Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Cbf150 zincir yağı önerileri ve ne kadar sürede yağlamalıyım

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar bi arkadaşımızın yeni cbf150 si var 560 km de izmirde kullanıyor yağmurlar filan yağdı işte zinciri yağlamalı mıyız? hangi yağı kullanmalıyız ? önerilerinizi alırsak seviniriz unutmadan ne kadar sürede yağlayalım nerden anlarız gerekli olup olmadığını?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Temiz asfalt, kuru havada O-Ringsiz bir zinciri 500km'de bir yağlamak lazım. Yağmurlu havada benim tavsiyem haftada bir-iki defa yağlamak, ayda bir de komple temizleyip yağlamak olur.

hangi yağ peki

Motosikleti
    Motosiklet mağazalarından sprey zincir yağı alabilirsin. Ben Castrol kullanıyorum, gayet iyi. Eğer yakınında mağaza yoksa (ki olmaması imkansız), çok kalın motor yağı kullan; ancak motor yağı kullanmak çok daha sık yağlama gerektiriyor.

işte netten bir tane önerir misiniz?

halepli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha cygnus l
    ben her 2 bin kilometrede mecburi motor yağını değiştiroyorum değişen kirli eski yağı bir kaba ayırıyıp zinciri fırçadan yağlıyorum honda servisinde bir arkadaş tavsiye etmişdi ama özel olarak zincir yağları satılıyor

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı rapidhacker5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte netten bir tane önerir misiniz?
    Çok kaliteli bi ürün. http://shop.wurth.com.tr/araciniz-ic...gl-sprey-400ml

Buda temizleme castrol'un : http://www.praktiker.com.tr/motor-ya...mizleme/201826

halepli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha cygnus l
    kuru havada her 200-300 km bi yağla ama yağmurlu havalarda süreceksen 2 haftada bir yağlamanı tavsiyemdir

Motosikleti
    Cbr 125 R
    2 depoda bir olarak müşeterilerimi tavsiye ediyorum.Fakat yağlama öncesi ön çeker dişlisi dahil bütün zinciri balata spreyi ve Mite olarak tanımlanmış olan yağ sökücü ile zincir üzerindeki eski yağ kalıntılarından temizledikten sonra sprey uygulamasnı yapmanızı öneririm. Sıkıntılı yağlı bir iştir fakat uygulama sonrası motorunda daha stabil bir sürüş yakalar ve ön ve arka çeker dişlilerinin bozulmamasını sağlarsın

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önerilen yağ mükemmel. Zaten açıklamaları var. Çok güçlü tutunma özelliğinden dolayı zincirin en hızlı dönüş aşamasında bile çevreye siçrama yapmadan zincir üzerinde kaldığı için en iyi randimanı bu yağdan alırsınız. Motosikletler ve çeşitli imalat makınaları, fabrikalardaki zincir sistemlerinde kullanılan çok verimli bir yağdır.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    benim motorda zincir muhafazası var. 1000 km de bir hem motorumun yağını değiştiriyorum hemde zincirini yağlıyorum. Zincrimi çıkan yag la yağlıyorum. Zincir muhafazan yok sanırım. 500 km de bir yağlamanı tavsiye ederim...

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Al kardeşim , ben hep bu siteden alıyorum ve en ucuz burada

http://www.ozenticaret.com.tr/asp/pr...-Racing-400-Ml
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Al kardeşim , ben hep bu siteden alıyorum ve en ucuz burada

http://www.ozenticaret.com.tr/asp/pr...-Racing-400-Ml
    bu yağ mı yoksa temizleyici sprey mi? birde wurtün sitesine güvenebilir miyiz?

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı rapidhacker5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu yağ mı yoksa temizleyici sprey mi? birde wurtün sitesine güvenebilir miyiz?
    Güvenebilirsin ben sitesinden aldım.

Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güvenebilirsin ben sitesinden aldım.
    önce würth mü castrol mü mantıken castrol gibi ama emin olalım

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Arkadaşım ben 90 numara dişli yağı kullanıyorum ve memnunum (litresi 4 tl idi yanlış hatırlamıyorsam ). Tabi würüt veya castrol gibi yapışkan değil ama gerekde yok okadar para vermeye. sanayilerden açık 90 numara dişli yağı kolayca bulabilirsin ve çokta ucuza mâl olur.
    Ben ilk önce gazyağı( benzin , mazot,tiner demiyorum ) ve küçük bir fırçayla zinciri güzelce temizliyorum. Daha sonra gazyağını (litresi 4 TL idi ) kuruladıktan sonra , 90 numara dişli yağını bi yağdanlık ( ben hırdavatçılardan 5 TL ye aldım ) yardımıyla zincirimi güzelce yağlıyorum. Bu uygulamayı aşağı yukarı 300 km de bir yapmaya çalışıyorum. Tabi yağmurlu havalarda daha sık yapmakta fayda var. Her 2-3 yağlamada bir ön dişli kapağını söküyorum ve her yerini güzelce temizliyorum. Tabi ben birazda bu işlerle uğraşmayı sevdiğim için zahmetli gelmiyo pek
    Uzun yolculuklara çıkacak olursan ozaman bir tane castrol vs...ile zincirini yağlaman daha kolay ve pratik olur diye düşünüyorum.
    Unutmadan ; zincir bakımı çok önemli birşey, yolda kırılan kopan bir zincir hayatımıza bile mâl olabilir o yüzden dikkat...
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

Motosikleti
    Alıntı cesur509 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım ben 90 numara dişli yağı kullanıyorum ve memnunum (litresi 4 tl idi yanlış hatırlamıyorsam ). Tabi würüt veya castrol gibi yapışkan değil ama gerekde yok okadar para vermeye. sanayilerden açık 90 numara dişli yağı kolayca bulabilirsin ve çokta ucuza mâl olur.
    Ben ilk önce gazyağı( benzin , mazot,tiner demiyorum ) ve küçük bir fırçayla zinciri güzelce temizliyorum. Daha sonra gazyağını (litresi 4 TL idi ) kuruladıktan sonra , 90 numara dişli yağını bi yağdanlık ( ben hırdavatçılardan 5 TL ye aldım ) yardımıyla zincirimi güzelce yağlıyorum. Bu uygulamayı aşağı yukarı 300 km de bir yapmaya çalışıyorum. Tabi yağmurlu havalarda daha sık yapmakta fayda var. Her 2-3 yağlamada bir ön dişli kapağını söküyorum ve her yerini güzelce temizliyorum. Tabi ben birazda bu işlerle uğraşmayı sevdiğim için zahmetli gelmiyo pek
    Uzun yolculuklara çıkacak olursan ozaman bir tane castrol vs...ile zincirini yağlaman daha kolay ve pratik olur diye düşünüyorum.
    Unutmadan ; zincir bakımı çok önemli birşey, yolda kırılan kopan bir zincir hayatımıza bile mâl olabilir o yüzden dikkat...
    Mükemmel bir cevap

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    Ben MODACAR dan İtalyan zincir yağlayıcı aldım. kuvvetli gresli memnunum.
    Orhan KÖNİ

bi tane würth alalım rahat olalım zincir temizleme kullanmasak olur mu?

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mükemmel bir cevap
    Teşekkürler
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)