Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kaskın Raf Ömrü Hakkında Hakem Heyetine Verilebilecek Yazı İhtiyacı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2014 FAZER8 ABS
    Motomax'ten 2013 yılı Haziran ayında 500tl ödeyerek Scorpion Exo1000 model bir kask satın aldım.
    Aldıktan kısa bir süre sonra kaskın altındaki lastikler kendiliğinden açıldı.
    Götürdüm ve değiştirdiler.
    Aynı sorun henüz 1 yıl geçmemesine rağmen yeni kaskda da tekrarlandı.
    Ayrıca kaskların raf ömrünün 5 yıl olduğunu, 5 yıl sonrasında koruyuculuk özelliklerini kaybettiğini öğrendiğimde, kaskın üretim yılına baktım. bana değişimde verilen kaskın üretim tarihinin 06/2008 olduğunu gördüm. Yani raf ömrü dolmuş kaskı, hiçbir uyarı olmaksızın, benim can güvenliğimi hiçe sayarak bana verdiler.
    Alt taraflarındaki lastikleri tamamen açılmış olan kaskımı Motomax'e tekrar götürerek, kaskımın iade alınmasını yada raf ömrü dolmamış, sağlam bir bir kask ile değiştirilmesini 07/06/2014 tarihinde talep ettim.
    Değişim yada iade olmayacağını bugün telefon ile bildirdiler.

Tüketici hakem heyeti için yukarıdaki yazıyı yazdım ve imzaladım. Yarın da fatura, fotoğraf ıslak imzalı dilekçemi vereceğim.

dosyanın içine referans gösterebileceğim teknik bir yazı da koymak istiyorum. internette bu konuda yazılar var fakat hakem heyetine sunulabilecek şekilde değil.

bu konuda yardımcı olabilecek arkadaş varsa çok sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ugurcan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX-R 600
    bu konuda resmi yazı verebilecek resmi bir kurum olması gerekiyor, yoksa x birinin yazmış olduğu yazılar geçerli olmaz... bir diğer yöntem de iş mahkemeye kadar giderse bilirkişi raporu istenir... ancak bildiğim kadarıyla motosiklet konusunda yetkili resmi kurum TMF... onun da böyle bir durum için yazı vereceğini sanmam... tüketiciler olarak raf ömrü üzerinde ibare olarak yazılması kanunen zorunlu OLMAYAN ürünler alırken BİZ dikkatli olmalıyız. İnşallah değişimi yaparlar, takipteyim...
    Keşke bununla ilgili bir kanun falan çıksa da kasklara da raf ömrü yazma zorunluluğu gelse...
    nietzsche bunu beğendi.

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    tüketici heyetine gitmeden önce o ilçede sürecin ne kadar olacağını sorun isterseniz

çankaya kaymakamlığının tüketici hakem heyetinde cep telefonları için 1-1.5 yıl sürüyor sonuçlanması
    bir de eski kaskı teslim almamış olmanız istenebilir
    nietzsche bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 FAZER8 ABS
    Alıntı umurcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tüketici heyetine gitmeden önce o ilçede sürecin ne kadar olacağını sorun isterseniz

çankaya kaymakamlığının tüketici hakem heyetinde cep telefonları için 1-1.5 yıl sürüyor sonuçlanması
    bir de eski kaskı teslim almamış olmanız istenebilir
    eski kaskı teslim almadım. orada duruyor. ne kadar süreceğide çok önemli değil. Nolan marka bir kask aldım kendime. aslında iade almaları benim için daha iyi olur.
    Kararlı olan her şey, şartlara rağmen doğar...

Nietzsche

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun kaskı almadan önce üretim tarihine bakmak aklınıza gelmedi herhalde

Motosikleti
    2014 FAZER8 ABS
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun kaskı almadan önce üretim tarihine bakmak aklınıza gelmedi herhalde
    bilseydim öyle bir raf ömrü olduğunu bakardım mutlaka.

Nietzsche

Motosikleti
    2014 FAZER8 ABS
    Önce şikayetvar'dan yazdım. sonuç çıkmadı.

bugün itibariyle hakem heyeti dilekçemi kabul etti. bakalım sonuç ne olacak?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Kaskın raf ömrünün hakem heyetini ilgilendirmesi için ürünün kılavuzunda bunun belirtilmiş olması gerekli.Eğer firma bununla ilgili bir uyarı yazmamışsa bu 5 yıl ömür olayının resmiyeti yoktur.
    Ama hakem heyeti en ufak bir hakta bile ürünün iadesi noktasına kadar en iyi titizlikle tüketiciyi haklı çıkartacak kararlar veren bir kurum.
    Size en yakın tüketici hakem heyetine faturanız ile giderseniz orda size nasıl dilekçe yazmanız hakkında bilgi verirler.(Sizi haklı çıkartmaya yönelik ufak ipucular vereceklerdir)
    nietzsche bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 FAZER8 ABS
    Alıntı Janne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskın raf ömrünün hakem heyetini ilgilendirmesi için ürünün kılavuzunda bunun belirtilmiş olması gerekli.Eğer firma bununla ilgili bir uyarı yazmamışsa bu 5 yıl ömür olayının resmiyeti yoktur.
    Ama hakem heyeti en ufak bir hakta bile ürünün iadesi noktasına kadar en iyi titizlikle tüketiciyi haklı çıkartacak kararlar veren bir kurum.
    Size en yakın tüketici hakem heyetine faturanız ile giderseniz orda size nasıl dilekçe yazmanız hakkında bilgi verirler.(Sizi haklı çıkartmaya yönelik ufak ipucular vereceklerdir)
    fatura ve fotoğraflar ile bugün gittim. kendi yazdığım dilekçeme baktılar. birkaç kişiye sordular, kabul edebilir miyiz, edemezmiyiz diye. Sonra durumu anlatınca kabul ettiler dilekçemi.

etrafta dilekçe yazan yerler vardı, 100-200 tl arası dilekçe yazmak için alıyorlar. görevliler oraya yazdırmamı isteseydi ödeyecektim.

Nietzsche

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Okuma yazma bilen herkes yazar o dilekçeyi, kafayı yemiş onlar sanırım
    Sonuçlanınca bilgilendirirsin bizide.

motokovic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    verse verse tmf verir gibime geliyor

Motosikleti
    CBR 250R
    Arkadaşlar kaskın raf ömrü üretim tarihi neresinde yazıyor?
    No matter how bad your day is

Your bike will always make you feel better.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    vay be motomaxdeki cesarete bak...müşteriyi açıkca keriz yerine koymaktır bu...

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    motomaxtan alınan eldivenler kasklar disk kilitleri herşey patlıyor =) yüzde 70 + yüzde 50 indirim! yani üzerine para veriyoruzz! garajj evettt eldiven 1.000 tl! yanlış duymadınız :D yahu şu firmanin ismini duyunca alerji yapar oldu, siz gidip 6 senelik kask satın alıyorsunuz. umarım paranızı çatır çatır geri alırsınız
    ilkadam bunu beğendi.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Adamlar neden bu kadar indirim yapiyorlar zannediyorsunuz.
    ellerindeki eski tarihli urunlerin stogunu tuketmek icin .
    Vizör parasina kask veriyorlar neredeyse

hacı bu memlekette kedileri canlı canlı kesen insanları göz göre göre saldılar. Yapcak birşey yok çünkü bu konuda bir yasa yok. Bende indirimden kask almıştım merakta ettim. Neden kırmızı rengi 750 lirayken mavisi 500 lira diye. Şuanda dikişler atıyor kaskta tahminimce tarihi eski kask. Yapcak birşey yok herkes herkesi becererek para kazanıyor memlekette uyanık olcaz.

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    Motomax kınıyorum bu sitede sürekli reklam ver.Mont termal içlik almıştım artık güvenim kalmadı müşteriye bu şekil davran olmaz.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Yanlış biliyorsam düzeltin beni,

**Kaskta raf ömrü, yapımında fiberglass kullanılan kasklar için değil mi,

**Plastik kasklar ve carbonfiber kasklarda da böyle limitler var mı,

Eğer varsa tüketici haklarının en sağlam olduğu ülke olan ABD de 8 yıllık carbonfiber kaskları nasıl satabiliyorlar? Bu olayı biri bana netleştirebilir mi? 10 tane kaskım var ve arada 8 senelik olanını taktıklarım var..

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sanırım sıkıştırma oranı yüksek asbent madde kullanınca bu garanti süresi uzuyor. Ben motorun koltugundan düşünce 2 ye ayrılan kask biliyorum.turkiyede hersey olur

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı nietzsche adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motomax'ten 2013 yılı Haziran ayında 500tl ödeyerek Scorpion Exo1000 model bir kask satın aldım.
    Aldıktan kısa bir süre sonra kaskın altındaki lastikler kendiliğinden açıldı.
    Götürdüm ve değiştirdiler.
    Aynı sorun henüz 1 yıl geçmemesine rağmen yeni kaskda da tekrarlandı.
    Ayrıca kaskların raf ömrünün 5 yıl olduğunu, 5 yıl sonrasında koruyuculuk özelliklerini kaybettiğini öğrendiğimde, kaskın üretim yılına baktım. bana değişimde verilen kaskın üretim tarihinin 06/2008 olduğunu gördüm. Yani raf ömrü dolmuş kaskı, hiçbir uyarı olmaksızın, benim can güvenliğimi hiçe sayarak bana verdiler.
    Alt taraflarındaki lastikleri tamamen açılmış olan kaskımı Motomax'e tekrar götürerek, kaskımın iade alınmasını yada raf ömrü dolmamış, sağlam bir bir kask ile değiştirilmesini 07/06/2014 tarihinde talep ettim.
    Değişim yada iade olmayacağını bugün telefon ile bildirdiler.

Tüketici hakem heyeti için yukarıdaki yazıyı yazdım ve imzaladım. Yarın da fatura, fotoğraf ıslak imzalı dilekçemi vereceğim.

dosyanın içine referans gösterebileceğim teknik bir yazı da koymak istiyorum. internette bu konuda yazılar var fakat hakem heyetine sunulabilecek şekilde değil.

bu konuda yardımcı olabilecek arkadaş varsa çok sevinirim.
    Sonuc nedir

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)