan daha kaliteli olduğu için böyle birşey söz konusu değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:43 ----------

Zaten biliyorsun, servisin koyduğu Motul 5100'le 3 bin km sonra yağ eksiltip motor hasar aldı, garantiden değişti. 3 bin km'de sidiğe dönen yağı niye kullanmaya devam edeyim ki? Yanımda 300V veya 7100 götürüyorum. Yine aynı sorun olsa, sen yağı yanında getirdin değiştiremeyiz deseler keşke. Tüketici hakları davasıyla Japonya'dan sıfır motor getirip taktırırım , bütün bakımları tam ve zamanında çünkü.

Ayrıca gittiğim serviste ipone ve mobil var, ben motul kullanıyorum. Ellerinde olsa oradan alırdım.
    aynı şeyden sözediyoruz Söylemek istediğim diskiymiş, filtresiymiş kendin değiştir bakarlar ama yağı koy götür ne koyduğunu bilemezler.Yani sen kendi yağını götür görsünler onlar koysunlar...

tuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı marefb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi motoru çalıştırırken birazda gaz veriver.hatta gazı verdirip marşa bas öyle çalışır belki benimde başıma gelmişti akü zannettim ama 1 hafta yatmıştı motor ondan çalışmamış

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler