Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

CBF150 ile erenköy-iznik ilk kez (resimsiz) cbf almak isteyenler mutlaka okusun

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CG 125 2006.
    Merhaba,
    Geçen pazar arkadaştan cbf150 yi emanet alıp bursaya gittim, depo full idi.
    otobana çıkmadan kozyatağında durdum, baktım iki yan grenajın arasından motorun sesinden hariç başka bir ses geliyor, motor daha 1500 km de olduğu için önemsemedim devam edip otobana girdim. 90-100-110 oldu daha ilerisini getiremedim.
    aynalara bir baktım ki ne sağ arkamı görebiliyorum ne solu, beş para etmez adi camdan yapılmış zaten, çinli sahtekarlar dedim kendi kendime, iyi ayarlanmamış heralde dedim kurtköy opette durup ayarlıyayım dedim ama şimdi koltuğu sök çıkar zor olur dedim. avadanlıklar selenin altında. bu arada sele altına bez-mez koyayım demeyin hava filtresi havayı oradan emiyor. baktım motor gitmiyor tıkanıyor ve simsiyah duman atıyor, sonra durdu ve hiç çalışmadı, meğer havayı emen borunun ucuna kadar bezi çekmiş ve tıkamış. bir kurye arkadaş sağolsun öğretti bize.
    aynalar o şekilde bursaya gittim geldim. aynalardan vazgeçtim artık.
    sağa çevirsen olmuyor yukarı çevirsem olmuyor ne yapsam arkamı tam olarak, yani cg deki gibi göremedim, rahatsız oldum.
    otoyol gebze çıkışından sonra e-5 e aşağı eğimde 120 sabit hızımdı. bu anlamda motoru beğendim, ön ve arka amörtisörden hiç memnun kalmadım, kazık gibiydiler.
    100 km/h den sonra bu motor aşırı derecede benzin yakıyor bu kesin.
    erenköyden feribota kadar 50 km yol yaptığımı ilk kez cbf sayesinde öğrendim, alternatif km cg de yok, hep unutuyordum başlangıç km yi.
    50 km imiş. topçulardan bursa ise 80 km.
    ben iznike gittim ilk, karamürsel istikametine devam edip yolu kestirme gidelim dedim, iyi ki gündüz gittim, dağlık bölgeymiş, taşlı yollar ve ucube rampalar, çıkıyorsun ama yolun öbür tarafını hiç göremiyorsun ve yolun sola aşağı doğru eğildiğini önceden bilmeniz lazım yoksa benim gibi uçma tehlikesi yaşarsınız.
    yollar çok ama çok kötü, virajlar ise şile-ağva virajlarından daha kötü.
    yollarda eğreti tabelalar var, en son ayrımda farketmeyip taşocağı yoluna girdim, sonra içimden bir his geri dönmeliyim dedi, yol ayrımına tekrar dönüp köylünün birinin yazdığı "iznik>>" yazan tabelayı görünce, Hay ALLAH razı olsun bunu yazandan dedim, çünkü dağ başıydı.
    neyse, güç bela iznik yoluna indim, ama motorun lastikleri zaten duro, en adi lastik budur zaten, irc bile bundan iyidir bence, bu kadar adi lastik olmaz dedim kendi kendime ve iyi ki cbf almayıp cg almışım dedim, ve cg deki arka salınımı arar oldum artık.
    istanbula dönüşte arkamda arkadaşım vardı ve feribota binene kadar belim kütük gibi oldu, motorda oturacak yer kalmıyor artık, çok küçük selesi var CBF nin.

Frenler berbat, yesyeni motorun ön frenleri diski kaçırıyor, arka derseniz cg ye göre çok kötü, benim cg zımba gibi çakıyor, ama cbf öyle değil, eksi verdim frenlere. aydınlatma ise idare eder, yani çok iyi değil.
    virajlarda zorluk çektim gece, çünkü far sabit ve direksiyonla birlikte dünmüyor malum, ve muhtemel su birintisi oluyor bunu ise farketmek güç, az kalsın iki kişi yere çakılıyorduk, zaten lastikler beş para etmez çin malı. sanki yağ dökülmüşçesine kayıyor.

Fazla teferruata gerek yok, işçilik olarakta konfor olarakta bu motoru tam olarak tavsiye etmem, ön ve arka aydıtlama direk alternatöre bağlı motor çalışmadan ne far nede stop lambası yanmıyor. ve gaz verdikçe güçleniyor. başta bahsettiğim full olan depo daha bursada son çeyreğe indi arkadaşlar. ama istanbula geldiğimde tamamen bitti denebilir. gidiş geliş toplam km 230. yakıtı yüksek hızda hiç iyi değil bence. bu arada motor çok iyi yatıyor 2 kişi bile olsa.

Hulasa-i beyan, bu motoru almayı düşünenlere tavsiyem YBR almalarıdır (cg bile değil) eğer ybr de değilse artık 4200 e bir cbf250 alınıyor bu aralar.

boşa döktüm gözlerimin yaşını
    bırak derler bırakamam peşini
    yar diyerek bu belalı başımı
    duvarlara çaldığımı duymamış imansız yar duymamış

Eller duydu bir tek o yar duymamış yandığımı
    dertlere daldığımı, biçare kaldığımı
    duymamış yar duymamış

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Bilirim o yolları Huyundai_Assana az mal götürmedim.Yalakdere,Kızderbent,sultank& #246;prü sonra Bursanın kuzey sınırında son köy Bayındır.Boyalıcada kasaptan sucuk alıp bir kızartın kokusuyla yarım ekmek dider yahuuuuu.
    Haritada olmayan yolarını köylerini keyifle keşfediyorum,yaşım geçtikçe hayatın tadına varırcasına.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Motosikleti
    Honda CG 125 2006.
    hocam sen arabayla gitmişsin, motorun ön tekerlek sürekli kayıyordu zor tutuyordum ya

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alıntı Muttaki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam sen arabayla gitmişsin, motorun ön tekerlek sürekli kayıyordu zor tutuyordum ya
    Hocam siz o motoru boş verin,aslında o yol tam motorluk,ama sizin emanet aldığınız motor tam motor olmayabilir.

Not Mesajı: Tepeden izmit körfezini seyretmeyi kaçırmamışsınızdır umarım.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    geziden çok cbf 150 den bahsetmişsin ama hep eksi olaraktan,
    sen hiç düşündünmü sabahtan akşama kadar günde 300 hatta 400 km yol yapan kurye arkadaşlarımızın neden cbf 150 yi tercik ettigini ?
    ben istanbulun büyükçemeceden tuzlaya kadar olan yerini her gün iş icabı arabam ile çalışıyorum ve cbf 150 çıkmadan önce hep ybr 125 görüyordum,ama malesef bu şimdilerde böyle degil günde en az 200 adet cbf 150 görüyorum bunların çoguda kurye arkadaş,
    tamam herkezin görüşü farklıdır ama senin yaptıgın km nin 5 katını ben 16 saatte aldım(936 km) ve motorum cbf 150 daha 1000 km idi. ve çok memnun kaldım bu benim şahsi görüşümdür.
    toplam kaç km yol yaptıgını yazmamışsın ?
    98 Beygir.....

Motosikleti
    Honda CG 125 2006.
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam siz o motoru boş verin,aslında o yol tam motorluk,ama sizin emanet aldığınız motor tam motor olmayabilir.

Not Mesajı: Tepeden izmit körfezini seyretmeyi kaçırmamışsınızdır umarım.
    Hay ALLAH iyiliğini versin, hiç aklıma geldi arkamı dönüp bakmak. malum hep aklım yolun ilerisinde kalıyordu, acaba önüme araba çıkarmı, şurdan aşağı uçarmıyım düşünmekten, durup sigara bile yakamadım, emniyetli bir yer yoktu duracak. ankaranın dikmeni, bir daha oradan gidersem ....... ....

Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok küçük selesi var CBF nin.

Demişsiniz ancak biraz fazla abarmadınızmı goldwing değil herhalde bu.Biraz eksikleri görünce hırslanıp bütün motoru kötülemişsiniz.Bu kadarda yapmayın.Sınıfına göre bence kötü bir model olduğunu kabul ediyorum ancak biraz modifikasyon yapılarak lastik vs gibi bence gayet güzel olur.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    muttaki abi valla resmen Emin Çölaşan gibi döşedin hepimize ya...CBF yi yerin dibine soktun valla...ki yazdığın eksileri biz alırken biliyorduk...lastikler tırışka ...deli kayıyor...far alternatöre bağlı vs...aynada öyle arkanı göremiyon...

ama amortisör ayarlarını muhtemelen hard a getirdi arkadaş tabi esnemez motur...

soracıma en baba frenler cbf dedir...keza benimki 10.500 de yazdığın şeyler bile olmadı henüz...

100 km hızdan sonra hangi motur benzin yakmazki lo...

selemii küçükk...Allahdandamı korkamayasın beyav...çarpılcan...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Honda CG 125 2006.
    ne makara adamsın be tek teker metehan

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Muttaki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne makara adamsın be tek teker metehan
    seni düşman ilan ediyom...şincik tüm cbfciler sana hücüm edicek...ama harbiden moturumuza haksızlık etmişin...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

chatkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    cbf'in sele cg'nin ve ybr'ninkinden bariz büyük ve çok geniş...
    amortisör ayarını yapamamışsın...
    ön fren diski hayatta kaçırmaz süper tutuyo yüklenirsen anında çakar üzerinden uçarsın...lastikler kötü kabul ediyorum...
    100 geçince 150'lik motorun çok yakması zaten normal..
    senin arkadaş garantiden motoru değiştirsin yada sen önyargılı binmişsin bu kadar kötü gelmesi ilginç

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muttaki abi valla resmen Emin Çölaşan gibi döşedin hepimize ya...CBF yi yerin dibine soktun valla...ki yazdığın eksileri biz alırken biliyorduk...lastikler tırışka ...deli kayıyor...far alternatöre bağlı vs...aynada öyle arkanı göremiyon...

ama amortisör ayarlarını muhtemelen hard a getirdi arkadaş tabi esnemez motur...

soracıma en baba frenler cbf dedir...keza benimki 10.500 de yazdığın şeyler bile olmadı henüz...

100 km hızdan sonra hangi motur benzin yakmazki lo...

selemii küçükk...Allahdandamı korkamayasın beyav...çarpılcan...
    evet bende memnunum frenlerden.Gayet güzel tutuyor.Hatta bazen yahu bizim arkalar kampana değilmiydi diyorum freni olsun yakıtı olsun konforu olsun cbfin üstüne 150ccde motor yok
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    motor 100 km /s üzerinde yakıtı içiyor dogrudur sele konusunda katılmıyorum geniş en azından cg ve ybrden frenlerde şöle katılıyorum tamam çakıyo oldugu yere ama ybrnin frenleri daha tok ve iyi bi duruş saglıyor sogukken frene bastıgınızda gelen gıcırtılar var sanki diski tam kavramıyor gibi balata dogrudur ama ısınınca sorun yok lastikler değişince yolu kavrıyor motor düzeltilebilir bir sorun amortisör ayarlarıda hard konumundaysa yoldaki en ufak bozuklugu hissedersin ben hardda kullanıyorum daha sert sportif oluyor ama zevk meselesi .

Motosikleti
    Zongshen GY_A200
    CBF 150' nin parçalarının pahallı olduğu ile ilgili şikayetler var, kafa granajının astronomik fiyatları var diyolar, ama işin aslını kullananlara sormak lazım.
    "Motosiklet Özgürlüktür."

Motosikleti
    kymco Agility
    insanlar bir malı elde edene kadar iyi yönlerini, elde ettikten sonra kötü yönlerini görürlermiş.Honda yaptıysa şapka çıkartmak lazım.

Motosikleti
    hocam geniş seleli motor istiyorsan, goldving al derim,hep farlarıda çiftli,sonrasında amöstüsörleri de yumacık,rahat edersin.
    işçilik olarakta konfor olarakta bu motoru tam olarak tavsiye etmem,
    honda herkezin bildigi kadarı ile kaliteli bir markadır ama sen bunu kabullenememişsin,sen cg yi kullanmaya yada başkalarına ybr aldırmaya devam et,bakalım oluyormurmu..
    bu motoru almayı düşünenlere tavsiyem YBR almalarıdır (cg bile değil) eğer ybr de değilse artık 4200 e bir cbf250 alınıyor bu aralar.
    yok hocam en iyisi cbf alanlara goldving almalarını tavsiye edelim,bişey degil 38000 ytl ben alıcam yakında...
    98 Beygir.....

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    ben bir şey yazmiim demiştim
    sonradan çıkıp laf ediyor çünkü bazı kişiler hemen motor fanatikliği yapıyorsunuz diye(asıl marka fanatikleri kim iyi biliriz biz)
    iyi ki de bir şey dememişim
    arkadaşlar gereken cevabı vermişler zaten...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Motosikleti
    Alıntı redrose adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF 150' nin parçalarının pahallı olduğu ile ilgili şikayetler var, kafa granajının astronomik fiyatları var diyolar, ama işin aslını kullananlara sormak lazım.
    bu dünya da ne ucuz ki,he var herşeyin bir ucuzu var bi çin malı var birde orjınali,çin malı olan 5 ytl ise orjınalı en az 20 ytl oluyor misal,ama türk insanı ucuzuna kaçıyor sonrada bu mal dandik diyor
    bi laf vardır,herşey parasına göre ....
    98 Beygir.....

Ben F650 GS kullanıcısıyım. Honda eğitiminde 2 gün boyunca CBF 150 kullandım. Bu eleştirileri haketmiyor bu motor. Eğitim alanında hız yapılamadığı için ayna durumunu bilemem aynı şekilde yakıtı da. Ancak Duro lastikler hakkında eski Çin motorumdan dolayı da bilgim var, o lastik değil öylesine birşey. Ama motor bu fiyatıyla ülkemizdeki en tatmin edici motor olabilir kanaatimce.

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    gezi mi anlatmış motor mu anlatmışın belli değil ama bu yazı. yaz geldiğinde alacağım motor için tercihimi etkileyecek. ama ybr bende takıntı oldu. arkadaşların cbf'lerine biniyorum hoş seri motor da uzun yolda ybr daha iyi bence...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)