Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cornerspeed Türkiye'ye gelmiyor!

Motovento
    REKLAM ALANI
    mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Motosiklet Eğitim Okulu Cornerspeed'in, İstanbul Park Pisti'nde yapmayı planladığı Profesyonel Pist Sürüş Eğitimi, pistin günlük kirasının yüksek oluşu nedeniyle iptal edildi.Cornerspeed İletişim Sorumlusu Jülide O'Connor, yaptığı yazılı açıklamada, geçen hafta içinde İstanbul Park'ın yönetiminin Formula 1'in patronu Bernie Ecclestone'a geçtiğini hatırlatarak, şunları söyledi:

''İstanbul Park'ın yeni yönetimi tarafından belirlenen pistin yeni kiralama koşulları Cornerspeed'e 23 Nisan 2007 Pazartesi günü bildirildi. Son koşullara göre pistin günlük kirası astronomik seviyelere ulaştığından Cornerspeed olarak bu eğitimi hayata geçirmemiz ya da katılımcılara yeni ücretleri yansıtmamız uygun bir davranış olmayacaktır. Bu sorunu çözmeyi umut etmekle beraber şu an için olanaksız olarak değerlendiriyoruz. Uygulanabilir bir çözüm bulunana dek planladığımız eğitimi de beklemeye alıyoruz.''

Türkiye'ye geleceği haberi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

bu resmen rezalet!!! o kadar da havasını attılar
    ben BUYUM işte :cherry:

Bam Bam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 Honda 1000RR
    benide salı günü connerspeed den denız hanım aradı.
    ıptal oldugunu fakat kamuoyu olusturmaya calıstıklarından bahsetti.

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    hah...al işte eferin diyorum başka da bişi diyemiyorum...
    bundan sonra biraz zor çıkar türkiyeden yarışabilecek adam...
    zaten çıkan da kendi çabası ile yurtdışında çıkabiliyor..
    çok güzel pistimiz var insan gezemiyo...
    saçmalığın daniskası...
    varmı başka satacak bi yer satalım hemen,
    olmaz böyle saçmalık...
    herkese geçmiş olsun...

Motosikleti
    YAMAHA FZ6 FAZER ABS
    köhnemiş zihniyet gençlerin önünü kesiyorlar sonra yarışmalarda neden bağrağımız dalgalanmıyor diye dert yanıyorlar

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    1) Bahsi geçen eğitim için, illa ki dünyanın sayılı pistlerinden biri mi gerekiyor ? Bu eğitim başka bir çok yerde verilebilir. Bana inandırıcı gelmedi.
    Madem öyle, astronomik olan ve olmayan fiyatı da açıklasalardı da, biz de değerlendirmelerimizi ona göre yapsaydık.

2) Bu okul gelecek, bütün sorunlar bitecek ve Türkiye onlarca yarışçı mı çıkartacak ? Beyler, Kenan ile yapılan röportajları iyice bir okuyun bakalım. Adamın yarışçı olurken yaşadığı zorluklar ile ilgili olarak hiç eğitimden bahsetmiş mi ?
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Madem öyle, astronomik olan ve olmayan fiyatı da açıklasalardı da, biz de değerlendirmelerimizi ona göre yapsaydık.

Beyler, Kenan ile yapılan röportajları iyice bir okuyun bakalım. Adamın yarışçı olurken yaşadığı zorluklar ile ilgili olarak hiç eğitimden bahsetmiş mi ?

kesinlikle katılıyorum... havasını attılar cornerspeed'in sonra da fiyatta anlaşamıyoruz diyorlar... neymiş o fiyat biz de bilelim... sonuçta 1 kişiden de 2 günlük eğitim için 1000 euro almayacaklar mıydı?
    ben BUYUM işte :cherry:

dinmeyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1000 RR 8
    insanlar avrupada 100-200 euro verip pistte sürüş yapabiliyorlarsa bu yapılabilir birşey demektir.

istanbul parkı işletmesi gerekenler bunu beceremiyorsa pist giderleri vesaire bahanedir.

gerçek olan canım istanbul park işletilemiyor, işletilmesi becerilemiyor.

corner speed hilal-i ahmer cemiyeti diyil. hayır işi yapmıyor.

corner speed ticari bir kuruluş ve yaptığı işten para kazanmıyacaksa bu işe girmez. pistin işletilmesindeki beceriksizliğin corner speed' le ilgisi yok.
    sen hiç gözlerinde korku olan bir kartal gördün mü ?

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    ledo
    benim demek istediğim tam anlamı ile oydu...
    corner speed yarışçı yetiştiremiyecek diye söylemiyorum...
    öyle kolay da değil zaten yetişmesi...
    bizim kendi pistimizde yarışma imkanımız olmaması üzüyor beni..
    büyük ihtimal de hiç bir zaman o piste çıkamıyacağız...
    bunu söylemek istiyorum,
    kolay gelsin.

babyboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125cc
    Ne biçim bir iştir ya gençlere hiç değer verilmiyor.Parası olan giriyor yeteneği olan değil.Bi pist yaptılar ne biz kullanabiliyoz ne Türkiye yarışları yapılıyor artık moto gp de yok.Madem böyle olacak neden yaptınız o pisti!!!:(
    [B]Atam Cumhuriyeti Sen kurdun, Onu biz koruyacağız!!! [/B]

mabad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6 fazer
    corner speed hadi neyse onlarda astronomik fiyat cekceklerdi ama pistin boş olması hakkaten kotu hem kendileri kaybediyolar hemde o kadar bu işe sevdalı adam zor şartlarda gerçekleştiriyor hayallerini yada gerçekleştiremiyor..turşusunu kursunlar.uzucu bir klasik ne yazıkki

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @ledo
    Bahsi geçen eğitim için, illa ki dünyanın sayılı pistlerinden biri mi gerekiyor ? Bu eğitim başka bir çok yerde verilebilir. Bana inandırıcı gelmedi.
    Levent abi, bahsi geçen eğitim Honda veya benzer kuruluşların verdiği bildiğin güvenli sürüş eğitimlerinden çok farklı bir eğitim. O yüzden Türkiye'de bu tip bir eğitime tek uygun pist de İstanbul Park. Zaten topu topu 3 tane pistimiz var, İzmir ve İzmit pistlerinin durumu da ortada. Perşembe günü antremanda 5 kişi kaza yaptı pist şartları nedeniyle. Problem doğru düzgün tek pistimizin İstabul Park olması ve bu pistin işletmesini bile beceremiyor olmamız. Fransa'da 300'e yakın pist var ve 3000 üzerinde yarışçı var. Adamlar 100 EUR verip bütün gün dönüyor pistte.

İstanbul Park gibi bir piste sahip olmamız ama bu piste çıkamıyor olmamız çok üzücü.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler