Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

TaaVan'dan- Teeekirdağ'a 3.000 Km.

Motovento
    REKLAM ALANI
    acoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Bir kaç hafta topicte uzun bir geziye çıkacağımı hatta gezi planımı aşağıdaki şekilde açıklamıştım. İstanbul'dan Tekirdağ'a hareketim belli değildi, aşağıda onu da yazdım.
    GEZİ PLANI
    06.10.2010 09.00 Van’dan Hareket 535 KM
    06.10.2010 18.00 Erzincan’da Mola
    07.10.2010 09.00 Erzincan’dan Nevşehir’e hareket 570 KM
    07.10.2010 18.00 Nevşehir- Gülşehir- Terlemez Köyünde Mola
    08.10.2010 11.00 Terlemez’den Aksaray’a hareket 82 KM
    08.10.2010 13.00 Aksaray’da mola
    08.10.2010 15.00 Aksaray’dan Ankara’ya hareket 233 KM
    08.10.2010 18.00 Ankara’da mola
    09.10.2010 Ankara’da mola
    10.10.10 Ankara’da mola
    11.10.2010 Ankara’da mola
    12.10.2010 09.00 Ankara’dan Çorum Sungurlu’ya hareket 172 KM
    12.10.2010 13.00 Sungurlu’da öğle yemeği
    12.10.2010 14.00 Sungurlu’dan Osmancık’a hareket 154 KM
    12.10.2010 17.00 Osmancık’ta mola
    13.10.2010 09.00 Osmancık’tan İstanbul Şile’ye hareket 530 KM
    13.10.2010 18.00 İstanbul Şile’de mola
    14.10.2010 09.00 Şile’den İstanbul’a hareket 74 KM
    19.10.2010 09.00 İstanbul’dan Tekirdağ’a hareket 146 KM
    19.10.2010 14.00 Tekirdağ’da öğle yemeği
    19.10.2010 15.00 Tekirdağ’dan Şarköy’e hareket 86 KM
    19.10.2010 17.00 Şarköy
    TOPLAM 2.582 KM

Bir gün önce 05.10.2010 günü motorumu kontrol ettim, her şey çalışıyordu. 06.10.2010 tarihinde 2 Adet çantamı alıp sabah işyerine motorumu alıp yola çıkmak üzere geldim. Bir de baktım motorum çalışmıyor. İterek çalıştırdık. Km 21.330 gösteriyordu. Uzun bir yola çıkacakken tüm karizmam yerlerde, moralim sıfır. Ercişe kadar motoru stop ettirmeden geldim. Doğruca Apo ustaya. Apo usta fazla anlamadı, bana akü bitmiş olabilir dedi, bir de konjektörde arıza yapmış olabilir dedi, ölçü aleti yok. Her ikisinide değiştirdi. Tabi Erciş'ten çıkmam öğleyi buldu.
    Artık gönül rahatlığı ile uzun yol seyahatime başladım.
    İlk Önüme çıkan il Ağrı idi.
    Şarköy'de Sigortacı...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    istanbuldan çıkıp ispanyaya gidicem diye bir başlık olsaydı normal gelirdi ama yurtiçi trafiğinde hele şehirler arası yolda bu gerçekten zorlu bir iş olacak, şimdiden hayırlı yolculuklar, Allah kazadan beladan korusun.

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    hayırlı yolculuklar olsun... güzel resimleri bekliyoruz :. yollarda dikkat ..
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı yolculuklar dikkat edin aman, Allah kazadan beladan korusun
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Tarihe dikkat etmediniz sanırım. Bu başarıyla tamamlanmış bir gezi.

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tarihe dikkat etmediniz sanırım. Bu başarıyla tamamlanmış bir gezi.
    benim gördüğüm tek tarih dün saat 22:21 onlara hiç bakmıyorum yeni yazılmış diye daha yeni çıkacak sandım e resimleri göreydik bari ?

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    Bence şu an konuyu toparlıyor resimleri yüklüyecek sonra konunun gezi bölümüne taşınmasını isteyecek çünkü burası konu dışı
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

hattat_hasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda ANF 125İ İnnova & honda sh 300i
    yolun açık olsun inş. kazasız belasız bir şekilde gezini bitirirsin...
    Göz nereye bakar, gönül oraya akar,Gönül nereye akar, ayak oraya koşar...(Hz Mevlana) Özgürlük iki tekerleklidir... Hasan Derviş

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    hani fotolar
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tayvandan Tekirdag okudum ilk basligi yutkunamadim valla.
    We are many...

hattat_hasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda ANF 125İ İnnova & honda sh 300i
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hani fotolar
    evet hani fotolar bende ilk başta anlamadım fotoları paylaşmanı bekliyoruz..
    Göz nereye bakar, gönül oraya akar,Gönül nereye akar, ayak oraya koşar...(Hz Mevlana) Özgürlük iki tekerleklidir... Hasan Derviş

Bravoooo , Resimlerde gelince tam olacak ..

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı Jubaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tayvandan Tekirdag okudum ilk basligi yutkunamadim valla.
    tek sen degilsin bende başta öyle sandım vay dedim yurdum insanı nerelere yolculuk yapıyor acaba hangi motorla yola çıkmış diye incelerkennnn baktım yorumlara yurt içiymiş meğer ama yinede güzel km'ler resimleri bekleriz artık güzel yol manzaraları
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

volkanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    hayırlı yolculuklar
    yollar ve geziniz hakkınızda tüyolar bekleriz
    ayrıca karadeniz turu düzenlemeniz temennisiyle
    saygılar
    motosiklet.net üyesiyim..

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Arkadaşlar; Dün fotoğrafları yüklerken İnternet bağlantım kesildi. Özür dilerim. Ben gezinin bu kadar ilgi çekeceğini bilmiyordum, hepiniz sağolun. Birazdan yükleyeceğim. Saygılar...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:07 ----------

Hava kararmadan Erzincan'a devam etmek istiyordum, güzel bir lokanta aradım bulamadım. Canım Erzurum'da Cağ Kebabı yemek istedi, durmadan devam ettim...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:14 ----------

Erzurum'a çevre yolu yapılmış, içine hiç uğrayamadım, tabi İl levhası önünde fotoğrafta çekemedim. Yolda Cağ kebabı yerim diye düşündüm, yola devam ettim, hava da kararıyordu, yer yer yağmur yapıyordu. Çok acıkınca cağ kebabından vazgeçip, herhangi bir lokantaya girip acele ile karnımı doyurdum. Hava kararmak üzere idi. Erzincan İli Tercan İlçesinden sonra hava karardı, Altunkent'ten itibaren yol yapımı, hava dolu yağışlı, yolculuğumun en'lerinden hava sıcaklığı +4 derececeye kadar düşmüş en soğuk yolculuğu idi. Yol yapımında zemin dolu yağışı ile sabun gibi kayıyordu. 45 dakikalık yolu 3,5- 4 saatte ancak alabildim. Kendimi kalacağım yere zor atıp sıcak bir duş dünyaya bedeldi.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:25 ----------

Erzincan'ı artık çıkarken fotoğrafladım. Bir scuter sürücüsünden rica ettim. Sağolsun kırmadı beni.

Hava seyahat için harika, yol yapımına çok az rastladım. Kızldağ geçidi beni her zaman etkilemiştir Fotoğraflamadan edemedim.

Yolda harika sonbahar manzaraları vardı, onları da fotoğraflamak istedim.

Uploaded with ImageShack.us

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:29 ----------

Bir gün öncesinden her yerim çamur olmuştu. Yol Üzerinde yıkamacı aradım, Sivas Hudutları içerisinde Hafik ilçesinde yıkamacıya girdim. Önce beni sonra motoru yıkamasını istedim. İnanamadı, ama ciddi olduğumu görünce yaptı. Anı kalsın diye fotoğraf çektirdim.

Hatta bir de çay ısmarladı, karnımın aç olup olmadığını sordu, çaydan sonra müsaade isteyip yola devam ettim. Bu bir günde yapacağım en uzun yolculuktu.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:41 ----------

İşte Sivas Şehri.

Yol çok güzel, hava harika. Hiç vakit kaybetmeden devam ettim. İşte Kayseri...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:50 ----------

Ve sonunda memleketimin taşı toprağı, hava iyice bulutlanmıştı, yağmur yağabilirdi. Bir kaç fotoğraf çekip hemen yola koyuldum.....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:19 ----------

Yolda yurdum insanı bağbozumun döndüğünü tahmin ettiğim bir kadın vardı. Ben durunca benden uzaklaşmaya başladı. Ben kaçırmadan hemen bir kaç poz çektim...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:32 ----------

Güzel bir kaç kare yakalamak istedim, ama nafile, hava şartları müsaade etmedi, hafif serpeliyordu.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:34 ----------

İşte benim memleketim ve motorum GV250...
    Adı yoktu motorumun, peribacalarını seyrederken, beni uçurarak getiren motorum sanırım PERİ adını haketti...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:37 ----------

Aklımda iken Hakan (Timoti) Hocam, sana tavsiye ettiğim Turasan fabrikasına uğradım, ama fotoğraf yatay, bir türlü düz yüklemeyi beceremedim. Hem Picasa 3 te hem de Hemde Office Picture Manager proğramında denememe rağmen, düz çevirmeyi beceremedim, bende usanıp yüklemekten vazgeçtim....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:40 ----------

Çekilecek çok güzel manzaralar var ama, gökyüzü bir türlü müsaade etmedi. Biraz mavilik biraz da bembeyaz bulut harika olurdu, nafile...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:46 ----------

Fotoğraf çekerken bir de gördüm ki Tahran plakalı bir otomobil, İşaret ettim, arabadan indi, fotoğraf makinasını göstererek beni çekmesini istedim. Sağolsun çekti. Almanca bilmiyordu, ancak tarzanca anlaşbildik, benimde İran sınırından Van'dan geldiğimi anlatmaya çalıştım. Sanırım anlaştık..

Yukarda İran'lının beni çektiği fotoğraf..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:50 ----------

Uçhisar'dan inerken bir de ne göreyim, kabak ayıklayan kadın Hemen müsaade isteyip, fotoğrafını çektim. Çitleldiğimiz kabak çekirdeklerinden iri ve dolgun olanı genelde Nevşehir bölgesinde yetişir. İşte böyle ellerle ayıklanır. Eeee çiftçi çocuğu olunca bende az ayıklamıştım...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:58 ----------

Ve sonunda memletim Nevşehir, şehir merkezine giriş. Yağmur çok yağmaya başladı..

Şehir merkezinden hala 65 Km. var. Hiç duraklamadım. Yağmur çok yağarken ve sonunda işte Gülşehir Terlemez Köyü.

Belki köyüm ilk kez bir choopper motosikletle karşılaşıyor...
    Şükürler olsun sağ sağlim ulaştım. Beni baba ocağında bekleyenlerim vardı. Bir yandan da İnşallah yarın yağmur diner diye dua ediyordum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:02 ----------

Ertesi sabah hala yağmur devam ediyordu. Ben yola devam etmeliydim. Sabah kalktım yağmur sis altında köyümden bir kaç fotoğraf çekip yola devam ettim.

Size de Nevşehir- Gülşehir- Terlemez köyünden bir kaç kare sunmuş oldum. Aslında kimsenin ilgisini çekeceğini sanmıyorum ama olsun, değişik bir adı var...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:06 ----------

Aksaray'a daha kestirme olsun diye, köy yollarından gittim, bir de baktım, Aksaray'a ulaşmışım. Hemen Üniversiteye, kızımı görmeye..

Ve kızımla beraberim...

Ama planıma göre devam etmem gerekiyordu. Kızımla vedalaşarak büyük yağmur altında Ankara'ya devam ettim.

Şereflikoçhisar'da yollar çok derindi, ayaklarım ıslandı, bir yerde durup, yeni çorap aldım. Ama nafile, botumun içi ıslanmıştı. O kadar yollar derinleşmiş ki, yan yoldan beni geçen otomobiller bile üzerime su sıçratıyordu. En çok ıslandığım yer Şereflikoçhisar... Eğer o kadar çok ıslanmasaydım, Evren ilçesine de girip çıkacaktım. Daha önce orda görev yapmıştım. Ama ıslanınca bir an önce Ankara'ya ulaşmak istedim.

Yolda Beyaz Melek filminin çekildiği Tuzgölünde belki güzel kare yakalarım diye fotoğraf çektim ama nafile.

Ancak yukardaki kare çıktı. Hem çok ıslanmış, hem de yağmur devam ediyordu.
    Henüz Ankara'ya 150 Km. yol vardı. Yolda benim gibi karşıdan gelen bir kaç BMW motor da gördüm. Demek ki yoldaki tek motosikletli ben değilmişim. Tüm şoförler yolda bana yardımcı oldu. Hiç şoförlerden şikayetçi olmadım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:29 ----------

Akşam ezanı okunurken kendimi Ankara'ya zor attım. Hemen bir duş alıp, Ankara'da planım gereği 4 gün dinlenecektim. Her yanım ıslanmıştı. İlk defa sabahtan akşama kadar yağmur yeyip, ıslanmıştım. 4 Günlük dinlenmeyi haketmiştim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:32 ----------

Ankara'da (Bigbull) Nickli Kadir Hocamla tanıştım, Ankara'ya gelişmi takip etmiş, elbette bir çayını içtik. Çok büyük bir hata yapıp, fotoğraf makinamı almamışım yanıma. Ancak ceop telefonu ile o anı görüntülemek istedik. Biraz gezdik, motosikletçi dostları ile tanıştırdı.

Her şey için çok teşekkür ederim...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:39 ----------

Ankara'da 4 gün kendimi toparladıktan sonra ayın 12'sinde planladığım şekilde Çorum'a hareket ettim. O bölgede görev yapmıştım, eş dost ziyaret etmek istedim. Bu esnada Timoti Nickli Hakan hocamla da telefonla irtibattayım.
    İşte Çorum....
    Şarköy'de Sigortacı...

Heyyy maşallah abicim, Tekerine sağlık, akşam akşam bu gezi fotoları bana iyi geldi

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Hakan hocamla buluşup bir de acı kahvesini içtim.

Osmancık ilçesine kadar devam etmeye karar verdik. Sağolsun, leblebilerinide ikram etti. Osmancık İlçesine doğru devam ettik. Kırkdilim geçidinde yeni yol yapımı olduğu için servis yolu açmışlar. Gezdiğim yerler arasında en dik yokuşa sahip yoldu. Osmancık'a ulaşınca ertesi günü mesaisi olduğu için Hakan Hocam müsaade istedi. Fazlada ısrar edemedim. Hakan hocam, çok şey ( Tandır kebapları, eğlenceler...) kaçırdınız, kalmanızı tavsiye ederdim. Harika bir eğlencenceden sonra ertesi günü İstanbul için yola çıktım...
    Şarköy'de Sigortacı...

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Hocam Süper bi gezi olmuş :D neyse sağ sağlim gidebilmişin :D Allah yolunu açık etsin :D
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Her şey için çok teşekkür ederim Hakan Hocam.
    Osmancık'ta Gerede üzere yola devam etmek istedim. Yolda gördüğüm manzarada fotoğraflar çekmek istedim. Ama kimi yer yağmurluydu.

Daha fazla ıslanmadan yola devam ettim. Gerede'den sonra otoyola girip, yağmura yakalandım. Ama ıslanmıyordum. Yolda çeşitli molalar vererek devam ettim. Kocaeli'de geçişte Nuh Çimento fabrikasının önünde otobüsün geçişi sırasında öyle bir rüzgar beni savurdu. Büyük tehlike atlattım. Üstelik hava hem yağışlı, hem de yol çok dardı. Artık şoförlerin saygısı da kalmamıştı. Makas yapmalar, arkadan sıkıştırmalar. İstanbul'a yaklaştığımı iyice bellli oluyordu.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:03 ----------

İstanbul trafiği beni mahvetti, motosikleti Laleli'de bir garaja bırakarak, dinlenebileceğim bir yer olan oğlumun yanına Şile'ye gittim.

Şile ve Ağva'da 5 gün kalıp, misafirimi havaalanından göndermek istedim. Ama yaşadığı sorun yüzünden epeyce geciktim. Tekrar motoruma bindim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:20 ----------

Kilitçi Nickli Mustafa arkadaşımızla telefonda irtibat halinde idim. Onunla da buluşmak istedim. Sağolsun, bizi bekledi, tüm arkadaşlar gibi o da beni çok sıcak karşıladı.

Havaalanında yaşadığım sorun yüzünden çok geç kalmıştım, acı kahvesini içip müsaade isteyip Tekirdağ Şarköy'e doğru yola koyuldum. Hava fena sayılmazdı.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:25 ----------

Ve sonunda Tekirdağ;

Hemen durup bir köfte yedim. Sonra ver elini Şarköy, Şarköy'ün virajlı yolları biraz düzletilmiş ama hala mest ediyor.

Sonunda Şarköy...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:31 ----------

21.330 Km'de başlayan yolculuğum, 24.055 km. Toplamda 2.725 km. ile hedefime ulaşmıştım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:35 ----------

Savaşta muzaffer olmuş bir kumandan edasıyla yavaş yavaş kalacağım yere gittim.

Şarköy'de çok iyi bir usta buldum. Peri'mi ödüllendirip çok iyi bir bakımdan geçirdim. Ona olan sevgim bir kat daha arttı.

Şarköy'de boş durmadık tabi, Mürefte, Hoşköy, Gaziköy, Uçmakdere'ye hava müsait oldukça geziler düzenledim.

24.10.2010 tarihinde Canantaş Nickli Canan Hocamla buluştuk.

Az kalsın Karıştıranları karıştırıp buluşamayacaktık, ama cep telefonu nimetinden istifade edip buluştuk.

Şarköy'de kahve ve nargile sefası...

Sahilde balık, hatta 1 tek duble rakı, Uçmakdere yolunda gezinerek...

Çok sıcak samimi bir gün geçirdik.

Tüm arkadaşların sıcaklığı, samimiyeti beni o kadar çok mutlu etti ki anlatamam. Çok teşekkürler..

Eğer Hava şartları müsait olsaydı, dönüşüm Akdeniz üzerinden olacaktı. Nasip değilmiş. Ayın 28'inde uçakla döndüm. Peri'mi Şarköy'de bıraktım.

Orko_ye ve Yörük hocalarla da tanışmayı çok istiyordum, nasip olmadı.

İnşallah bir dahaki sefere...

Haaa aklımda iken, emekliliğe hazırlık olsun diye Şarköy'den ev aldım. Darısı tüm arkadaşların başına...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:57 ----------

Gezimin EN'leri:
    Bir günde en fazla yaptığım yol: Erzincan- Nevşehir arası 570 Km.
    En çok üşüdüğüm yer: Altunkent- Erzincan arası +4 derece.
    En çok zorlandığım yer. Altunkent- Erzincan arası yol yapımı ve dolu yağması sebebiyle zorlandım.
    En çok ıslandığım yer: Şereflikoçhisar- Ankara arası.
    En dik yol: Çorum- Osmancık arası Kırkdilim geçidi.
    En çok rüzgardan etkilendiğim yer: Kocaeli Nuh Çimento Fabrikası yanı.
    En Saygısız sürücüler: İstanbul sürücüleri. Diğer tüm şehirlerde sürücüler bilinçli saygılıydı.
    En çok rahatsız olduğum şey: Footoğraf makinam, keşke küçük olsaydı, daha etkili kullanabilirdim.
    En büyük zafer kazandığım an: Şarköy levhası.
    En büyük manevi kazancım: Burdaki arkadaşlarla çok sıcak bir ortamda görüşmem. Hepsine teşekkür ederim...
    Şarköy'de Sigortacı...

Uzun bir rota planlamış ve güzel gezi yapmışsın.Tebrik ederim.

Bu ve benzeri türde gezi yapanların ortak bir noktası var.

Özgür ruh yapısına sahip olmalarının yanında, iyi bir gözlemci ve iyi bir

edebiyat ruhuna sahipler.

Fotolar, alt yazı ve paylaşım için
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)