Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Cafe Racer yapmak istiyorum yardımcı olabilir misiniz ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar Cafe Racer motor yapmak istiyorum. Bu konuda pek bir bilgim yok. Muhtemelen parçaları temin edip bir ustaya teslim edeceğim. Ancak hangi motor bunun için daha uygun olur ve hangi parçalar gerekli olur, nereden temin edilebilir bunun hakkında bir fikrim yok. Benzin deposu, sele, far, gidon ve tekerlekler dışında ekstra parçaya ihtiyaç duyacak mıyım ? Bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum. Bütçe: Regal 150 motorumu satacağım. 6 Bin liranın altında yapabilirim. (İkamet adresim İzmir. Yaptırabileceğim bir yer var mı ?)

Kafamda ki modelleri görsel olarak yükledim

Tşkrler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    dostum yapılmışları satılıyor. malum sitede honda cg 125 ler var cafe racer. güzel çalışmalar da var.

yok illa kendim yapıcam dersen önce bir motor bulman lazım. son yüklediğin resim honda cg 125. ucuz bir tane bulup çalışmaya başlayabilirsin.

ilk resim 75 cb 550. bu motordan bulabilmen imkansız. (neredeyse) o yüzden oalbilecek başka modellere bakman lazım.

bajaj boxer ile deneyebilirsin. forumda daha önce yapmış bir arkadaş vardı. güzel de olmuştu. yeni de motor başını ağrıtmaz.

tavsiyem eski motor alırken tek silindir cg tiplere bakman. diğer eski motorlar parça konusunda çok sıkıntı çıkarır. ama cg nin parçasını kuruyemişçide bile bulabilirsin.

ama tabi tek silindir 90 ların motorlarında balansör felan yok. titresimden böbrek taşı felan kalmaz onu da bilmiş ol. uğraşacak vaktin varsa kendin çok rahatlıkla yapabilirsin. büyün istediğin parçalar mevcut.

ustaya vereyim o yapsın dersen kesin custom bir iş olacağı için astarı yüzünden pahalıya çıkacaktır.

ben 91 model cg 125 yapmıştım. keyifli iş. evet gören sorar eder ama zor eski motorla uğraşmak. yine de şevkini kırmayayım. çok eğlenceli. hele ki kendin yapacaksan tadından yenmez.

yine sormak istediğin birşeyler olursa yardımcı olmaya çalışalım.

kolay gelsin.

Honda cg 125 ile ilk projeni yapabilirsin ebay de parçalarıda var deposudur falan

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bajaj boxer modelini inceleyebilirsiniz

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    En son koyduğun fotoğraftakini yapmak en kolay olanı. Çin malı cg alıyorsun sele ve altındakileri söküyorsun. Ön çamurluk,far ve km saati vs sökü yeni far taktırıyorsun yeni sele vs ufak tefek işleri var

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    üstad, bu fotodakiler scrambler'e daha çok benziyor..
    hazır satılan arora'nın bir modeli var.

Motosikleti
    Café Racer

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Başkan senin ilacin belli reçeteyi yaziyorum. Rp. 251 MZ olmaz olmaz deme..oyle yakşakli olurki dadindan yenmez...

Motosikleti
    mondial r3xi evo
    Kardeşim sen bunlara bakma cafe racer dediğin en az bi 400 cc olur öyle altı söküp far takmakla olmaz kesip biçmesi hesap kitap gerektirir motorun dengesini bozarsın yoksa. Eski honda motosikletleri kullanılıyor genelde ismi şu an aklıma gelmiyor en hoş görüntü 4 silindirde oluyor yada boxır motor bloğu da hoş durur bmw nin r60 r80 gibi eski modelleri var onlara bak. Uğraşmak istemiyorsan yamaha nin sr 400 adında bir modeli var çok hoş bir model bakabilirsin. İllede yapicam diyorsan custom işi yapan bir atölyeye git fikir al fiyat çıkar konuşmaya para almıyorlar sonuçta.

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Hocam, BANA KALIRSA bu is oyle ustaya teslim etmekle olmaz. Kendi elinizden geliyor ise kendiniz yapacaksiniz. En azindan elinizden geldigi yere kadar. Icinde emegimin olmadigi cafe racer benim icin bayiden alinmis normal tarzda bie motosiklet ile ayndir. Emeginiz olmali, teriniz akmali. Elleriniz yaglanmali. Bitince BEN YAPTIM demelisiniz. Sahsen cafe racerde eger saside islem yapilacaksa hic kimseye guvenmem.sizin 6 cm atacaginiz kaynagi günumüz ustalari 3 cm atabilir.
    Eger yaparsaniz ortaya cikacak fistigi gormek isterim. Cafe racerlar cok havali.
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    cafe racer yaptırılmaz, yapılır. felsefesi budur

daha önce yaptığım bir kaç çalışmayı buraya ekleyeyim, aydın'a bir gün gelirsen uzun uzun konuşur seni yönlendiririm. illa yardım istersen, aydın'da benim bahçemde yaparız motosikletini.

Aşağıdaki gördüğün fotoğraftaki 3 motosiklet de benim çalışmam.

GT250rAlanya bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial r3xi evo
    Kardeş bunlar cafe racer mı

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı zangiff adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş bunlar cafe racer mı
    senin rx3 enduro mu?

şaka bi yana, mavi olan hariç diğerleri tam cafe racer sayılmaz ama cafe racer'ın katı katı kuralları yoktur. "aha böyle olacak" falan diye. sadece düşük bi gidon ve hafif bi şasi olur. daha hızlı gitmek için. lâkin daha hızlı gitme derdi yok eskisi gibi yarışlarda yok. o tarz kesip biçip cafe racer diyoruz işte. valla kural koyan cafe racer önderi görmedim ben henüz.

Bu siyah amerikan bobber değil mi

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:37 ----------

Benim sana tavsiye edebileceğim ve ısrar edebileceğim tek motor bajaj boxerdir ama istersen houjue 135cc bi bak isterim bu motorda suziki banditin düşük cc lisi cgden de çok güzel cıkıyor

aokuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF280 mod
    cbf 250, yamaha rx115, yamaha rx135 ve forumdaki yazan diğer arkadaşların de yazdığı gibi cg modelleri.
    1- km göstergesini komple atacaksın yuvarlak tek bir adet koyacaksın, sadelik esas olmalı.
    2- cbf250 üzerinde çalışırsan depoyu değiştirecek yazdığım diğer 3 modelden birisinin depoyu uyduracaksın, diğer modelleri kullanırsan gerek kalmaz.
    3- ön ve arka çamurlukları değiştirip krom kaplama kısa tip olanlardan takacaksın, veya komple kaldırıp atacaksın.
    4- oturma selesini tek kişilik bir sele ile değiştireceksin.
    5- far yuvarlak tipte olmalı, stop ve sinyalleri de yapmak istediğin modelin ruhuna uygun modeller ile değiştireceksin.
    6- egsoz da değişiklikler yapman gerekebilir,
    7- gidonu alçaltman gerekir.
    8- korumaları grenajları komple sökeceksin. çıplaklık ve sadelik amaç olan.
    9- hava filtresini değiştirmen gerekebilir, komple karbüratör ayarların değişecek, akü beyin ve diğer ıvır zıvırı bir yerlere kutu yapıp sıkıştırman gerekli.

bu iş kendi elinden geliyor ise başlanacak bir iş, hobi olarak görmeli , acele etmemeli, her parça için teker teker fiyat model araştırması yapmalısın.
    eğer motora binmekten hoşlanıyorsan mayıs - eylül ayları arasında projeye başlama, binmeye vakit bulamazsın, en uygun vakit kışın.
    kendin yapmayacaksan başkasının zevkine eyvallah demek zorunda kalırsın, adam dükkanın da uygun parça beklemez , kolaydan ne temin ederse yapar bitirir, hem pahalı hem basit zevksiz iş olur.
    kolay iş değil yavaş yürümesi gereken maliyetli bir süreç . seçeceğin motor oturduğun yer görgüsüne ve senin karekterini yansıtacağı için bunlara uygun olmalı .

Cafe racer gurubu varmı

Hayati01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cf moto 150nk.simdi spada anton 200cc.2017 model.
    Alıntı diablof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum yapılmışları satılıyor. malum sitede honda cg 125 ler var cafe racer. güzel çalışmalar da var.

yok illa kendim yapıcam dersen önce bir motor bulman lazım. son yüklediğin resim honda cg 125. ucuz bir tane bulup çalışmaya başlayabilirsin.

ilk resim 75 cb 550. bu motordan bulabilmen imkansız. (neredeyse) o yüzden oalbilecek başka modellere bakman lazım.

bajaj boxer ile deneyebilirsin. forumda daha önce yapmış bir arkadaş vardı. güzel de olmuştu. yeni de motor başını ağrıtmaz.

tavsiyem eski motor alırken tek silindir cg tiplere bakman. diğer eski motorlar parça konusunda çok sıkıntı çıkarır. ama cg nin parçasını kuruyemişçide bile bulabilirsin.

ama tabi tek silindir 90 ların motorlarında balansör felan yok. titresimden böbrek taşı felan kalmaz onu da bilmiş ol. uğraşacak vaktin varsa kendin çok rahatlıkla yapabilirsin. büyün istediğin parçalar mevcut.

ustaya vereyim o yapsın dersen kesin custom bir iş olacağı için astarı yüzünden pahalıya çıkacaktır.

ben 91 model cg 125 yapmıştım. keyifli iş. evet gören sorar eder ama zor eski motorla uğraşmak. yine de şevkini kırmayayım. çok eğlenceli. hele ki kendin yapacaksan tadından yenmez.

yine sormak istediğin birşeyler olursa yardımcı olmaya çalışalım.

kolay gelsin.
    Selam küba çıta 180r gold modelinde balansor var arkadaşımıza bunuda önerebiliriz bence.

Motosikleti
    Artık Yok...
    ucuz yollu en güzel cafe racer eski mz lerden oluyor .. bulabilirsen bisan roadstar ilede üç beş cafe racera çevrişmişini gödüm iki tanesi efsane güzel olmuşdu v motor çok şık duruyordu.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Uğraşalım uğraşalım, böyle daha zevkli oluyor. Görsel olarak daha iyi olmayabilir belki, belki de daha iyi olur bilinmez ama kullanırken vereceği keyif bambaşka olacaktır. Zevkinize özel bir motosiklet. Her bir civatası somunu kablosu elinizden geçmiş. Bambaşka bir lezzet.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)