Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dudullu-Ümraniye Civarında Tamirci

Motovento
    REKLAM ALANI
    RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Ön fren sorunu yüzünden uzakta olan servise gidemiyorum. Bu bahsettiğim yerlerde bildiğiniz biryer varsa Allah rızası için söyleyin. Kaldım ortalıkta.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferhatdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache
    dostum hala bir gelişme yokmu yani sertleşme kullanman lazım dedim ama illa tamirci diyosan (beni dinlersen aynı sorunu bende yaşadım aradan 1 kaç gün sonra tepki veriyo bende cok sasırdım bu duruma ama gerçek bu

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Dudullu da iki tane usta var,biri ademyavuz üzerinde.Ben ona gitmiştim ama işte ismi gelmiyor aklıma..Usta bulamazsan mesaj at bana,bu aralar uğrayacağım dudulluya götürürüm seni.
    Kolpa Adamları

Motosikleti
    sonunda yaptırdım. usta benim yaptığımın aynısını yaptı, 5 dakikada halletti ama niyeyse ben 2 saatte yapamadım. ilk kez motorumu tamir edemedim, yıkıma uğradım resmen neyse bi dahada hidrolikle filan uğraşmam

Alıntı ferhatdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum hala bir gelişme yokmu yani sertleşme kullanman lazım dedim ama illa tamirci diyosan (beni dinlersen aynı sorunu bende yaşadım aradan 1 kaç gün sonra tepki veriyo bende cok sasırdım bu duruma ama gerçek bu
    fren boştaydı resmen, azcık tutsa tamam dicektim doğru işlem yapıyorum diye.

Alıntı motocycleboyreigns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dudullu da iki tane usta var,biri ademyavuz üzerinde.Ben ona gitmiştim ama işte ismi gelmiyor aklıma..Usta bulamazsan mesaj at bana,bu aralar uğrayacağım dudulluya götürürüm seni.
    usta usta gezdim, hepsimi kazma olur yahu. en sonuncusu yüzüme bakan ilk kişiydi. bu usta tayfası çok para kazanıyo heralde ki gelen müşteriyi eşek yerine koyuyolar.

hatta bugünkü serüvenimi yaziyim sırayla
    ilk olarak adem yavuzdaki (belki aynı yerden bahsediyosundur) ito ilköğretimin karşı sokağındaki yere gittim. sabah ilk oraya gitmiştim, içinde çok hava var yarım saat-bir saatte anca alırız havayı dedi, bende olayı bilmediğimden tamam dedim ama acelem olduğundan o an beklemedim sonra getiriyim dedim ve işimi hallettikten sonra tekrar gittim. usta birisiyle muhabbet halindeydi, zahmet edip yüzüme bakmadı bile, ne zamana hallolur dedim, motoru bırakıcaksın şimdi işim var dedi, o zaman sonra getiriyim ne zaman getiriyim dedim, sırayla alıyorum öyle olmaz dedi, iyi bırakiyim ne zamana hallolur dedim, cevap yok, yaklaşık bi zaman söylede ona göre bırakiyim dedim, sallamaz bi tavırla bilmiyorum sırayla bakıyorum işte dedi, hiçbirşey söylemeden çıktım geldim eve. nası bir yer anlamadım. bundan önce bir kere daha gitmiştim ve muamele birebir aynıydı, milletle muhabbet ederken işim var sonra bakarız demişti. sinir olup geri dönmüştüm, şimdi görüyorumki sürekli aynı muamele devam ediyor. iş ahlakı denen birşey yok. neyse buna sinir olup eve geldim ve bu başlığı açtım. fazla beklemeden arabaya atlayıp sağda solda tamirci ariyim dedim. ıhlamurkuyuya çıktım.otobüs ana caddesinde b,i motorcu gördüm, içeride bi eleman var (geniş aileyi izliyorsanız, koyu bilallerin dükkanında sürekli bilgisayar başında duran bir çocuk var, kafayı kaldırmıyor hiç hani, aynı ondan bi tipe denk geldik.) kafayı hiç kaldırmıyor bilgisayardan, senmi bakıyosun diyorum hayır diyor, usta yokmu diyorum, yok diyor, ne zaman gelir diyorum bilmiyorum diyor. burda başka tamirci varmı diyorum, YOK diyor. aynen geri çıkıyorum söylene söylene. arabaya atlayıp 50 metre gitmeden bi tamirci daha. az önceki eleman yok demişti bide, neyse. bu yerdeki adamda aynı, kafayı kaldırmıyor hiç, ağzından kerpetenle laf alıyoruz, durum böyle böyle yaparmısın, ses yok, tekrar ediyoruz 3. seferde getir bakarız diyor, kaça yaparsın diyoruz, ses yok, bilmem kaçıncı seferde 10 kağıt diyor. 5 dakikalık iş ve sıfır maliyet ve 10tl istiyor.
    hadi güleryüzü bıraktık bi suratımıza baksa tamam diyicez, zaten 2 gündür uğraşıyorum ama yok. hepsi anlaşmış gibi adamı eşek yerine koyuyolar. işin garibi bu millet para kazanmak istemiyomu yahu, çokmu zenginler yada kendilerini çok geliştirmişlerde diğer insanları küçükmü görüyolar. benim o adamlara göre maddi düzeyimde, eğitim düzeyimde katkat iyidir ama bir önceki adamdan nasıl muamele görürsem göriyim bir sonrakide gayet kibar konuşuyorum, az daha kassam sizli bizliye dönecek olay ama yok. onuda geçtim buraya motorunu götürenler bu muameleye nasıl katlanıyor yahu, hem paramı vericem hem eşek yerine konulucam. paranla rezil olmak bu işte.
    bu kendine usta diyen adamlarda haklı olabilir. müşteri geliyor, düştü kucağımıza deniyor, eşek yerine konuluyor ama müşteri ses çıkarmıyor, parasını veriyor, 2 gün sonra yine ayrı yere geri dönüyor.
    daha yazıcağım bin türlü şey var ama neyse. olayın sonuna geliyim. ümraniye oto sanayiye gittim, orda ergün usta demişlerdi sanırım, onunda dükkanına gittim ama kapalıydı. sonra ümraniye mondiale gittim, adam gözümün içine baktı, ne para konuştum nede ne zaman bitere getirdim olayı. kısacası, dedim sorun bu, al yap. ustada sağolsun gayet ilgilendi, 5 dakika sürmeden halletti, hatta direksiyonun üst kapağı açıktı, onuda gerek olmamasına rağmen takmak istedi, gerek yok dedim teşekkür ettim. borcumuz ne kadar dedik, bişeler ver işte dedi, 5tl verdik bilmiyorum azmı oldu ama 10 kağıt isteseydide ses çıkarmazdım. (15 isteseydi çıkarırdım)

durum bu. çok uzun oldu. bitiriyim burda, fena doldum çünkü.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

ferhatdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonunda yaptırdım. usta benim yaptığımın aynısını yaptı, 5 dakikada halletti ama niyeyse ben 2 saatte yapamadım. ilk kez motorumu tamir edemedim, yıkıma uğradım resmen neyse bi dahada hidrolikle filan uğraşmam

fren boştaydı resmen, azcık tutsa tamam dicektim doğru işlem yapıyorum diye.

usta usta gezdim, hepsimi kazma olur yahu. en sonuncusu yüzüme bakan ilk kişiydi. bu usta tayfası çok para kazanıyo heralde ki gelen müşteriyi eşek yerine koyuyolar.

hatta bugünkü serüvenimi yaziyim sırayla
    ilk olarak adem yavuzdaki (belki aynı yerden bahsediyosundur) ito ilköğretimin karşı sokağındaki yere gittim. sabah ilk oraya gitmiştim, içinde çok hava var yarım saat-bir saatte anca alırız havayı dedi, bende olayı bilmediğimden tamam dedim ama acelem olduğundan o an beklemedim sonra getiriyim dedim ve işimi hallettikten sonra tekrar gittim. usta birisiyle muhabbet halindeydi, zahmet edip yüzüme bakmadı bile, ne zamana hallolur dedim, motoru bırakıcaksın şimdi işim var dedi, o zaman sonra getiriyim ne zaman getiriyim dedim, sırayla alıyorum öyle olmaz dedi, iyi bırakiyim ne zamana hallolur dedim, cevap yok, yaklaşık bi zaman söylede ona göre bırakiyim dedim, sallamaz bi tavırla bilmiyorum sırayla bakıyorum işte dedi, hiçbirşey söylemeden çıktım geldim eve. nası bir yer anlamadım. bundan önce bir kere daha gitmiştim ve muamele birebir aynıydı, milletle muhabbet ederken işim var sonra bakarız demişti. sinir olup geri dönmüştüm, şimdi görüyorumki sürekli aynı muamele devam ediyor. iş ahlakı denen birşey yok. neyse buna sinir olup eve geldim ve bu başlığı açtım. fazla beklemeden arabaya atlayıp sağda solda tamirci ariyim dedim. ıhlamurkuyuya çıktım.otobüs ana caddesinde b,i motorcu gördüm, içeride bi eleman var (geniş aileyi izliyorsanız, koyu bilallerin dükkanında sürekli bilgisayar başında duran bir çocuk var, kafayı kaldırmıyor hiç hani, aynı ondan bi tipe denk geldik.) kafayı hiç kaldırmıyor bilgisayardan, senmi bakıyosun diyorum hayır diyor, usta yokmu diyorum, yok diyor, ne zaman gelir diyorum bilmiyorum diyor. burda başka tamirci varmı diyorum, YOK diyor. aynen geri çıkıyorum söylene söylene. arabaya atlayıp 50 metre gitmeden bi tamirci daha. az önceki eleman yok demişti bide, neyse. bu yerdeki adamda aynı, kafayı kaldırmıyor hiç, ağzından kerpetenle laf alıyoruz, durum böyle böyle yaparmısın, ses yok, tekrar ediyoruz 3. seferde getir bakarız diyor, kaça yaparsın diyoruz, ses yok, bilmem kaçıncı seferde 10 kağıt diyor. 5 dakikalık iş ve sıfır maliyet ve 10tl istiyor.
    hadi güleryüzü bıraktık bi suratımıza baksa tamam diyicez, zaten 2 gündür uğraşıyorum ama yok. hepsi anlaşmış gibi adamı eşek yerine koyuyolar. işin garibi bu millet para kazanmak istemiyomu yahu, çokmu zenginler yada kendilerini çok geliştirmişlerde diğer insanları küçükmü görüyolar. benim o adamlara göre maddi düzeyimde, eğitim düzeyimde katkat iyidir ama bir önceki adamdan nasıl muamele görürsem göriyim bir sonrakide gayet kibar konuşuyorum, az daha kassam sizli bizliye dönecek olay ama yok. onuda geçtim buraya motorunu götürenler bu muameleye nasıl katlanıyor yahu, hem paramı vericem hem eşek yerine konulucam. paranla rezil olmak bu işte.
    bu kendine usta diyen adamlarda haklı olabilir. müşteri geliyor, düştü kucağımıza deniyor, eşek yerine konuluyor ama müşteri ses çıkarmıyor, parasını veriyor, 2 gün sonra yine ayrı yere geri dönüyor.
    daha yazıcağım bin türlü şey var ama neyse. olayın sonuna geliyim. ümraniye oto sanayiye gittim, orda ergün usta demişlerdi sanırım, onunda dükkanına gittim ama kapalıydı. sonra ümraniye mondiale gittim, adam gözümün içine baktı, ne para konuştum nede ne zaman bitere getirdim olayı. kısacası, dedim sorun bu, al yap. ustada sağolsun gayet ilgilendi, 5 dakika sürmeden halletti, hatta direksiyonun üst kapağı açıktı, onuda gerek olmamasına rağmen takmak istedi, gerek yok dedim teşekkür ettim. borcumuz ne kadar dedik, bişeler ver işte dedi, 5tl verdik bilmiyorum azmı oldu ama 10 kağıt isteseydide ses çıkarmazdım. (15 isteseydi çıkarırdım)

bu yazdıklarından eminim bolca var amma ıyıleride vardır ?

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Nato yolundayım, yakınsan bi bakalım. Parça lazım olmaz ise tamir edebilirim .

Yazmıştım ki siteyi öğleden beri okumadığım aklıma geldi ve yazılanları okuyayım dedim. Neyse ki halletmişsin, geçmiş olsun
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    geçmiş olsun RunemagicK sorunu halledebilmene sevindim
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    ümraniye sanayi sitesindeki ergün usta iyidir, hoştur,usta adamdır

fakat ufak motorlara tanıdık olmadığı sürece bakmıyor.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Dediğin yerde bir usta var,apartmanın en altı 5 mt lik bir oyuğa açmış dükkanı.Motorlar dışarda duruyor adam iki motoru aynı anda alamıyor içeri :D
    Önünde hep jawa durur hatta.

Ortalık motor ustası dolu;motoru götürecek yer bulamıyoruz.Uyuz uyuz herifler.Gerçi anlıyorsun da herifi;müşterisi de insan değil çünkü.Motor getirenlerin çoğu ucuzcu,sekman dağıtmış motoru getiriyor 20 milyona olur mu diyor.Ustalar da bunlarla muhattap olmuyor.Adam gibi gelirsen bu sefer de sınıf uçurumu var,senden çekiniyor,pis zengin diye küçümsüyor veya kazıklamaya çalışıyor.
    Kolpa Adamları

Motosikleti
    Alıntı ferhatdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu yazdıklarından eminim bolca var amma ıyıleride vardır ?
    var tabi. bu son gittiğim ümraniye mondial iyiydi, hatta sevpada iyidir (uzak olduğu için bugün gidemedim oraya). işçilik olayını ayrı tutuyorum, kimisi beğenir kimisi beğenmez, müşteriye davranışıda görecelidir tabi ama en azından konuşurken bi cevap ver, bir suratına bak yahu. böyle adamların işçiliği süper olsa ne olur, bedava olsa gitmem yeminle. frensiz 20km yol yaparım bugünkü gibi yinede gitmem.

Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nato yolundayım, yakınsan bi bakalım. Parça lazım olmaz ise tamir edebilirim .

Yazmıştım ki siteyi öğleden beri okumadığım aklıma geldi ve yazılanları okuyayım dedim. Neyse ki halletmişsin, geçmiş olsun
    sağol . nato yolunada yakınım. çayırönü durağını biliyosan oralardayım işte. yakında birinin olması iyi, yardım lazım olursa bir mesaj uzağındayım

Alıntı kuyucadısı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun RunemagicK sorunu halledebilmene sevindim
    teşekkürler

Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ümraniye sanayi sitesindeki ergün usta iyidir, hoştur,usta adamdır

fakat ufak motorlara tanıdık olmadığı sürece bakmıyor.
    10-15 dakika beklemiştim kapısında, hatta telefon etti orda yan dükkandan biri ama telini açmadı. neyseki gelmemiş, bu motora bakmam deseydi o sinirle bayramlık ağzımı açar, oto sanayi esnafının dayağınıda yerdim

Alıntı motocycleboyreigns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğin yerde bir usta var,apartmanın en altı 5 mt lik bir oyuğa açmış dükkanı.Motorlar dışarda duruyor adam iki motoru aynı anda alamıyor içeri :D
    Önünde hep jawa durur hatta.

Ortalık motor ustası dolu;motoru götürecek yer bulamıyoruz.Uyuz uyuz herifler.Gerçi anlıyorsun da herifi;müşterisi de insan değil çünkü.Motor getirenlerin çoğu ucuzcu,sekman dağıtmış motoru getiriyor 20 milyona olur mu diyor.Ustalar da bunlarla muhattap olmuyor.Adam gibi gelirsen bu sefer de sınıf uçurumu var,senden çekiniyor,pis zengin diye küçümsüyor veya kazıklamaya çalışıyor.
    en son sinirimi bozan adam dışarıda tamir ediyodu motoru, orasıni diyosun heral dükkanı gördümmü görmedimmi hatırlamıyorum bile o kadar küçük demekki

aslında usta bile derken bi garip oluyorum. usta işinin ehli adam olmalıdır ama önce adam olmalıdır.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Regal Raptor
    yorumları sonuna kadar okudum ama şuna dikkat ettim yorum yapan arkadaşlar olsun okunuyu okuyup geçen arkadaşlar olsun hiç kimse anadolu yakasında adam gibi bir motor tamircisi önermemiş yani işimiz düşmüş olsa senin çektiğin sıkıntıların aynısını bizde çekecez gibi geliyor bana

Motosikleti
    Alıntı KurtÇobanı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yorumları sonuna kadar okudum ama şuna dikkat ettim yorum yapan arkadaşlar olsun okunuyu okuyup geçen arkadaşlar olsun hiç kimse anadolu yakasında adam gibi bir motor tamircisi önermemiş yani işimiz düşmüş olsa senin çektiğin sıkıntıların aynısını bizde çekecez gibi geliyor bana
    valla öyle. ama sevpa iyidir, mümkün oldukça oraya gitmeye çalışıyorum. bugün gittiğim ümraniye-mondialde iyiydi ama ilk kez gittim. umarım sonradan kazmalık yapmazlar.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

speedygogo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 & CBF 600
    nurdoğan usta vardı ümraniye'de ondan bahsediyorsun sanırım. bende geçen sene mondial varken ona götürüyordum. orası iyidir. hem fiyatları ucuz hem de ilgililer.

tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya işe ümraniyedeki mondial zaten Nurdoğan usta.
    Nurdoğan usta işte eskidir, motorları iyi bilir, yanında çalışan Cumali usta var oda ustadır ama tabi Nurdaoğan usta gibi olmaz. Cumali arkadaşım sayılır, motorum olmasa şayet yine gider selamımı veririm.

Yalnız 14 aydır ZAT ımı aldım, işlk yağ yakıyor diye full motor değişti 280tl verdim, 2 ay geçmedi, motordan ses geldi eksantirik zinciri vs bişiler dediler, marş motoru yağ o ve arka lastik hepsine 250 verdim. Aradan bizaman geçti, aynı motoru bahsettiğim mahalle motorcusuna yaptırdım, bikaç parçası değişti, 250tl de ona verdim. Aradan 1 ay geçti, ümraniye mondiale gittim cumartesi günü yağı değiştik 15tl ye, nerdeyse hiç gezmedim eve gittim, ertesi gün sabah çıktım, askerden izne gelen eski iş arkadaşımla şile yoluna çıktık, 5 km kala motor koptu içi darmadağan oldu, 100tl verip nakliye ile dudulluya motorcuma getirdik. 510tl masraf çıktı. 1 gün önce yağ değişilmesine rağmen motor yağsızlıktan kitlenmiş.

Açıkçası neredeyse hangi mahalle motorcusuna gidersen it hemen hemen hepsi eğer başı kalabalıksa umursamaz sizi. Hal hatır sahibi olanlar hariç.

Cemil meriçteki motorcuda artık arkadşım sayılır tabi iş değişiyor nazımız geçiyor ama tanımadık yere gidince olay yine aynı, bekle dur sus

Açıkçası AŞAĞI DUDULLU CEMİL MERİÇ MAHALLESİ ne yakın olan varsa benim motorcuyu yinede tavsiye ederim, hem tanışlık olur...

ÜMRANİYE MONDİAL'e giderseniz motorunuzla ilgilenir, çünkü servistir, mahalle motorcusu değildir, dur bekle olayı olmaz.

Motosikleti
    Regal Raptor
    çok fena parçalanmışsın sende :S

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)