Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Shadow 750 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    speedy2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    Yağ'a bal'a verin,güzel gün geçirmişsiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    katılan herkese çok teşekkürler, çok güzel vakit geçirdim. bunu yineleyelim fazla açmadan arayı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    shadow 750 - xmax 250
    Merhaba,
    İsmim 1971 Fuat İstanbul Kartalda ikamet ediyorum Uzun zaman takibim sonrası ikinci motorum olan 2006 model 2500 km de shadow 750 motoruma kavuştum. Buradan siz değerli arkadaşlarımla fikir alışverişinde bulunarak güzel sohbetler edeceğime inanıyorum.Şu an yardımınıza ihtiyacım var acil olarak aküye ihtiyacım var hesaplı ve kullanışlı olarak nereden bulabilirim. Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim Görüşmek ümidiyle keyifli sürüşler dilerim...

Komutan1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750 2006
    Haftasonu yaklaşık 750 km yol yaptıktan sonra nihayet sağ salim Konya'ya döndüm. Son yılların en keyifli haftasonunu yaşadım. Yaptığımız organizasyona, başında, ortasında ve sonunda katılan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.
    Motorların bi araya gelmesi, motor kullanan arkadaşların hep birlikte Anıtkabir ziyareti, birlikte sürüşler ve muhteşem zevkli piknik, sohpetler, paylaşımlar....
    Bilinçli, zevk sahibi ve düzeyli insanların Motor aşkı ile bi arada olmalarının en güzel örneğini yaşadık birlikte. Hani Türk erkeğinin hiç bitmeyen askerlik anıları vardır ya, benimde anlatarak bitiremeyeceğim motorcu anılarım oldu

Benim makinama takılan görüntüler de bunlar :

Yakışıklı sürücü Emir,

Acemi motorcu ben (motoru her seferinde ters bırakmamdan belli, öğrencem ama)

Anıtparkda Muhteşem Motorlar..

Günün en keyifli anları: Mangalbaşı Muhabbetleri ve sıra sıra Shadow'lar...

Unutmadan... Mustafa! (Novablue), Eskişehir yolunda dönerken çektiğin video görüntülerini istiyorum. Lütfen...
    Umarım bu zevki başka zaman ve mekanlarda da yaşarız..
    Redmoon bunu beğendi.

novablue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 A
    Abi benim pcler ofiste olduğu için videoları yarın yükleyebileceğim. Ben de bugün motorla uğraştım. Bir türlü çalıştıramıyorum. Öndeki silindirin bujileri yine kurumlanmış, söktüm ince ince zımparalayıp temizledim, taktım motor marş basıyor ama çalışmıyor. Ön-sağ bujiyi piposuyla birlikte çıkartarak sallandırdım ve öyle marş bastım, hiç kıvılcım bile çakmıyor. Herhalde bujiye elektrik gelmiyor olsa gerek değil mi? Ya elektrik sistemimde sorun var ya da karbüratörde pis benzin var,karbüratördeki benzinin tahliyesi için vida yada vananın yerini de bulamadım. Ne yapacağımı henüz bilemiyorum. Aküyü şarja bağladım kös kös oturuyorum.

Motosikleti
    Honda Shadow VT750 2006
    Alıntı novablue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi benim pcler ofiste olduğu için videoları yarın yükleyebileceğim. Ben de bugün motorla uğraştım. Bir türlü çalıştıramıyorum. Öndeki silindirin bujileri yine kurumlanmış, söktüm ince ince zımparalayıp temizledim, taktım motor marş basıyor ama çalışmıyor. Ön-sağ bujiyi piposuyla birlikte çıkartarak sallandırdım ve öyle marş bastım, hiç kıvılcım bile çakmıyor. Herhalde bujiye elektrik gelmiyor olsa gerek değil mi? Ya elektrik sistemimde sorun var ya da karbüratörde pis benzin var,karbüratördeki benzinin tahliyesi için vida yada vananın yerini de bulamadım. Ne yapacağımı henüz bilemiyorum. Aküyü şarja bağladım kös kös oturuyorum.
    Bu anlattıklarından Osman Bey kesin bi sonuç çıkaracaktır eminim, ama sanki ateşlemede sorun var gibi. Ankara'da bunu kim çözer bilemiyorum. İçimden bi ses eninde sonunda motoru şehre sokacaksın diyor.. Yakında olsaydım benim romorkla taşırdık servise yada tamirciye. Gidişatın sonu EFE de bitecek gibi.

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    ]Bu anlattıklarından Osman Bey kesin bi sonuç çıkaracaktır eminim, ama sanki ateşlemede sorun var gibi. Ankara'da bunu kim çözer bilemiyorum. İçimden bi ses eninde sonunda motoru şehre sokacaksın diyor.. Yakında olsaydım benim romorkla taşırdık servise yada tamirciye. Gidişatın sonu EFE de bitecek gibi.[/QUOTE]

Buraya kadar ancak sizleri takip etmekle yetindim .Kiminiz yakın çevrelerden, kiminiz ise uzak mesafelerden yollara düşerek oluşturmuş olduğunuz organizasyonuz mükemmel. Hele Anıtkabır parkından sonraki anlar ise ayrı bir güzelliğin tablosu. .
    Geçirmiş olduğum ameliyatın sancıları ile henüz vedalaşamadım. Siteye göz atıp yatmak üzere iken novablue nın sorunu ve arkasından Komutan 1968 in çözüm yaratabileceğim konusundaki yorumu beni yine tetikleyip klavye başı yaptı.
    Buji piposunun çıkartılıp aşağıya sarkıtılarak marşa basılması ile oluşan ateşleme kıvılcımını görmek mümkün olmaz. Buji piposunun içine sokulan bir metal parçası örneğin yıldız tornovidayı motosıkletin şase alan bir bölgesine 0,02 mm. kadar yakınlaştırdıktan sonra marşa basılırsa kıvılcımın gelip gelmediği görülebilir. Bir de bu iş gölgede yapılmalı ki kolay görülebilsin. Bu arada marşa basarken oluşacak yüksek elektrik akımından korunulursa çarpılmamış olursunuz. Şayet hala elektrik akımı yoksa ayni marka motosikletin kablosu ile geçici olarak test ederseniz yanılmamış olursunuz. Şayet hala netice yoksa ozaman ateşleme bobini ve sırası ile dağıtım beyini falan köntrol edilmeli ki bunada işi bilen usta gerekli.
    Karburatördeki pis benzini atmak için jikleyi ve gaz kolunu tam açarak bir müdddet marşa basarsanız halletmiş olursunuz. Fakat bu arada motosikletin çalışması durumunda jikle tam açık olarak bir müddet daha çalıştıralım derseniz sekmanları ve blok yataklarını çizdirirsınız. Motorun içine akacak olan bol benzin sekman ve blok yataklarınındaki koruyucu yağlamanın etkisini ortadan kaldırdığı için tehlike oluşturur. Çalişan motoru jikleyi stop etmeyecek kadar düşürerek çalışmasına yardımcı olunmalıdır.Neticede sağlam motor yağ yakmaya ve duman yapmaya başlamış olur
    .Bu makinalar kolay kolay sorun yaratmazlar. Biraz şansızlık olmalı galiba. Size kolay gelsin.

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Bendeki Fotoğraflarıda siteye atarım demiştim buyrun...

Komutan1968 bunu beğendi.
    ANGARAJ

Redmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500
    Arkadaşlar motorumun üzerinde standart egzos var ve malum hiç sesi çıkmıyor Cobra nın aşağıdaki modelini beyeniyorum fakat bilidiğim kadarıyla fiyatı 1300Tl civarında ve kolay da bulunmuyor, ikinci el satmak isteyen, veya buna alternatif bir egzos yaptırabileceğim bir yer tavsiye edecek, ya da bu konuya herhangi bir çözüm sunabilecek birisi varsa çok makbule geçer! herkes motorumun sesi hakkında şaka yapıyor, acil egzosu açtırıp onları susturmam gerek siz nasıl bir çözüm buldunuz bu konuya?

http://www.cobrausa.com/exhaust_deta...od%20Slashdown

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Burada olsan yardım ederdim ben. Linkteki egzoslar kendi imalatımız.

VN800

http://www.youtube.com/watch?feature...&v=Ln72UmZTP7I

VN900

http://www.youtube.com/watch?feature...&v=6M1HP0OkW80

Bir de VL800 İntruder'a Egzos yaptık henüz onun videosunu çekme fırsatımız olmadı.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    CBF 500
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster

VN800

VN900

Bir de VL800 İntruder'a Egzos yaptık henüz onun videosunu çekme fırsatımız olmadı.

Sağlıcakla.
    Ben İzmitliyim aslen, arada geliyorum o tarafa hafta sonları, özelden cebini gönderebilirsen fiyat vs konularında bilgi almak istiyorum, saol cevabın için...

Motosikleti
    Honda Shadow VT750 2006
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster

VN800

VN900

Sağlıcakla.
    Merhaba,
    Shadow için maliyet nedir ? (Ortalama)

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Konu ile alakalı sizlere PM(ÖM) attım.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Honda Shadow VT750 2006
    ALACA ATLI SHADOW EKİBİ !
    Ben Konya'dan ayrılmadan bi Konya turuna ne dersiniz?
    (bir gece konaklamalı) meselaa :

2 Haziran günü Konya'ya intikal, Mevlana ziyareti, Tarihi Sille antik kenti gezisi, Konya KuleSite AVM'de 45 nci katdan Konya Manzarası kayıtları, akşam Çiğköfte Mangal Rakı, gece konaklama, 3 Haziran Pazar sabah toplu halde Brunch (Büyük Kahvaltı), küçük bir şehir turu ve saat 14 civarı Ankara'ya hareket....

Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    Alıntı Komutan1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

2 Haziran günü Konya'ya intikal, Mevlana ziyareti, Tarihi Sille antik kenti gezisi, Konya KuleSite AVM'de 45 nci katdan Konya Manzarası kayıtları, akşam Çiğköfte Mangal Rakı, gece konaklama, 3 Haziran Pazar sabah toplu halde Brunch (Büyük Kahvaltı), küçük bir şehir turu ve saat 14 civarı Ankara'ya hareket....
    Beni bile cezbetti,

Motosikleti
    Honda Shadow VT750 2006
    Alıntı speedy2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beni bile cezbetti,
    Gelme diyen yok Özer Bey

Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    Gelme diyen yok Özer Bey
    Sağolun,kısmet diyelim.

Motosikleti
    CBF 500

İlker abi ben bir Konya gezisi düşünüyordum zaten ama sen yakın zamanda gideceğim deyince kalmıştı, bence süper olur, tadından yenmez hatta Konya bizim ekip için hem yakın, hem de siz Konyayı bildiğinizden avantajlıyız bu konuda, çok ekstrem birşey çıkmadıkça ben gelirim

novablue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 A
    19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor bayramı gezisinin sonu, Eskişehir yolu:
    http://youtu.be/H1VpGpSswYc

Motosikleti
    CBF 500
    Ben yokum ama yinede video süper, elinize sağlık

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler