Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT - Hyosung Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    TAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KEEWAYsuper light150,HYOSUNG GT250
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı
    konuyu hiç saptırmadan çok direk sordum .... ingiltere fiyatlarını değilde türkiyede aynı sınıf ve aynı fiyat motordan örnek verelim burda ben şimdi sana goldwingden örnek vermedimki fiyatı ve sınıfı aynı olan honda dan örnek verdim ...canlı canlı 50 ytl ye honda ya koruma demiri taktım ...sen aynı demiri yaptırmışsın ve almak isteyen olursa fiyatı 180-200 arası diyosun bende istedimki burda mademki paylaşıyoruz bunuda paylaşalım birileri rant yapacaksa alacak olan bunu bilsin ....bilsinki o demirin ederi veya muadili 50 ytl ....

Bide ufak bi hatırlatma kromaj koruma ile üstüne boya atılarak yapılan galvanizli boru arasında çok fiyat farkı var senin pahalı dediğin örnekler kromaj...galvaniz boyama değil...
    benim taktığımda kromaj değil eğer sen ben kromaj yaptırıyorum dersen fiyat yükselecektir bu normal ama senin motora baktım seninkide kromaj değil
    Teknik konulara girilecekse detaylı bilgi vereyim.benimki kromaj değil çünkü bu motora yakışmaz fakat galvaniz de değil fırın boya.Yani kromajla aynı fiyata geliyor.kromajın fiyatı sadece 15ytl maliyetler hakkında bilgim var.bir kere yaptırdığım demirin maliyeti 50ytl den fazla tutuyor asıl para eden işcilikte ki kalitesi.Görenler çok orjinal durduğunu söylüyorlarsa demekki ortada bariz bir kalite söz konusu.Hyosung yapsa emin ol 2 katı fazla bir fiyata satar.

Hyosungun türküyedeki gv250 ve gt650 aksesuarları da ingiltere fiyatlarıyla yarışıyor.50 ytl ye satılıyor dediğin koruma demirini de biliyorum alıp da motoruma takmam açıkcası.yani ne kadar ekmek o kadar köfte.benim için kalite önemli ve ben kalitesinden emin olduğum bir ürüne hak ettiği ücreti veriririm ve bu fiyatlara bırak pahalıyı adamlar ucuz bile satıyorlar.Pahalı olduğunu düşünen gider daha ucuza daha kötü işciliği olan bir ürün yaptırır takar motoruna sonuçta alternetifler var.pahalıdır .Ben aldım gayette memnunum emsallerinin fiyatlarınıda bildiğim için kazıklanmadığımı biliyorum ve fiyatı da makul geldi.Yani bizim burda fiyatı ucuzdur pahalıdır tartışması yapmamız bir şey değiştirmeyecek.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tamer ben airbrush ustasıyım fırın kirası 30 ytl ve fırında aynı anda 50 ye yakın demire (en az) boya atmak mümkün sen böl demir başına ne kadar düşer ..zaten fırın boya olması mukavemetini arttıran bir etmen değildir..yere düştümü her ikiside çizilir..tek fark fırında yaklaşık 70-80 derecede boya daha iyi tutar..benim işim bu ..defalarca fırında boya attım ben ...
    sana tavsiyem şudur en az senin kadar konuya hakim birine denk geldin ve çıkış arıyosun ama çıkış yok ....bide kaliteden bahsetmişsin ...bu gibi materyallerde kaliteyi belirleyen kullandığın malzemenin et kalınlığıdır... buda bir standart ölçüsünde yapılır..çok kalın olmaz ağır olur çok ince olmaz korumaz ..honda yetkili servisi tarafından takılan bir malzemenin kalitesi bellidir ...ama sen bizim atölye honda yetkili servisinden daha iyidir diyorsan sen bilirsin

kromaj diyorum yanlış anlama nikelaj kaplama değil krom brudan bahsediyorum arada 15 ytl den fazla fark olur

bide demirin maliyeti 50 ytl den fazla demişsin ...merak ettim kaçlık demir kullanıyosun vede et kalınlığı kaç mm ...bi boydan kaç demir çıkıyor...bunlar elde kıvrılmaz bir tane istersen çok pahalıya olur ama makineyi ayarlayıp seri üretirsen işçilik çok düşer ...Eskiden parça olmazdı bir çok şeyi, sanayide yaptırırdık ...maliyetleri az çok bilirim ...ama iş inada binerse sana tam maliyetide çıkartırım
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

tkalfaoglu, bence sigortacınızla yeniden görüşün. Ben 10 gün önce yeni aldığın GT250'mi Koç Alianz'da kasko yaptırdım ve kapalı garaj şartı istemediler. Tek şart çalınma durumunda anahtarın motorun üstünde olmadığını ispat etmeniz. Yani iki anahtarında sizde olması. Bu da tüm taşıtlar için geçerli bir kural zaten.

TAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KEEWAYsuper light150,HYOSUNG GT250
    tamer ben airbrush ustasıyım fırın kirası 30 ytl ve fırında aynı anda 50 ye yakın demire (en az) boya atmak mümkün sen böl demir başına ne kadar düşer ..zaten fırın boya olması mukavemetini arttıran bir etmen değildir..yere düştümü her ikiside çizilir..tek fark fırında yaklaşık 70-80 derecede boya daha iyi tutar..benim işim bu ..defalarca fırında boya attım ben ...
    sana tavsiyem şudur en az senin kadar konuya hakim birine denk geldin ve çıkış arıyosun ama çıkış yok ....bide kaliteden bahsetmişsin ...bu gibi materyallerde kaliteyi belirleyen kullandığın malzemenin et kalınlığıdır... buda bir standart ölçüsünde yapılır..çok kalın olmaz ağır olur çok ince olmaz korumaz ..honda yetkili servisi tarafından takılan bir malzemenin kalitesi bellidir ...ama sen bizim atölye honda yetkili servisinden daha iyidir diyorsan sen bilirsin

kromaj diyorum yanlış anlama nikelaj kaplama değil krom brudan bahsediyorum arada 15 ytl den fazla fark olur

bide demirin maliyeti 50 ytl den fazla demişsin ...merak ettim kaçlık demir kullanıyosun vede et kalınlığı kaç mm ...bi boydan kaç demir çıkıyor...bunlar elde kıvrılmaz bir tane istersen çok pahalıya olur ama makineyi ayarlayıp seri üretirsen işçilik çok düşer ...Eskiden parça olmazdı bir çok şeyi, sanayide yaptırırdık ...maliyetleri az çok bilirim ...ama iş inada binerse sana tam maliyetide çıkartırım
    sen benimle inatlaşana kadar ara atölyeyi ustayla konuş sana güzelce izah etsin.çıkışın yolunu göstersin sanaGörmediğin bir ürün hakkında yorum yapman boş çünkü.Bu arada fiyatları ben belirlemiyorum,ben atölyenin sahibi değilİm ki sanki öyleymişim gibi konuşuyorsun.Ben ortada haklı bir kalite ve makul bir fiyat var onu savunuyorum.Sonuçta herkes sever ucuz ama kaliteli malı bide bedavaya verseler ne güzel olur du değil mi.Hyosungunda fabrika üretim maliyeti 3 milyarı geçmez senin bu mantık yürütmene göre senin bu fiyata bu motorada pahalı diyip almaman lazım ama almışsın ve kullanıyorsun.Bence bu konuyu burada kapatıyorum,yoksa uzar gider.Bu farum faydali olmak için kişisel tartışmalar için değil fiyat ortada ürün ortada herkes değerlendirip kara verme yetisine sahip.senin kararın pahalı olduğundan yanaysa sen almassın.Madem varmış 50 ytl ye yaptırırısın bi tane takarsın.

