Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    sl 150 siyah
    cobalt,bazen25 geçmiş olsun. bugün kadıköyde bir servise arkadaşın jinlunu götürdük orada swort arkadaşımızla tanıştık(tanıştığımıza memnun olduk hava filtresi taktırıyordu.bu arada yarın moto gp ye gidecek olan arkadaşlar varmı? biliyosunuz biletleri dergiler ücretsiz veriyor.gelen olursa bostancı buluşma noltasında tanışırız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway sl150cc SONUNDA
    arkadaslar bizim motosikletin on takimi hala degismedi uyumlu bi motosiklet biliyomusunus bisim motosikletle hic bir motorun on takimi uyduramadik ya
    imzam yok parmak bassam olurmu

Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC
    Alıntı cobalt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhabalar yeni katılanlara ve motoruna kavusanlara hayırlı olsun allah kaza bela vermesin diyorum
    bıkacgundur foruma bakmadım kafam bulanık tı
    gecen gun gecenın 2 sınde bır kamyon arabama fena zarar vermıs zabıt falan tutuldu sikayetçı olduk durzu den ama hıc arkasına bıle bakmadan kacıp gıtmıs hayvan allahtan gurultuye kalkan komsu plakasını almıs 34 bl 5928 beyaz bmc kamyon henuz yakalanmadı gorenlerın polise ihbarı için yardımını rica ediyorum
    3 gunuk arabayı paramparca etmıs hayvan oglusu 8500 ytl lık hasar var keske uzerıne gaz dokup yaksaymıs bu kadar ıcım acımazdı
    COBALT, geçmiş olsun diyeceğim ama...' o ne be kardeşim. araban yola dik duruyor, hasara bakarsan; adam resmen kasti davranmış, böyle kaza maza olamaz, resmen kast var. veya kamyonetin şöförü herhalde zil zurna sarhoşmuş! yazık ya... o kadar para say, o parayı kazanacam diye bir tarafın çıksın, sonra hı........ biri içine etsin, inan üzüldüm. inşallah Kaskon vardır.
    Ne diyeyim; geçmiş olsun.

Alıntı chimeraby adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İşte benim motorum ve yeni sissy barı Buradan ömersun'a teşekkürlerimi sunuyorum,sağolsun çok uğraştı benim için..
    Chi, yakışmış delikanlıya yeni aksesuarı, güle güle kullan, bu arada sorması ayıptır; Sana maliyeti ne oldu? orta sehpaya alırken, tutmak için bir şeyler yapıldımı?
    [B][COLOR="Purple"]Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır. [/COLOR][/B]

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı kabuto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bizim motosikletin on takimi hala degismedi uyumlu bi motosiklet biliyomusunus bisim motosikletle hic bir motorun on takimi uyduramadik ya
    Herk diye bir marka var ithalatçısını bilmiyorum ama jantlarınız benziyor bir de onu araştır derim ben.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

balayyusuf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Superlow 883 xl ve Kymco xciting 250 ri
    COBALT o ne Allahaşkına nasıl bir adammış bu hayvan valla şimdi resimlere baktım acayip moralim bozuldu benim önceki arabanın yanındada 3 alkollü serseri satır bıçak kavga edip arabamın kaportasında 3 yarık açmış camlarınıda aşağı indirmişlerdi o gün aklıma geldi bu resimleri görünce ama üzme kendini kasko halledecektir plakası belli şerefsizin sigorta onu bulur yarın görüşelim konuşuruz biraz.
    AMACIMIZ IMKANSIZI MUMKUN, MUMKUNU KOLAY KILMAK, KOLAYINDA ZARIF VE ZEVKLI YOLLARINI BULMAKTIR.

chimeraby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Boğaçhan abi,forumdan ömer arkadaşım sağolsun mersinde yaptırdı bu sissy barı.. Burdan fiyat vermiyim bakarsın değişmiştir falan,sonra millete yanlış bilgi vermiş olmayalım..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    keeway superlight 150
    yeni gelen arkadaşlar aramıza hoşgeldiniz.

cobalt ve bazen25 geçmiş olsun arkadaşlar. Valla ne diim okurken canım sıkıldı gerçekten..

Motosikleti
    Mondial 162 MC

Keewaykolik Dostlarıma

Alıntı chimeraby adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boğaçhan abi,forumdan ömer arkadaşım sağolsun mersinde yaptırdı bu sissy barı.. Burdan fiyat vermiyim bakarsın değişmiştir falan,sonra millete yanlış bilgi vermiş olmayalım..
    Sağol chimeraby, özel'i okudum. Gündemimde olan bir kaç konu var, hallettim mi! bir şeyler düşünüyorum. Şimdilik ''izle gör'' taktiğine devam.

bazen25 kardeşim, size de geçmiş olsun, bu kadar arıza, pek bi arkadaşların başına gelmedi, seninki biraz şansızlık. alet takımını alıp motorunun sağını solunu iyice bir sıkılaman gerekecek+ İyi bir elektrikçi de veya motomax servisinde komple elektrik sistemini elden geçirtmen yararına olacaktır.
    Yıkatmayla/yıkamayla ilgili korkularında haklısın, motosiklet öyle araba yıkanır gibi yıkanmaz. bir kova su ve süngerle kendin bu işi yapabilirsin, suyu atarak veya hortumla veya basınçlı sistemle yıkamak, ancak motosiklet yapısını bilen işin ehli yer ve kişilere yaptırılacak bir işlem.
    Hem o neymiş o öyle... Motoru yıkatmak, siz, biz onları sevgiyle, zevkle kendi ellerimizle yıkamalıyız. Tembel işi, ver araba yıkayıcısı veya her kimse bu işi yapanlara, gözün gibi baktığın motorunun inceliklerini bilmeden bassın suyu. Ondan sonra gör motorun hayrını. Motorcuyum diyen vatandaş, aynen çocuk yıkar gibi kendi yıkar motorunu, kimseye emanet etmez.
    [B][COLOR="Purple"]Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır. [/COLOR][/B]

balayyusuf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Superlow 883 xl ve Kymco xciting 250 ri
    Bu motosiklet yıkama konusunda ben şöyle yapıyorum yıkamacıda jantlara basınçlı su bastırıyorum pırıl pırıl oluyorlar gerisini kendim elimle hallediyorum benim eski motor MZ idi onu bir yıkamacıda araba yıkar gibi yıkatıp sonra yolda kalmıştım ondan beridir korkarım tamamını yıkatmaktan ama jantlara özellikle arkadakine gerekli basınçlı su. Zincir arka jantı mahvediyor.
    AMACIMIZ IMKANSIZI MUMKUN, MUMKUNU KOLAY KILMAK, KOLAYINDA ZARIF VE ZEVKLI YOLLARINI BULMAKTIR.

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    Babam bu motordan almak istiyor. Nasıldır arkadaşlar bu motor? Uzun yolda bırakma ihtimali var mıdır? Sık arıza çıkarır mı? Kullanan arkadaşlardan bilgi alırsam memnun olurum. Ayrıca fiyat olarakta sıfır ve 2. el fiyatları hakkında bilgi rica edebilir miyim?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    keeway superlight 150
    Alıntı Pınarr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Babam bu motordan almak istiyor. Nasıldır arkadaşlar bu motor? Uzun yolda bırakma ihtimali var mıdır? Sık arıza çıkarır mı? Kullanan arkadaşlardan bilgi alırsam memnun olurum. Ayrıca fiyat olarakta sıfır ve 2. el fiyatları hakkında bilgi rica edebilir miyim?
    Geçmiş sayfalara bakarsanız istemediğiniz kadar kullanıcı yorumunu bulabilirsiniz.

www.sahibinden.com dan da kategorili bir şekilde aratıp fiyat hakkında bilgi edinebilirsiniz. zira 1700 ytl ye de bulursunuz 3000 ytl ye de..

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    Alıntı tanzimo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş sayfalara bakarsanız istemediğiniz kadar kullanıcı yorumunu bulabilirsiniz.

www.sahibinden.com dan da kategorili bir şekilde aratıp fiyat hakkında bilgi edinebilirsiniz. zira 1700 ytl ye de bulursunuz 3000 ytl ye de..
    Teşekkür ederim ;)
    25 karakter

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    cânım sl kullanıcıları, bir sorunum var.
    makinemden genelde memnunum. ancak bazı durumlarda boşa alınca motor duruyor.
    defalarca marşa basıp zar zor çalıştırıyorum. şunu farkettim ki yokuş aşağı gittikten sonra bu başıma geliyor (izmir'de olanlar bilir, hıfzısıhaya doğru inerkenki yokuş sonrası oluyor bu durum, 30 40 derecelik bir yokuş).
    hani, depoda pislik var, temizleyin derseniz nasıl olacak.
    şu izmir cenderesinde her türlü bakım ateş pahası. motosiklet kültürü yerleşemedi. size muhtacım

Pınarr,daha bugün ankara-beypazarı-ankara (318 km) yaptım,hatta ankara-mt olarak yaptık,3 superlight vardı grupta (bu arada grupta 20 motor,32 kişi vardı ),sana şunu söyleyebilirim ki uzun yolda bu motorla korkacak hiçbişi yok.. Ne boğulma,ne şişme.. Son hız olarak da 125 yaptım arkadaşlar,cbf150 si olan bi arkadaş ölçtü hızı (malum göstergem bozuk)! Demek ki motorun ihtiyacı olan,basabileceği bir yolmuş,malum ankarada fazla böyle yer bulamıyoruz,hep şehiriçi! Otobanda 125 i buldu.. Haberiniz ola.. Motorun kendisini bulması için mutlaka böle bi uzun yola ihtiyaç var diorum ben..

GURAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KEEWAY SÜPERLİGHT 150
    cobalt ve bazen25 dostum ikinizede büyük geçmiş olsun inşallah birdaha böyle bir durumla karşılaşmazsınız

Motosikleti
    Mondial 162 MC

A be oş gelmişsin be komet kardeş.

Alıntı komet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cânım sl kullanıcıları, bir sorunum var.
    makinemden genelde memnunum. ancak bazı durumlarda boşa alınca motor duruyor.
    defalarca marşa basıp zar zor çalıştırıyorum. şunu farkettim ki yokuş aşağı gittikten sonra bu başıma geliyor (izmir'de olanlar bilir, hıfzısıhaya doğru inerkenki yokuş sonrası oluyor bu durum, 30 40 derecelik bir yokuş).
    hani, depoda pislik var, temizleyin derseniz nasıl olacak.
    şu izmir cenderesinde her türlü bakım ateş pahası. motosiklet kültürü yerleşemedi. size muhtacım
    Komet kardeş, bahsettiğin arıza için şöyle bir yorum getirebilirim; bahsettiğiniz yokuş fazla eğimli olduğu için fren kullanarak yavaş iniyorsunuzdur muhakkak, bu durumda silindir yüzeyindeki soğutma kanal ve palleri yeteri kadar hızlı hava alıp soğuyamadığı için, motorun harareti yükselir, bu da manifoltda benzinin normalden çok fazla buharlaşmasına yol açarak, ilk boşa alma, veya rölanti devrine düşmen esnasında, motorun boğulmasına sebeb olur.
    Ne yapabilirsin; Belliki Karbüratör karışım ayarı çok açılmış. Servise uğrayıp ayarlatacaksın.
    Buradan karışım ayarı yapılmasını anlatırım anlatmasına da; henüz bir sorunum çıkmadığından ve garanti kapsamında olmasından dolayı, henüz karbüratörü parçalayıp, yapısı ve çalışma şeklini incelemedim. Yanlış bir bilgi vermek istemem.
    Unutmadan; Stop etme başına geldiğinde; kontak kapalıyken, tam gaz pozisyonunda bir 5 dakika bekle( Bu durumda gaz kelebeği veya tulumbası tam açık olduğundan; manifolt'un açık kalmasını sağlar ve Buharlaşan benzin, bu 5 dakika içinde uçar) Gazdaki elinin pozisyonunu bozmadan, kontağı aç ve marşa bas. Motor çalışacaktır. Gazı bırak, sorun halloldu.
    Bu denemeyi bir kaç defa denemene rağmen çalışmazsa; bujiyi söküp kurula, ayak marşıyla bir iki kere marş yap, 2.3 dakika bekle, bujiyi yerine takıp, normal çalıştırma işlemi yap.

Starwars-14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KEEWAY Superlight 150
    Cobalt ve Bazen25 adli ark. cok gecmis olsun ....Motoru yikama konusunda ben once tozunu aliyorum,sonra yikama ve en sonda da kurulama derken 1 saati gecmis oluyor zaman ve geriye bende kalanlar tertemiz bir motor ve bel agrisi ama deyiyor dogrusu..Birde bnm km 6400kusurlerde 6500 bakimi gelince yaptircam ama son 2-3 gundur bosta giderken motor stop ediyor ya yokustayken ya da DUMDUZ YOLDAYKEN daha once hic boyle olmuyordu birde km gostergesi hep en asagida duruyor servise goturduumde adam yapamamisti boyle sorunu olan varmi???

Motosikleti
    Suzuki SV650s

chimeraby

Teşekkür ederim bilgi için. Babam Ürgüp'e gitmeyi düşünüyo yalnız. Eğer cidden güvenilir bi makina ise yakın zamanda alacak. Eğer sizlerinde bildiği tanıdığı motorunu satan bi arkadaşınız var ise bilgi verirseniz sevinirim ;)

Alıntı Pınarr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim bilgi için. Babam Ürgüp'e gitmeyi düşünüyo yalnız. Eğer cidden güvenilir bi makina ise yakın zamanda alacak. Eğer sizlerinde bildiği tanıdığı motorunu satan bi arkadaşınız var ise bilgi verirseniz sevinirim ;)
    Walla ben güveniorum açıkçası Bu forumda ankara-adana,istanbul-bodrum,izmir-antalya ve istanbul-elazığ yapmış insanlar var bu motorla.. Bence dengi motorlar arasında yine en iyi durumda olan budur..

ii geceler arkadaşlar tekrar aranizdayim önceki sayfalarda keeway ss 250 cc lik alicam demiştim ama bu yazda elimizdekilerle idare edelim dedik haırlısı o yüzden motoru yaza hazırlamak lazim
    [COLOR="Black"][B][I][U]C.C STYLE[/U][/I][/B][/COLOR]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler