Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Honda cb 125 ace vs Bajaj boxer 150

Motovento
    REKLAM ALANI
    slyman_b - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Bu iki modelin özellikleri aşağı yukarı aynı. Teknik olarak bajaj boxer'ın beygiri ve torku daha yüksek ancak

malzeme kalitesi hangisinin daha iyidir?
    yedek parça sıkıntısı hangisinde daha azdır?
    satış sonrası servis hizmeti hangisinin daha iyidir?

onu bilemiyorum.
    Kullanan arkadaşlardan yorum bekliyorum. Her ikisini de kullanan varsa tadından yenmez hatta.

HONDA CB 125 ACE teknik özellikler:

Motor Hava soğutmalı, 4-zamanlı, OHC, tek silindirli
    Motor hacmi (cc) 125
    Silindir çapı x strok (mm) 52,4 x 57,8
    Sıkıştırma oranı 9 : 1
    Yakıt sistemi Karbüratör
    Maks. Güç (kW@dev/dak) 6,5/7.500
    Maks. Tork (Nm @ dev/dak) 9,8/5.000
    Ateşleme 4 zamanlı elektronik ateşleme
    Çalıştırma Elektrikli ve ayak marşlı
    Şanzıman 5 vites
    Güç aktarımı Zincirli
    Boyutlar (UxGxY) (mm) 2.060 x 750 x 1.070 mm
    Tekerlekler arası mesafe (mm) 1.310 mm
    Sele yüksekliği (mm) 795 mm
    Yerden açıklık (mm) 140 mm
    Yakıt kapasitesi (litre) 10 lt.

BAJAJ BOXER 150 teknik özellikleri :

Silindir Hacmi : 144,8 cc
    Motor : Tek silindir, üstten egzantrikli, 4 zamanlı
    Maksimum Net Güç : 12 ps 7500 dev/dk
    Maksimum Net Tork : 12,26 Nm 4500 dev/dk
    Soğutma Sistemi : Hava Soğutmalı
    Aktarma : Zincir
    Şanzıman : 4 Vites
    Ateşleme : Digital CDI
    Çalıştırma : Elektrik / Pedal
    Uzunluk : 2016 mm
    Genişlik : 740 mm
    Yükseklik : 1155 mm
    Aks Arası : 1285 mm
    Sele Yüksekliği : 800 mm
    Yüksüz Ağırlık : 123 kg
    Yakıt Tankı (yedek dahil) : 13,5 litre
    Ön Süspansiyon : Teleskopik
    Arka Süspansiyon : Arka tekere monteli SNS amortisörler
    Ön Fren tip/boyut : Kampana / 130 mm
    Arka Fren tip/boyut : Kampana / 130 mm
    Ön Lastik : 3,00 * 17 45P
    Arka Lastik : 100/90 * 17 55P

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    al birini vur ötekine.
    titreşim sorun değil dersen ikiside olur.
    satma niyetin varsa honda ağır basar.
    bu arada ikiside kampana ama ace nin frenleri daha iyi denilmekte. tabi sınıfının en zayıf motoruda ace de.
    bajajın motoru güçlü ama lastik ölçüleri saçma sapan. sıfırının fiyatı ucuzladı. ilk defa gördüm böyle birşey. ne yaptıkları belli değil.
    öff şahsen fikrim ikisinede bulaşmaman.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    2014 KIRMIZI BAJAJ BOXER BM 150
    Ben 125 ace sürmüş olarak kesinlikle boxer diyorum bu fiyata fakat servis ve yedek parça kısmına elimi taşın altına koymam boxer için
    2006 MONERO ANGEL 150/2013 ARORA KARTAL 100/2013 MONDİAL 100 MG PRİNCE/2014 BAJAJ BOXER BM 150

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    bajaj beni kalite olarak çok hayal kırıklığına uğrattı o yüzden marka boşuna marka olmuyor dedirtti.karar verirken gücüne tipine değil güvencesine ve satarken satabileceğine bak
    dyavol-77 bunu beğendi.

Aquarist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bajaj beni kalite olarak çok hayal kırıklığına uğrattı o yüzden marka boşuna marka olmuyor dedirtti.karar verirken gücüne tipine değil güvencesine ve satarken satabileceğine bak
    Biraz detay verir misiniz? Ne gibi hayal kırıklığı yaşadınız?

Motosikleti
    bajaj pulsar almaya gittiğimde parça kalitesi gerçekten yerlerdeydi görüntüsü güzeldi fakat yolda dökülmesinden korktum .kullanıcı sayfasındada hergün bir sorun okuyordum artık nitelik sunup motor satanlara inanmam sonucta ilk başlarda diğer ürünlerle rekabete girselerde bir süre sonra kymco sym hyosung gibi markalar çöküşe geçiyorlar yenilik yapamıyorlar hadı onuda geç bajaj kalite olarak bunların yanından bile geçemez ancak bu ürünü incelemedim.tabikide türkiyede kendi servisi olmadığını aracıyla motor sattığını düşünürsek aklın yolu bir

Bajaj Boxer kullanıyorum. Motorun torku çok güzel bir kere.
    Ace 125 yanına bile yaklaşamaz bu konuda.
    Biraz kullanır hemen satarım diyorsan Honda daha cazip olabilir.
    Onun dışında malzeme kalitesi olarak kötü olduğunu düşünmüyorum.
    9500 km oldu motorum herhangi bir aksilik çıkarmadı.
    Dağ, tepe, şehir, her yerde sürdüm kısacası.

Boxer çok seri bir motosiklet. Honda Ace ise daha çok sakin kullanıma uygun.
    Arada 500 lira fark var. Bu bakımdan da düşünmek lazım.
    Yurdukoru ve KoreliVlog bunu beğendiler.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Yok hocam pulsar kötü bi makina değil.. o paraya alabileceğin o güçte ve şekilde başka makina varsa söyle onu alsın herkes.. parça kalitesi olarak illaki bi yerlerden kısmışlar katılıyorum ama bu kadar kötüleyecek kaadr değil.. Türkiye'de bu artık gelenek oldu , bi marka girip piyasasını oturtana kadar japon marka fanatikleri kötüler kötüler kötüler... taaa ki o marka oturtana kadar.. Zira kıyaslanan model cb125 ace de o paraya o kadar köfte hesabı dandık malzeme dandık bı makıne.. paran kadar bu işler.. maalesef..
    KoreliVlog bunu beğendi.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Motosikleti
    Şu an yok.
    Kullanım amacınıza bağlı bir durum. Bajajın diğer modellerini kullanmadım, fikir yürütemem ama Boxerı yaklaşık 10 aydır tabiri caizse eşşek gibi kullanıyorum.

Ben daha çok kırsalda gezmek ve balığa ava gitmek için aldım.

Torksa torkun kralı Boxerda. Kronik hiç bir arızası yok. Bozulacak bir dalgası da yok zira herşey mekanik. Darda kalındığında köydeki tamircinin çırağı bile motoru indirir ve toplar. Parçaları sudan ucuz. Benzin deposu büyük, menzil epey uzun. Kötü yollar, patikalar için biçilmiş kaftan. 10 aydır yağ değişimi haricinde servise uğramadım.

Öte yandan elciklerde ve peglerde yüksek devirlerde ciddi vızıltı var. Uzun yola gelmiyor, zira sürekli yüksek devir yoruyor, 5. Vites istiyor ve o da yok. 2. eli zayıf, motor henüz tanınmadığı için değerinin altında gidiyor. Aldıktan kısa süre bir sonra satacaksanız Honda asla 2. elde zarar ettirmiyor. Tamamen asfaltta ve şehirde kullanacaksaniz Honda derim.
    KoreliVlog bunu beğendi.

Bildiğim Cb125 sakin ve uzun ömürlük motor ama herhangi bir ufak yarışta toz yutar gibi.
    Boxer'i bilmiyorum ama bajaj standart üretim yapıyordur yani gerektiği yerde hızlanabilir ama honda kadar da kaliteli olamaz herhalde.

_kaan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu iki motor arasinda kalsaydim boxer 150 alırdım. Boxer 150yi googleda bm 150 diye aratın. Millet motorla neler yapiyor motorla izleyin.Ayrica bajaj kaliteli ve köklü bir markadir arastirin.

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    2 Motor varsa seçeneklerde sadece Bajaj Boxer derdim.

Haa ben alacak olsam hiç uğraşmam gider Mondial Drift alırdım.
    KoreliVlog bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 Motor varsa seçeneklerde sadece Bajaj Boxer derdim.

Haa ben alacak olsam hiç uğraşmam gider Mondial Drift alırdım.
    En iyisini yapardın...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:22 ----------

Alıntı slyman_b adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu iki modelin özellikleri aşağı yukarı aynı. Teknik olarak bajaj boxer'ın beygiri ve torku daha yüksek ancak

malzeme kalitesi hangisinin daha iyidir?
    yedek parça sıkıntısı hangisinde daha azdır?
    satış sonrası servis hizmeti hangisinin daha iyidir?

onu bilemiyorum.
    Kullanan arkadaşlardan yorum bekliyorum. Her ikisini de kullanan varsa tadından yenmez hatta.

HONDA CB 125 ACE teknik özellikler:

Motor Hava soğutmalı, 4-zamanlı, OHC, tek silindirli
    Motor hacmi (cc) 125
    Silindir çapı x strok (mm) 52,4 x 57,8
    Sıkıştırma oranı 9 : 1
    Yakıt sistemi Karbüratör
    Maks. Güç (kW@dev/dak) 6,5/7.500
    Maks. Tork (Nm @ dev/dak) 9,8/5.000
    Ateşleme 4 zamanlı elektronik ateşleme
    Çalıştırma Elektrikli ve ayak marşlı
    Şanzıman 5 vites
    Güç aktarımı Zincirli
    Boyutlar (UxGxY) (mm) 2.060 x 750 x 1.070 mm
    Tekerlekler arası mesafe (mm) 1.310 mm
    Sele yüksekliği (mm) 795 mm
    Yerden açıklık (mm) 140 mm
    Yakıt kapasitesi (litre) 10 lt.

BAJAJ BOXER 150 teknik özellikleri :

Silindir Hacmi : 144,8 cc
    Motor : Tek silindir, üstten egzantrikli, 4 zamanlı
    Maksimum Net Güç : 12 ps 7500 dev/dk
    Maksimum Net Tork : 12,26 Nm 4500 dev/dk
    Soğutma Sistemi : Hava Soğutmalı
    Aktarma : Zincir
    Şanzıman : 4 Vites
    Ateşleme : Digital CDI
    Çalıştırma : Elektrik / Pedal
    Uzunluk : 2016 mm
    Genişlik : 740 mm
    Yükseklik : 1155 mm
    Aks Arası : 1285 mm
    Sele Yüksekliği : 800 mm
    Yüksüz Ağırlık : 123 kg
    Yakıt Tankı (yedek dahil) : 13,5 litre
    Ön Süspansiyon : Teleskopik
    Arka Süspansiyon : Arka tekere monteli SNS amortisörler
    Ön Fren tip/boyut : Kampana / 130 mm
    Arka Fren tip/boyut : Kampana / 130 mm
    Ön Lastik : 3,00 * 17 45P
    Arka Lastik : 100/90 * 17 55P
    Sorduğun 3 sorunun doğru cevabı-seni doğru seçime ulaştırır...
    Bir yetkili Honda servisine bir de Yetkili Bajaj servisine dışarıdan bak...Beynin sana doğru yolu gösterecektir....(biri Hipermarket diğeri mahalle bakkalı kıvamında)
    The Power of The Dreams.

lawyer_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    sürücü kursumuzda honda ace kullanıyoruz. 1 yılı geçti. 17.000 kmde motor. sadece rutin bakımları yapıldı. o kadar stop etmeye, hor kullanılmaya, debriyajsız vites değiştirmelere, yarım debriyajlara, benim ön kaldırma denemelerim ve uludağa çıkmalarıma rağmen hiçbir arıza çıkarmadı. bajajı kullanmadım kötüleyemem ama hondayı 1 buçuk yıla yakın kullanıyorum o paraya alınacak en iyi motorlardan biri. aynı fiyata diğer seçenekleri başka yerlerde de defalarca yazmıştım yine yazayım: salcano wolf, lifan emisol, motoran cbs 150 balancer.

Motosikleti
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok hocam pulsar kötü bi makina değil.. o paraya alabileceğin o güçte ve şekilde başka makina varsa söyle onu alsın herkes.. parça kalitesi olarak illaki bi yerlerden kısmışlar katılıyorum ama bu kadar kötüleyecek kaadr değil.. Türkiye'de bu artık gelenek oldu , bi marka girip piyasasını oturtana kadar japon marka fanatikleri kötüler kötüler kötüler... taaa ki o marka oturtana kadar.. Zira kıyaslanan model cb125 ace de o paraya o kadar köfte hesabı dandık malzeme dandık bı makıne.. paran kadar bu işler.. maalesef..
    aynı markanın pulsar ürününden yola çıkarsak ve yollara çıkalı 1 sene bile olmadığını dahil edersek karşılaşılan sorunlar forumda şöyle
    1.denge mili ses sorunu
    2.motor terlemesi ve heryerden yağ sızdırması
    3.devir dalgalanması
    4.subab kesmesi
    5.anlamsız yere çok nadir giderken stop etmesi
    6.motordan yanık koku gelmesi ya da benzin kokusu gelmesi ve depo şamrelinin yeniden tamiri
    7.arka fren sorunu

bunlar ilk aklıma gelen ve sürekli dönen muhabbetler forumda hergün bir sorun var açıp oku.motor alırken tipine hızına göre değil marka güvencesine servisine parça kalitesine satarken yarı fiyatına satmamaya ve kolay satabilmeye bakacasın.ayrıcada japon fanatiği olsaydım bajaj pulsara inanılmaz bir heves etmezdim ama gittim gördümki gidona dokununca bile elcik üstü pilastikler sallanıyor.kafa karenajınıa dokununcada ileri geri oynuyor hani 8 binlira diceksinizye o parayı sokağa atmakta var...

boxer ürününü hiç yakından görmedim belki o sağlamdır o sınıfta rekabet edebilir çünkü bu tür markalar basit motorlarda rekabet edebilir daha fazlasına kaçtıklarında gördüğünüz bildiğiniz üzere kimseler o paraları vermiyor bilmem anlatabildim mi?
    Mustafa Kemal Atatürk

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En iyisini yapardın...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:22 ----------

Sorduğun 3 sorunun doğru cevabı-seni doğru seçime ulaştırır...
    Bir yetkili Honda servisine bir de Yetkili Bajaj servisine dışarıdan bak...Beynin sana doğru yolu gösterecektir....(biri Hipermarket diğeri mahalle bakkalı kıvamında)
    hipermarkete bak bir 110tl çekmiş cb nin balatasına beynin sana bu yolu gösteriyorsa yolun açık olsun kardeşim..
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post2962535
    Yurdukoru, KoreliVlog ve benhasan bunu beğendiler.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hondanın şanzımanı da boxer gibi mi ? vitesi aşağı doğru mu yükseliyo ?

EverHarD* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125 Ace & HONDA Activa 100
    bende ace var az yakıyor gideceğim yere 180 ile değil 100 ya da 80-70 ile gidiyorum bana yetiyor.

tek can sıkan olayı millet sorunca yakıt göstergesi nerde diye ona cevap vermemek adama koyuyo

Motosikleti
    Bajaj Boxer Bm 150
    Abi boxer 150 kullanıcısıyım ve fiyatına göre gayet sağlam olduğunun garantisini verebilirim. Uzun ömürlü olduğunu 1 haftada anlayabilirsin. Ayrıca Honda iyi bir marka olabilir ama markanın para ettiği bir piyasada motor alıyorsun unutma. Motor 100 kilometrede 2,5 litre yakıyor rodajda iken ama gittikçe düşüyor ama net bir şekilde 10 litre ile 400 kilometre rahat gidiyorsun, motoru agresif bir şekilde kullansan bile. Kısacası aklına takılan bir soru yoksa gidiş olarak, yakıt olarak ve sağlamlık olarak acedan üstün diyebilirim. İkinci olarak görünüş olarak Boxer'ın retro tarzı hoşuma gidiyor. Tam bir cafe racer projelik motor.

Aquarist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı EverHarD* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende ace var az yakıyor gideceğim yere 180 ile değil 100 ya da 80-70 ile gidiyorum bana yetiyor.

tek can sıkan olayı millet sorunca yakıt göstergesi nerde diye ona cevap vermemek adama koyuyo
    Sorun da tam burda kardeşim. Üstünde Honda yazıyor ama o kadar çok şey çalmışlar ki motordan insanın motor diyesi gelmiyor. Alt segmente hitap edeceğim diye bu kadar da çalmamalıydı bence. Boxerdan sonra eğer bir motor alırsam o da yüksek ihtimalle Yamaha olacaktır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:09 ----------

Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı markanın pulsar ürününden yola çıkarsak ve yollara çıkalı 1 sene bile olmadığını dahil edersek karşılaşılan sorunlar forumda şöyle
    1.denge mili ses sorunu
    2.motor terlemesi ve heryerden yağ sızdırması
    3.devir dalgalanması
    4.subab kesmesi
    5.anlamsız yere çok nadir giderken stop etmesi
    6.motordan yanık koku gelmesi ya da benzin kokusu gelmesi ve depo şamrelinin yeniden tamiri
    7.arka fren sorunu

bunlar ilk aklıma gelen ve sürekli dönen muhabbetler forumda hergün bir sorun var açıp oku.motor alırken tipine hızına göre değil marka güvencesine servisine parça kalitesine satarken yarı fiyatına satmamaya ve kolay satabilmeye bakacasın.ayrıcada japon fanatiği olsaydım bajaj pulsara inanılmaz bir heves etmezdim ama gittim gördümki gidona dokununca bile elcik üstü pilastikler sallanıyor.kafa karenajınıa dokununcada ileri geri oynuyor hani 8 binlira diceksinizye o parayı sokağa atmakta var...

boxer ürününü hiç yakından görmedim belki o sağlamdır o sınıfta rekabet edebilir çünkü bu tür markalar basit motorlarda rekabet edebilir daha fazlasına kaçtıklarında gördüğünüz bildiğiniz üzere kimseler o paraları vermiyor bilmem anlatabildim mi?
    Geçen servise gittiğimde yine bir pulsar vakasıyla karşılaştım. Piyasaya ne kadar zaman önce girdi ki hemen tüm takım taklavat sökülecek kadar arıza yapmış düşünmeden edemedim.
    Ancak burada konuyu açan arkadaş sadece iki model karşılaştırmasını istemiş ve bunlar içinde maalesef pulsar yok. Bu da kendisini yanlış yönlendirme ihtimalini doğurur.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)