Benim diğer motorun aynalarını ve sisiybarını da ben aynı atölyede yaptırdım ve keeway forumunda yayınladım fiyatı pahalı diyenler de oldu uygun diyenlerde ama kalitesinden dolayı bir çok insan yaptırdı ve memnun kaldı ki keeway bayii bile orjinal sisybarı diye alıp sattılar yapılan ürünü.Kimileride ucuz olsun diyip bütçem ona el veriyo diyim kanuninin 30 ytl lik sissybarını taktırdı.Bu yapılanlarda yakında hyosung'un standart aksesuarları olarak satılırsa şaşma yani.

TEASER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mayıs '06
    Alıntı tkalfaoglu adlı üyeden alıntı
    Selam. Yaf COMET lafı sadece USA da mı kullanılıyor? Benimki sadece GT250R diye geçiyor "literatür" de. sanırım aynı motor sonuçta.

Ben 288 KM deyim motorumda.. Bakkala bile motorla gitmeme rağmen hala rodajdan kurtulamadım yani.

Bir arkadaş tutulmalardan falan söz etti. Ben geçenlerde 3 saat kadar kullandım, sonraki izlenimler: Boynum ve avuçlarımın içleri ağrıdı. Daha önce bisiklet yapmış birisi olarak, bu ağrıların, o kasların henüz gelişmediginden oldugunu biliyorum, ilk yarış bisikletine bindiğimde de bisiklet beni yavaş yavaş ortadan ikiye ayırmaya çalışırdı seleden itibaren Yani yavaş yavaş kaybolacak bence.

Ama bu duruşun büyük faydası da var - 1.78 boylu birisi olarak, hızlandığımda selede biraz geri kayıp eğiliyorum, ve gelen rüzgarı önemli ölçüde kesebiliyorum bu şekilde, ve çok daha dengeli oluyor.

Motordan son derece memnunum, frenleri mesela komik derecede iyi tutuyor, fazla sıkarsanız rahatlıkla üzerinden atabilir sizi. Gaz yemesi son derece lineer ve sorunsuz. Ne diyeyim, hala iyi ki Hyosung GT250R almışım diyorum. Tamam, tabi ABS olsa, injection olsa daha da iyiydi, jiklesi olmazdı, vs, ama bu paraya inanılmaz bir motor... ve millet birçok Suzuki yedek parçası bizim motora oluyormuş, mesela filtrelerimiz.

Aman dikkat - rodajında hız yapmayın, devri 6000 in altında tutun, bu ÇOK ÖNEMLİ. Rodajda daha motor çok sıkı olduğundan, normalden fazla ısınıyor, o yüzden zorlamamak lazım motoru. Kitabında anlatılmış bunlar.

Ha, case olarak, ben benzin deposu üzerine güçlü mıknatıslarıyla tutunan bir çanta aldım, çok rahat ettim, içine her bişeyi alıyor (ruhsat, cep tel, cüzdan, su şişesi falan). ve bir yerde mola verince bir saniyede çekip alıyorsunuz.
    Hmm, herhalde trafikte beklerken sakınmak lazım, herhalde geçen birisi yürütebilir aynı rahatlıkta!

Sevgiler ve iyi sürüşler herkese,
    -turgut

Selam. yakıt muslugu yok, yani otomatik - sanırım kontaga baglı?

RESERVE e almak falan luzumsuz zaten, üzerinde yakıt ibresi var zaten..

-t
    Verdiğin bilgiler için çok tşk ederim...
    [FONT="Trebuchet MS"][B][SIZE="2"][COLOR="Red"]hocusfocus[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

rezerv musluğu aslında gerekli motorlarda bu arada 45 ytl ye fullediğim depo dün bitti motor 45 ytl lik benzinle tam 301 km gitti gelelim hesaplara
    45ytl benzin = 45/3,1 = 14,51 lt
    301 km de 45 ytl yakıyosa 1 km de 0,149 oda yaklaşık 0,15 ytl yani 15 kuruş yakar
    301 km de 14,51 lt yakıyosa 100 km de 4,8 lt yakar ...

bence bu oran 250 cc çift silindirli diğer aletlerle kıyaslanınca biraz fazla gibi ama bu farkı performans olarak alıyosunuz...

hatırlatması ben 95 oktan kurşunsuz benzin kullanıyorum

kıyaslama için takip eden arkadaşlar cbf 42 ytl lik benzinle 346 km yapmıştı
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

hayatımHepyek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250 - CBF250 - yok
    lt/100km daha doğru olur sanırım zira benzine sık sık zam geliyor. bu motor gerçekten biraz fazla yakıyor. 4.8 lt neredeyse bir araba yakıtına denk. peki -bilenlere bu soru- 600cc 1000cc race motosikletler ne kadar yakıyor??

muritu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    off kararsızlık ve parasızlık :(
    rezerv musluğu aslında gerekli motorlarda bu arada 45 ytl ye fullediğim depo dün bitti motor 45 ytl lik benzinle tam 301 km gitti gelelim hesaplara
    45ytl benzin = 45/3,1 = 14,51 lt
    301 km de 45 ytl yakıyosa 1 km de 0,149 oda yaklaşık 0,15 ytl yani 15 kuruş yakar

bence bu oran 250 cc çift silindirli diğer aletlerle kıyaslanınca biraz fazla gibi ama bu farkı performans olarak alıyosunuz...

kıyaslama için takip eden arkadaşlar cbf 42 ytl lik benzinle 346 km yapmıştı
    barış, hocam yeni motorunu tekrar hayırlar kazasız belasız kullanmanı dilerim, bu arada verdiğin faydalı bilgiler için çook teşekkürler nezamandır yakıt değerlerini okumamıştım ..diğer kullanan arkadaşlardan da kendi değerlerini vermelerini beklliyorum. yalnız daha önceki 80küsür sayfada eğer silinmediyse son süpürgede, sanırım 3-3.5 litre/100 km vede 400 kmye varan menziller yazılmıştı onlar bana uygun gelmişlerdi ozamn 130 kuruş maksimum yakıyordu. senin kullanımın acaba biraz performanslımı ??

bu arada arkadaşlar aşağıdaki linke bakın;
    http://www.honda.com.tr/motosiklet/model/?model=44

görüldüğü üzere CBF 250 8 milyara yaklaşmış(benim gibi eskiler hala milyar diyorlarmı acaba ) evet -korkum bi çok insanın satın almasına önayak olup kendim hala alamamışken - acaba global motorda fiyat artışı yapacakmı..burada benden görüp yarın fiyatları değiştirirlermiş

buradan cengiz beye ve global motor satış stratejistlerine sesleniyorum, tüm saygılarımla naçizane fikrim; türkiye piasasında yeni yeni oturmaya başlamınmış bir dönemde honda gibi köklerini derine uzatmış bir firmayala fiyat yarıştırmak yanlış olabilir. yani satış servis yani satış spnrası destek olarak tam oturup kökleşmeden fiyat artışı yapmak yanlış olacaktır.umarım satışların hyosung'a kaymasını sağlayacak böyle bir fiyat farkını korur vede satışlarınızı arttırırsınız.saygıalrımla.

Türkiyemde ,hayallere ulaşmak nekadar zor nekadar güç..sırf bu dışa bağımlılık yüzünden İTÜ den mezun olup kendi fabrikamı kurduracaklar bana...
    ah bi kessem ayaklarımı yerden,kanatlanıp rüzgarla ,
    kükreyip motorla,keşfetsem dünyayı başladığı yerden[COLOR="Yellow"]***[/COLOR] [COLOR="Red"]şam piiii yonnn [/COLOR][COLOR="Yellow"]***[/COLOR]

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Yurt dışında yapılan bir anketi okuyordum da, GT250'nin ne kadar harcadığını sormuşlar.
    Çoğu kişi 60-80 MPG (galon başına kaç mil gittiği) işaretlemiş. Bu şehir+otoban karışık.

Yani,
    1 mil = 1.609344 km
    1 US gallon = 3.7854118 litre

olursa, 60 MPG = 60*1.609344 = 96.56 km/galon, böl litreye, eder 25.5087 km/litre
    digeri de:
    80 MPG = 80*1.609344 = 128.74 km/galon, yani 34.0114 km/litre

Yani,
    100 km de 2.9 litre ile 3.9 litre arasında harcamamız gerekir!

Ee, niye biz daha fazla bulduk bu anketten?

(yine USA da konuştuğum bir tamirci, GT250R nin 70MPG gibi bir harcaması olduğunu söylemişti)

* * *

Alıntı groundzero adlı üyeden alıntı
    tkalfaoglu, bence sigortacınızla yeniden görüşün. Ben 10 gün önce yeni aldığın GT250'mi Koç Alianz'da kasko yaptırdım ve kapalı garaj şartı istemediler. Tek şart çalınma durumunda anahtarın motorun üstünde olmadığını ispat etmeniz. Yani iki anahtarında sizde olması. Bu da tüm taşıtlar için geçerli bir kural zaten.
    Groundzero: Çok teşekkür ederim! Senin ruhsatında da 249CC mi yazıyor motor hacmi olarak? Bir de, nereden yaptırdın sigortanı?

-turgut
    ---
    Honda NC750S..... Honda VFR 2008... Hyosung GT250R

lautreamont - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mash adlı üyeden alıntı
    selam. bugün yeni aldığım GV250 motorumu teslim aldım. Fakat ellerinde koruma demir yokmuş. Orijinal koruma demiri nerede bulabilirim? veya nereye yaptırabilirim?

Mash Doğru maslak oto sanayiye gidiyorsun orada tornacı ayhan ustayı buluyorsun o sana koruma demiri sisy bar vs ne istersen en güselinden yapıyor
    Harleyler dahil her marka ve modele yapıyor benim GV 650 ye de özel bir model koruma demiri yaptırıyorum ona.

Vural Torna
    Ayhan VURAL
    Atatürk sanayi sit.2. Kısım
    6.sokak no:183 Maslak-ist
    0212 285 03 12
    0542 694 49 66

Motosikleti
    Fazer

merhaba,
    benim motora yeni rodaj yaptıracağım, fakat bu sürede 2 kere benzin tüketimini ölçebildim : 3,8 ve 3,9 lt/100 km. sanırım senin performanslı kullanmandan kaynaklanıyor. Rodaj sonrasındaki tüketimine tekrar bakacağım

Aceofspades - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Softail
    Merhaba Arkadaşlar,
    Bende geçtiğimiz günlerde keeway sl 150 mi sattım ve bir gv 250 alarak hyosung kullanıcıları arasına katıldım. Şu an motor 750 km.de ön diskten glen sesler ve depo göstergesinin düzgün göstermemesi dışında bir sıkıntım yok. Bunun dışında motor gerçekten çok güçlü ve seri. Aksesuar olarak sadece sissy bar aldım koruma demiri gibi diğer aksesuarlar için uygun bir alternatif arıyorum. Bu arada tkalfaoglu motoru bende koç alianz'dan sigortalattım, 249 cc olan motorları 250 cc olarak kabul ettiklerini ve kapalı mekan şartı aranmaksızın çalınmaya karşı sigortaladıklarını söylediler hatta benim bu konuda şüphelerim olduğu için poliçeye bunu ayrıca not olarak eklediler deprem ve sel hariç indirim ile 600 ytl'ye yakın bir fiyata %25 peşin kalanı 7 taksit olmak üzere sigortalattım.
    Yakıt tüketimim ise şimdilik 100 km'de 5-6 litre gibi gözüküyor rodajdan sonra düşermi bilmiyorum ama bana fazla geldi.

GV 650 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV 650
    Arkadaşlar, bu tip performaslı motorlar az yakar diye bir mantık yok eğer basılyorsa ciddi rakamlara ulaşır.Örneğin Runner 180cc 21 Hp(2T) basınca 8 Lt yakıyor.
    Kullanmış olduğum GV 650 (650 cc, 72 Hp) son Tecrübelerimle ve yapmış olduğum Km de 100 Km de Uzun yolda ve ciddi performansla 5.5 Lt yakıyor.(Ortalamam 130 Km nin altına düşmedi diyebilirim.)
    Eger normal kullansaydım belki 5 Lt civarına düşebilirdi.Yinede şehir içi kullanımda ve kullanıcıya göre değişeceği bilinmelidir. 250 cc 29 Hp lik bir motorun 4 lt civarında yakması normal gözüküyür.

Ya arkadaşlar bana kadıköy civarında bir koç alians acentesinin telefon ve adresini kim verebilir?

Aceofspades - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Softail
    Alıntı lautreamont adlı üyeden alıntı
    Ya arkadaşlar bana kadıköy civarında bir koç alians acentesinin telefon ve adresini kim verebilir?
    Selam, özel mesaj ile benim sigorta yaptırdığım acentenin bilgilrini gönderdim az önce

Buyrun arkadaşlar fotolar

Bu yanı da pek güzelmiş canım

URL=http://imageshack.us][/URL]

Ya diğer yanı

güsel ama dimi

Önden

Bu da arka plaka tesadüf oldu tamamen benimle bir ilgisi kesinlikle yok

arkadaşlar motor rodajda olduğundan hiç asılmadım ...aldığım benzin ve yaptığı yol ortada ama sizin için 2. sefer daha yapıyorum
    50 ytl benzin aldım en son azına kadar doldu bakalım bunla kaç km yapacaz..

lautreamont
    hayırlı uğurlu olsun ...eksoza bakınca aklıma direk yamaha roadstar geldi valla ne eksoz koymuş adamlar ...

Motosikleti
    Fazer
    Alıntı lautreamont adlı üyeden alıntı
    Buyrun arkadaşlar fotolar
    Maşallah pek güzelmiş... bu tarz normalde hoşuma gitmez, fakat bu motor görünümüyle insanın aklını başından alıyor, daha bugün Aygün Motor'da gördüm, yine bayıldım. izlenimlerini fırsat buldukça aktarmanı bekliyoruz

kazasız, belasız, iyi günlerde kullanasın

Motosikleti
    Aprilla Pegaso,Hyosung 250comet(satılık)
    Haftasonu 600 km yol yaptım ve 3,2 lt/100 km.benzin tükettim.
    Ortalama 80-90 arası gittim.Arasıra da 120-130'lara çıktım.
    Bence gayet makul bir değer.
    Ama şehiriçinde hele de yoğun trafikte işler değişiyor.4 lt/100 km'yi aşıyor.
    Bu arada 4bin bakım zamanı da geldi.

TheSuda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT 250 R
    Uzun Sürelik aradan sonra yeniden merhabalar arkadaşlar. Yaşadığım bunca problemden sonra 2. ayında motoruma kavuşabildim. Şuan sorunsuz çalışıyor ve yeniden global motor'a teşekkürlerimi iletmek isterim, cidden çok ilgilendiler açıkcası ben bukadar beklemiyodum. Motorun sorununu buradaki servis ile çözmiyince direk global i aradım ve hemen harekete geçtiler. Bana buraya kendi test motorlarını getirdiler ve benim motorumu tamir için aldılar. Yani motorsuz kalmadım. Ve motoru bana teslim ederken satış sonrası müdürü ve servis müdürü bizzat kapımın önüne kadar gelip motorumu teslim ettiler. E artık başka söylenecek bişey yok herhale ama benim anladığım global motor sattığı ürünün sonuna kadar arkasında arkadaşlar sakın aklınızda bir soruişareti olmasın arkamızda gerçekten sağlam bi distiribitör var.
    BİNLERCE KİLOMETRE YÜZLERCE KADIN ....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler