Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cb125e'me Motor&Zincir Yağı önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    I3luee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    Arkadaşlar konuda tecrübesi olanlardan bilgi bekliyorum motorun uzun ömürlü ve performans açısından hangi marka ve model motor yağı ve zincir yağı kullanmalıyım şimdiden teşekkür ederim.ş
    motorcu dediğin zeki çevik ve ahlaklı olmalı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

valla alanya servisi tum motorlarin zincirine bildigimiz yag sürüyor sivi makine yagi :D

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150-2022 HondaGL1800-2023 PCX
    opetin çok amaclı gress yagı var koyu yeşil lacivertimsi ince bi yağ tavsiye ederim sıfır zincir sesi

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Gres yagı kalın ve yapısken bir yagdır, cok fazla toz,toprak, kum toplar. ve beraberinde erkenden dişli ve zincir aşınması olusur.

Sprey yaglayıcılar en iyisi, ama olmadı ince motor yağıda olur
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

benm arka jant yapis yapis sagolsun bastilar gresi :D

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    honda da en sevdiğim şeylerden biri yağ markasını seçebiliyorsun

en iyisi castrol dur herzaman için
    ama ekonomik olsun dersen repsol yağlar çok idealdir

zincir yağı içinde hondada repsol spreyler satılıyor tüm hepside piyasada neyse ordada o fiyat .kazıklama olmuyo (en azından bizim bayide öyleydi)

herzaman kullandığım yağ ise 10 /40 dır
    önceden 15/50 miydi ne repsol yağ koyuyolardı performansta az düşüklüğü vardı
    Mustafa Kemal Atatürk

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Bu konularda bende çok titizim ve çok araştırdım, cb125e candır diyerek bildiğim kadarıyla eklemek istedim, güzel ve faydalı bi konu;

5 lt 30 TL / 17 lt 75 TL (5 lt almak için 5 TL ye kimyasal bidonu da almak zorunda kalıyorsun yoksa 25 TL )

Çoğu motosiklet marka ve modelinin kullanım kılavuzunda temizlik için önerilen "Kerosen" O Ring lere en az zararı (%12 zararlı) verdiği ıspatlanmış en doğru ve en etkili temizlik malzemesidir.

Tuzla tersane bölgesi ve karaköyde bulunabiliyor. Ben karaköyden aldım, sanırım petrokimyaydı dükkanın adı (kabataş tarafından perşembe pazarına doğru girdiğinde ilk ışıkları geçtiğinde soldaki ilk sokakta)

Bulamazsan sırasıyla az zarar verenler Gazyağı ( %20 zararlı), Würth ,Motul v.b (%32 zararlı) markaların zincir temizlemek için ürettikleri sprey temizleyiciler.Bu üçünden biri kolaylıkla bulunuyor.

cb125e başlığında da paylaştığım üzere satış fiyatı 44.50 TL toplu almış olup elindekileri satan arkadaşlardan 29.50 TL ye temin edilebiliyor.

Dünyadaki en iddalı kimyasal bileşen markalarından Wurth zincir yağlamak için de son noktayı koymuş. WURTH Sabesto HHS DRY LUBE kuru yağlama yapıyor ve bu iş için bütün araştırmalarım sonucu açık ara en iyisi.
    (hiç yağlamam zincir kopunca değiştiririz daha ucuz diyenlerden olmadığım için öneriyorum sonuçta makine benim canımı taşıyo 30-40 liradan fazla değerimiz yoksa binmeyelim daha iyi )

TIKLAYINIZ : http://f1207.hizliresim.com/z/b/9l7yd.jpg

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post2741565

Yağ konusunu da araştırdım şuan fikir bekliyorum eğer geçerli sebepler ile cevap gelmezse, kullanım kılavuzumun birincil olarak önerdiği gibi 10W30 olmak üzere

1- MOTUL 5100 4T 10W-30 - 32 TL
    2- İPONE R4000 RS 4T 10W-30 - 35 TL

almayı düşünüyorum,
    bunları bulamazsam kullanım kılavuzunda 2. önerilen aynı özelliklerin 10W-40 olanları zaten kolaylıkla bulunuyor. Yağ konusunda sende fikirlerini çıkan sonuca göre paylaşırsan sevinirim

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Zincir için sonuç budur

Hikayeyi fotoğraflar ile paylaşmak istedim ;

1- Zincir koruyucu kapağı vidalarından söktüm

Zinciri temizleyeceğim Kerosen ve yağlayacağım Würth Dry Lube zincir yağının diğer parçalara sıçramaması için zincir civarını basitçe maskelemeyi uygun buldum, bakındım epey yer var rahat hareket etmek için

2 - Zincir çevresini basitçe büyük bi poşet kesip maskeledim

3- Zinciri kerosene püskürterek ıslatıım ve diş fırçası ile temizleyip sildim ve 30 dk bekledim elimle kontrol ettim heryeri kuruydu
    Bu sırada zeminden gazteleri v.s topladım ve zemini temizledim

4- Zinciri içten ve dıştan güzelce yağladım ve koruyucu kapağını taktım, neden yabancıların hayalet yağlayıcı dediklerini de anlamış oldum dokunmadan hissedilmiyor inşallah aşırıya kaçmamışımdır.
    Gerçi 15 dk içinde tamamen kuru hissi oluşuyor.

Sonuç olarak yukarıdaki gibi bir görüntü elde edeceksiniz.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post2742699

Motosikleti
    Honda CB 125 E
    ilk motorum honda cb125e aldım

yağını değiştirmek istiyorum bulunduğum yerde belirttiğiniz ürünleri bulmak malesef imkansız motorsiklet servisi bile yok :(

kendi aracımın yağınıda kendim değiştirdiğim için bu konularda biraz tecrübem var motorumun yağınıda kendim değiştireceğim

bu bahsettiğiniz yağlar 10-30 10-40 yağlar normal araçlarda kullanılan motor yağları mı yoksa farklı bir yağ mı bu konuda bilgi verirseniz çok memnun olurum

hayko5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Twin Café racer
    Vay be adam 2012'de Cb 125 e kullanmış şimdi ise MT07 kulannıyor Darısı başımıza

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    kesinlikle motul 10 40 5100.. cb125 imde en memnun kaldıgım yag. ahh ahh cb,en sevdiğim motosikletim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)