Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

MT Üyelerinin Karşılaştığı Üzücü Durum!

Motovento
    REKLAM ALANI

Bugün konsere gitmek için Kütahya MT'yi karşıladık ve şehir içinde trafiği etkilemeyen bir mağaza otoparkında birkaç dk mola verip konser alanına gitmeyi planlıyorduk!

Bay ve Bayanların bulunduğu grupta oldukça fazla motosiklet vardı. Ve gayet sessiz sakin bir şekilde muhabbet ediyorduk! Zaten akrobasi veya artistik hareketleri destekleyen bir grup değiliz.

Birkaç dk sonra ; 3 adet motosikletli trafik polisi geldi. Motorlarını parkettiler ve üçü de (hiç abartmıyorum) kovboy şeklinde yanımıza yaklaştı.
    Aralarından en uyanığı (ki Eskişehir'de herkes tanır!) öne çıktı ve " Lafa nerden başlıyım? " diyerek sözüne başladı. (Sanki kabahatli çocuğu azarlar gibi bir tavrı vardı.)

" Vatandaştan sürekli ihbar aldıklarını , yarış motorlarının burada sürekli gezdiğini , vatandaşın rahatsız olduğunu..." bahsettiler.
    Bize birer suçlu gibi davranarak ; " Siz ne kadar çabuk giderseniz ; biz de o kadar erken evimize gidecez..." diyerek sözlerine devam ettiler...

Ayrıca ; diğer ekiplerin bizi görürse sorgusuz suhalsiz olarak toplayacağını da hatırlattılar!

Kütahya MT ve Eskişehir MT 'nin hemen her üyesi oradaydı ve bunlara herkes şahittir.
    Kesinlikle abartma yapmadım. Ayrıca aşağılama ve kötüleme yapmıyorum. Bize yapılan davranışı sizlerle paylaşmak istedim!

Eskişehir'in durumu da Gaziantep kadar vahim. Polisin , motoru ; trafikte bir engel olarak görmesi ve her motora mutlaka ceza yazması , trafikten men etmesi , desteklenemez bir durum .....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    İnsan olmak zor zanaat.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Motosikleti
    inşallah gt 250 r olacak
    bunları şikayet edecek biryer yok mu? kendilerini teksasta sanmışlar galiba

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam üzücü bişi olmus, tam konsere giderken şen ve heyecanlı bi sekilde. Ancak elle tutulur bi hata yapmadıgınıs sürece lafta kalır bu kelimeler, göz dağı vermekten oteye gitmes sende biliyosundur bunu. Rahat olup devam edicektinis, ayıp etmis memur. Ayıpların insanı uniformalıda coktur zannımca.
    Comfirmation Bias

siyahlimuzin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T - I
    evet arkadaşlar olay aynen böyle gerçekleşmiştir
    ortada ne var ne yok söylemeden kullanılan cümle "Lafa nereden başlayayım?"
    insanlar kütahyadan misafirimiz olarak gelmişler. eskişehir polisine açıklama yapmak zorunda değiller ki
    neyse ki olayın sonunda sanki bize anlayışlı davranıyormuş gibi
    hadi dağılın bakın ceza yazmıyorum der gibi
    başka polis olsa maf olmuştunuz der gibi
    caddelerde fink atmayın der gibi
    davranıp yanımızdan uzaklaştılar
    tamam onlarda görevlerini yapıyorlar ama karşılarında serseriler yok

Evet bizde hiç birşey olmamış gibi davrandık ve yolumuza devam ettik!

Ama nereye kadar?

Bulunduğumuz yerde "1 asayiş ekibi , 3 trafik ekibi " vardı. Biz gitmeden dağılmadılar!

songokhu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı viper_1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz ne kadar çabuk giderseniz ; biz de o kadar erken evimize gidecez..."[/U] diyerek sözlerine devam ettiler...

Ayrıca ; diğer ekiplerin bizi görürse sorgusuz suhalsiz olarak toplayacağını da hatırlattılar!

O zaman sokaga cikmayinda, poliste isini evinden yapsin.

Savciliga polis tarafindan tehdit edildigini (muhakkak yaz) iceren -yukarida tehdit iceren soylem var- ve ayrica polisin tavri yuzunden ruh sagliginin bozuldugunu, arac kullanirken bahsi gecen polis yuzunden dikkat dagilimi yasadigini vs iceren dilekce yaz.

Tehdit yuzunden savcilik ifadesini belki alabilir ama sistem icisleri bak.liginin izniyle sorusturma acilmasidir. (sanirim).

Kanunen ne gerekiyorsa yap fazlasina gerek yok, muhakkak sonuc cikar
    ÇÖKMEDİKÇE ÜSTÜMÜZE MAVİ GÖK GÖÇMEDİKÇE BASTIĞIMIZ TOPRAK TÜRK OĞLU TÜRK'ÜZ BİZ ATATÜRK'ÇÜYÜZ

Motosikleti
    inşallah gt 250 r olacak
    Alıntı songokhu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman sokaga cikmayinda, poliste isini evinden yapsin.

Savciliga polis tarafindan tehdit edildigini (muhakkak yaz) iceren -yukarida tehdit iceren soylem var- ve ayrica polisin tavri yuzunden ruh sagliginin bozuldugunu, arac kullanirken bahsi gecen polis yuzunden dikkat dagilimi yasadigini vs iceren dilekce yaz.

Tehdit yuzunden savcilik ifadesini belki alabilir ama sistem icisleri bak.liginin izniyle sorusturma acilmasidir. (sanirim).

Kanunen ne gerekiyorsa yap fazlasina gerek yok, muhakkak sonuc cikar

bencede bu şekilde yapmalısınız.bir iki şahitde gösterirsen çok daha kolay sonuca ulaşırsın

Motosikleti
    suzuki vz 800
    size gene iyi bana manisada yolda alkollü yürüyorum (dikkat edin taşıtlı deilim yürüyorum sdece diye 52 ytl ceza kestiler.. ya böle şeleri duydukça çok sinir oluyorum hepsine (ki babam polistir) geçmiş olsun diyorum ve keşke biraz asilik yapsaydınız diyorum her zaman kuraldır öle tipler genelde kendilerini savunanlara karşı bi şey yapamazlar ne kadar diş göserirseniz o kdar pısarlar.. e diyeceksin o zaman sen neden ceza yedin gerçekten çok sarhoştum uğraşcak halim yoktu

DuRo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YMH ViraGo 250
    Polis olan arkadaşlar varsa aramızda kusura bakmasınlar fakat maalesef ben bu yaşıma kadar ancak bir elin parmağını geçmeyecek kadar POLİS görebildim.

Sanırım diğer polis zannettiklerim üniforma arkasına saklanmış (buraya bir sıfat koyup tepki çekmek istemiyorum) kabadayılardı.

İhtiyara yürekten katılıyorum: İnsan Olmak Zor Zanaat...

İlla ; trafikte tanıdığımız mı olması lazım!
    İlla ; polise " Rozet numaranı aldım yürü git lan!" mı demek lazım...

Efendice yaklaşsalar anlatsalar ; biz neden efendi gibi dinlemeyelim....

Motosikleti
    Keeway SuperLight 150 CC
    arkadaşlar içimizde konmu gereği sorunlarımızı devlet buyuğu olmaya çalışan ve seçim mevsiminde isteyerek dinlemek zorunda olanlara açıklamalı ve çözüm üretilmeli biz turkiyenin zencilerimiyiz anlamıyorum herkes halinden şikayetçi ama kalıcı çözüm üretmek zor benim ailemde iki tane polis var elbette her mesleğin kendine has sorunluları oluyo ama çözüm böylesi bölgsel uğraşlar değil olayı kökünden çözmektir yokmu aramızda hal analtabilecek bir yiğit yada ne yapılması gerekiyosa yapalım yureklerimizi koyalım ama surekli zenci muamelesi görmeyelim derim ben.

toronaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya 150 t-1 ( siyah) 2006
    MÜHÜR KİMDEYSE SÜLEYMAN ODUR =Üniforma ve silah kimdeyse kabadayı odur

tabi ki bu sözüm tüm üniformalılar için değil sadece kendisine bu tavrı yakıştırıp böyle davrananlar için...
    Eskişehirli bir motosiklet tutkununun dönüp dolaşıp geleceği yer: MTN tükanıdır.:cat:

Motosikleti
    CBF 250
    çok ilginç yaa,İzmir'de o gün beni trafikçiler durdurdu.Motorcu gel bakalım diye teee sol şeride çıktı aldı beni.Evraklar falan aldı,ekipmanı da görünce aferin dedi(hehehhehee çocuk gibi sevindim haa bi de 5 pekiyi verse olacaktı hani)neyse işte polis düzgün davranıyor burda ama Eskişehirdeki durum üzücü bir durum.e üzülüyor insan bunları görünce.Sinirlenmek yok yola devaaaam...
    :pr::pr::pr:

birazblues - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251
    valla benden senden çok görmedim duro, inan yani..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    Arkadaşlar başınıza gelen olaya üzüldüm. Ancak eğer gerçekten ihbar var ise polisin yaptığı hareket yasalar çerçevesinde bir hareket.

Ayrıca gördüğüm kadarıyla size herhangi bir hakaret vs. edilmemiş ve polisler de motosikletli polisler. Bu tür durumda "buyrun sohbetimize sizde katılın yorulmuşsunuzdur işiniz de zor" gibi bir yaklaşım sergileyerek yumuşakça davranılmalıdır. İnatlaşmanın da manası yok.

Anlatıldığı üzere ortada şikayet edilecek bir durum bulunmuyor. Sizinle ilgisi olmayabilir ancak o bölgede gerçekten de motorla rahatsız edici davranışlarda bulunanlar oluyor da olabilir. Bilemiyorum tabii, bunu siz de bilemezsiniz.

Örneğin izmir'de; eğer kask takmazsanız ve anormal davranışlar sergilerseniz bir motosiklet kullanıcısı olarak hiç şansınız yok. Anında gidersiniz... Ancak kaskınız ve belgeleriniz tamam ise ve güzel bir biçimde motor kullanıyorsanız polisler gerçekten çok nazik ve anlayışlı davranırlar. Bu yöreden yöreye değişebilir tabii . Ancak motor kullanıcılarına karşı toplumda ciddi bir önyargı olduğu da bir gerçek maalesef. Bu aksi davranışların doğruluğunu göstermediği gibi, bu realiteyi de kabul etmemek akılsızlık olur kanaatindeyim.

Toplantı ve Yürüyüşleri düzenleyen kanun ve yönetmeliklere göre, belli sayıda insanın bir arada yürümesi bile (82 darbecilerinin hazırladıkları kanun) yasadışı kabul edilir ve mensupları tevkif edilir. Kaldı ki 10-15 kişilik motosiklet grupları, polis tarafından direkt olarak bu kanuna muhalefet ettiği gerekçesi ile sorgusuz bir biçimde toplanabilir. Bundan emin olunuz.
    Peki ne yapacağız ?
    Polislerimize daha yumuşak, daha sevecen ve daha anlayışlı (itişip kakışmaya inatlaşmaya girmeden) davranış sergileyeceğiz. Tatlı dil yılanı bile deliğinden çıkarır unutmayınız.

Sözlerimi lütfen dikkatli bir şekilde okuyup irdeleyiniz ve lütfen sadece cevap vermiş olmak için cevap vermeyiniz. Çünkü bu konuda tartışmaya girmek istemem hiçbiriniz ile.
    Kimseye nasıl davranacağını öğretecek konumda değilim. Kesinlikle böylebir niyetim olamaz zaten. Ancak benim söylediğim hareket tarzı benimsenirse, hem yasal mevzuata daha uygun davranılmış olur, hemde daha problemsiz ve hoş vakit geçirilmiş olur.

Sevgi ve saygılarımla

Motosikleti
    tiger 250
    ben polisleri bi sewmedim ya... bizim için oldukları söyleniyor arkkadaşlarımda mevcut ama bilmiyorum sewmedim...
    [CENTER][B][I][COLOR="Navy"]only god will judge me...[/COLOR][/I][/B] ::pala:: [COLOR="DarkRed"][B][I]06 BB 6703 [/I][/B] [/COLOR] [COLOR="Black"][B][I]BlacK_HawK[/I][/B][/COLOR][/CENTER]

songokhu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı xnode adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Toplantı ve Yürüyüşleri düzenleyen kanun ve yönetmeliklere göre, belli sayıda insanın bir arada yürümesi bile (82 darbecilerinin hazırladıkları kanun) yasadışı kabul edilir ve mensupları tevkif edilir. Kaldı ki 10-15 kişilik motosiklet grupları, polis tarafından direkt olarak bu kanuna muhalefet ettiği gerekçesi ile sorgusuz bir biçimde toplanabilir. Bundan emin olunuz.
    O zaman bogaz koprusu uzerindeki 3000 kisilik arac gruplarini ne yapmali?
    Dusunsenize polis "ne isiniz var hemserim bu kadar arac kopru uzerinde tekmisiniz örgütmüsünüz" dedigini

Suc isleyene gereken cezaya raziyizda gerisi bayiyor beni
    ÇÖKMEDİKÇE ÜSTÜMÜZE MAVİ GÖK GÖÇMEDİKÇE BASTIĞIMIZ TOPRAK TÜRK OĞLU TÜRK'ÜZ BİZ ATATÜRK'ÇÜYÜZ

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    valla uzucu bir olay ben bole bir tiplemeyle bir kac kez karşılaştım. ( daha çok iyileriyle ). anlaşmak ve konuşmak zor zanat bu tıplerle. allah iyileriyle karşılaştırsın.

e-rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Magna 250
    Arkadaslar bu isler kitabina uydurmakla, suyuna gitmekle olmaz. Polisin varlik sebebi halka hizmettir ve sahip oldugu yetkileri 'hakkinda sikayet olsa bile' vatandasa kotu davranmak icin almadigini surekli hatirlamak zorundadir. Bu yetkiler kimseyi dokunulmaz, ustun, ayricalikli kilmaz, hata yapiyorsa elestirilir. Yukarida bahsedilen tutumu siradan biri gosterseydi eminim farkli tepkiler alirdi, insanlarin o an bunu sineye cekmesi sirf bulasmamak icin. Bu yuzden bir devlet memurunun keyfiyetle isi yoktur, onu alttan almak sadece o an pacayi kurtarmamizi saglayabilir ama Turkiye'de artik kimse polisten mudurden memurdan korkarak yasamak istemiyor. Umarim artik o darbeci yasalari da tamamen ortadan kalkar ve Turk insani da memleketinde memurun (sadece polis icin degil butun devlet kurumlarinda) onceliginin hizmet vermek oldugu gunleri gorur.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)